Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

"LMT Virslīgas" 1. apļa apskats

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Aizvadīts pirmais aplis "LMT Virslīgā" jeb Latvijas futbola čempionātā. Aizraujošs, interesants, neprognozējams un skatāms. eSports.lv dažādos aspektos atskatās uz aizvadītajām spēlēm, piedāvājot lasītājiem spēlētāju komentārus, kā arī dažādas nominācijas un simbolisko vienpadsmitnieku.

Piedāvājam Jums iepazīties ar eSports.lv "LMT Virslīgas" 1. apļa apskatu, kas ietver spēlētāju komentārus, nominācijas un simbolisko izlasi. Intervija ar kārtas labāko spēlētāju Aleksandru Katasonovu būs lasāma pēc neilga laika.

Komandu apskats.http://content1-foto.inbox.lv/albums34998310/marsel18/Virsliga/fkriga-vambuts-big.jpg
"FK Rīga"
Uzdrošinos apgalvot, ka pilnīgi neviens cilvēks Latvijā (un arī ārpus tās robežām) nevarēja paredzēt, ka šī komanda - pagājušās sezonas 7. vietas īpašniece, kas cīnījās par palikšanu Virslīgā - piedzīvos tādu progresu un pēc 1. apļa būs visiem priekšā! Tikai trīs ielaisti vārti, tikai divi zaudēti punkti - ar šādu bilanci varētu lepoties jebkuras valsts čempionāta komanda! Protams, nepielīdzināsim "Rīgu" lielo valstu labākajām komandām, bet mūsu pašu grādos šis ir kā zibens spēriens no skaidrām debesīm. Jau pirms sezonas nedaudz mulsināja, ka kluba vadības izvirzītais mērķis ir iekļūt četriniekā - zinot iepriekšējo gadu sasniegumus, nezin vai tas tobrīd šķita reāli. Protams, "Rīga'' ne tuvu nav nodrošinājusi vietu ne trijniekā, ne sešiniekā, tomēr ir ļāvusi mums noticēt, ka tā ir spējīga vadības uzdevumu izpildīt. Jau pagājušās sezonas noslēgumā, kad vadības grožus pārņēma Semjonovs, komanda sāka spēlēt labāk. Arī papildinātais budžets un veiksmīga leģionāru izvēle (daļa nederīgāko gan komandu tuvākajā laikā varētu pamest) nospēlējusi savu, tomēr zudis kas cits - tagad "Rīgu" neviens vairs neuzdrošināsies nerespektēt. Proti, "Rīgai" un tās futbolistiem būs jāmācās rīkoties kā līderiem un jāpanes smagā atbildības nasta, ja vien komanda patiešām jau šosezon vēlas sasniegt augstas virsotnes. Bez zaudējumiem jau komanda noteikti nepaliks, arī bez fiziskās formas bedres ne. Jautājums - cik ilgi "Rīga" spēs noturēties starp ilggadēji vadošajām Latvijas komandām, kas tomēr ir bagātākas gan naudas, gan spēlētāju ziņā. Daudzas nianses būs atkarīgas no galvenā trenera Sergeja Semjonova plāniem un pārsteigumiem pretiniekiem.
Nevienam nav jāatgādina, ka komanda čempionātu uzsāka ar uzvaru pār valsts čempioniem. Iespējams, tieši pēc šīs spēles futbolisti ieguva pārliecību pār saviem spēkiem, kas palīdzēja arī turpmāk izcīnīt uzvaras daudz grūtākos brīžos (pirmo spēli "Rīga" uzvaru nosargāja, būdama vairākumā). Nav nejaušība, ka eSports.lv simboliskajā izlasē ir seši komandas spēlētāji. Vīri, kas sevi parādījuši no vislabākās puses. No viņiem trūkties nav dabūjuši tikai un vienīgi otri pārsteigumu autori - "Jūrmala". Pārējās komandas pēc spēles ar "Rīgu" laukumu atstāja nokārtām galvām un tagad jau asina zobus, lai ierādītu šai neērtajai un neplānotajai pretiniecei īsto vietu. Bet kas tad īsti ir īstā "Rīgas" vieta, nedaudz vairāk parādīs otrais aplis. Tomēr esošos 19 punktus viņiem neatņems neviens. Cerēsim uz tikpat labu un saturīgu rīdzinieku spēli čempionāta turpinājumā, jo šis čempionāts sācies patiešām intriģējoši un saistoši!

"SK Liepājas metalurgs"
Liepājnieki 1. aplī nepārsteidza ne ar ko īpašu, jo spēlēja kā parasti - ļoti labi, kvalitatīvu, neaizmirstot arī par skaistām epizodēm - visam kronis bija Ģirta Karlsona fantastiskais sitiens Davidova vārtus "šķērītē". Ar lielu interesi tika gaidīts komandas sniegums jaunā izskatā - starpsezonu periodā spēlētāju rindas papildināja vairāki futbolisti, kuri uzreiz bija gatavi iziet laukumā un pastiprināt spēli. No viņiem (Toress, Fereira, Krugļaks, Petkovičs) vislabāko iespaidu līdz šim atstājis Fereira, kurš arī iekļuvis eSports.lv simboliskajā vienpadsmitniekā. "Metalurgs" būtu pelnījuši ieņemt pirmo vietu, ja ne visus pārsteigusi nebūtu "Rīga". Šai komandai liepājnieki zaudēja bez ierunām (0:3), lai gan citās spēlēs viņu sniegums bija ne sliktāks par rīdzinieku parādīto. Gan šī neveiksme, gan 4:3 uzvara pār "Jūrmalu" bijušas neaizmirstamas spēles. "Metalurga" 18 punkti nav slikts rezultāts, bet ikvienam šī kluba nometnē noteikti "grauž", ka priekšā ir "Rīga". Abas komandas atkārtoti šķēpus krustos pavisam drīz. Šīs komandas sniegums, šķiet, liepājniekiem palikusi vienīgā mīkla - pirmajā spēlē tai neko nepadarīt. Zelkēviča runas par nepareizajām bumbām un slikto laukumu varbūt nav tukša muldēšana, bet apstākļi visiem bija vienādi, tāpat kā citās spēlēs. Kopumā ar katru spēli liepājnieki izskatās arvien labāk.
Lai cik tas nebūtu netaisnīgi, bet neticas, ka čempionāta gaitā "Metalurgs" nenokodīs "Rīgu" un "Jūrmalu" - vienkārši esam pieraduši redzēt liepājnieku stabilu sniegumu teju visas sezonas garumā, bet no jūrmalniekiem un rīdziniekiem tas nav sagaidīts ne reizi. Pašlaik "Liepājas metalurgs" ieņem ļoti izdevīgu pozīciju, lai pie pirmās izdevības izrautos pa priekšu visiem, tomēr ir bijušas spēles, kas nepārliecina. "Metalurgam" vēl ir rezerves - sastāvu papildinās Petrenko, kas ārstējas no traumas, tāpat labāks sniegums tiek gaidīts no puses leģionāru, nesen no traumas atveseļojās Soloņicins. Aizsardzības saskaņa noteikti var tikt uzlabota. Veicas stiprākajiem. Pirmajā aplī stipro bijis gana daudz, bet dažiem iepriekšējo gadu spēcīgajiem veicies nav. Kas mainīsies pēc otrā apļa?

http://content1-foto.inbox.lv/albums34997257/marsel18/Virsliga/bleidelis-sa-koksarovs-big.jpg
"FC Jūrmala"
Otri lielākie pārsteigumu autori "Jūrmala" pēc pirmā apļa gan augstāk par 3. vietu nepakāpsies. Komandai vēl atlikusi spēle pret "Daugavu", kas gan tiks izspēlēta tikai 24. jūlijā. Lai gan komandas sniegums patiešām ir pat ļoti kvalitatīvs, jūrmalnieki nav uzlekuši augstāk par savu galvu. Proti, fakts, ka "Jūrmala" ir trešā, diezin vai apmierina Oļegu Stogovu, komandas galveno treneri. Tikai muļķīgu, pat ļoti muļķīgu kļūdu dēļ komandas kontā nav vismaz par trim punktiem vairāk. Vienreiz iegāza krievu leģionārs Grigorjevs, kurš šķietami uzvarētā spēlē ātri vien nopelnīja divas dzeltenās kartītes un deva vēl vienu iespēju pretiniekiem. Otrreiz iegāza vairākas nianses - spēlē pret "Metalurgu" jūrmalnieki pavisam noteikti nebija vājāki. Liepājniekiem visi vārti krita visai neprognozējami - pirmie divi pēc Siņicina rupjām kļūdām, trešie - pēc rikošeta, bet ceturtie - kompensācijas laikā pēc sitiena pa pārliktni. Jā, arī tā ir uzvara un spēli jau atcerēsies reti kurš. Jūrmalniekiem par savām paviršībām, iespējams, vēl nāksies ''kost pirkstos''. Iekšā komandai ir pat vēl vairāk - savas spējas nedabū apliecināt pagājušās sezonas trešais labākais vārtu guvējs Jurģis Kalns, ne visas spēles aizvadījuši tik svarīgi posmi kā Lobaņovs, Dzjuba un Bezzubovs. Prieks, ka komanda spēlē tik sakarīgu futbolu, kas ceļ arī kopējo čempionāta līmeni. Ja tikai vēl skatītājiem būtu, kur palikt Slokā spēles laikā... Par komandas galveno panākumu kaldinātāju kļuvis izīrētais Katasonovs, kurš atzīmējies piecās no sešām spēlēm (!), bet kopumā Saša guvis sešus vārtus sešās spēlēs!
Neapšaubāmi, arī ar "Jūrmalu" visi rēķināsies arī turpmāk. komandas divas visneveiksmīgākās spēles tajā pašā laikā bija vienas no skaistākajām 1. aplī. Nedaudz nestabili, tomēr pārliecinoši vārtos stāv jaunais Šteinbors, kuram šī ir pirmā pilnā sezona Virslīgā. Aizsardzībā labā nozīmē ļoti pārsteidza Nikolajs Poļakovs, tāpat pārliecinošs bija Māris Smirnovs. Pussargu līnijā savu ziedu laiku spēli atkārto Imants Bleidelis, nepeļams ir arī krievs Dzjuba. Bet uzbrukumā... visvairāk apbrīnotais un skaustais uzbrucējs 1. aplī - Aleksandrs Katasonovs. Liepājnieki jau noteikti nav pārāk priecīgi, ka Katasonovs, kurš tika atzīts par nevajadzīgu, tagad uz augšu ceļ citu komandu, turklāt "golu" Aleksandrs iesita arī saviem bijušajiem saimniekiem. Gaidīsim no jūrmalniekiem arī turpinājumā tikpat saturīgu un skatāmu spēli!

"FK Ventspils"
Čempionāta sākuma lielākā vilšanās, šķiet, bijusi valsts čempione "FK Ventspils". Tik labi iesākusi sev nepierasti agro sezonu (Sadraudzības kausā), ventspilnieki Virslīgā spēlē bezzobaini, prognozējumi un ne īpaši bīstami. Ar retiem uzplaiksnījumiem komanda patiešām rāda augsta līmeņa futbolu, tomēr jūtams, ka Grigorčuka vadītajiem spēlētājiem labāk pie sirds iet vecais, labais akadēmiskais futbols. Tāds otro gadu pēc kārtas neiet cauri - to daudzi prognozēja jau pagājušajā gadā. Šai komandai varētu piemērot teicienu "iekšā ir, ārā nenāk". Proti, ventspilnieki ar esošo sastāvu noteikti ir spējīgi spēlēt daudz labāk, asāk un bīstamāk. Čempionu rindas būtiski paretinātas nav (no vērā ņemamiem futbolistiem aizgājis tikai Gorkšs), bet jaunpienācēji ir labi un meistarīgi - ukrainis Serņeckis, gruzīns Mentešašvili un latvietis Grebis pavisam noteikti ir cienīgi Virslīgas pamatsastāva spēlētāji.
Iespējams, Grigorčuks nebija īsti izplānojis komandai fiziskās slodzes un treniņgrafiku, jo spēlētāji laukumā patiešām rāda viduvēju futbolu. To, ka viņi var labāk, pierādīja tas pats Sadraudzības kauss. Jādomā, ka čempionāta turpinājums "Ventspilij" būs sekmīgāks. Tomēr komandas sniegumu var ietekmēt vairākas lietas, kas nav atkarīgas no pašiem futbolistiem.
Droši vien daudzi jau ir dzirdējuši baumas, ka "Ventspilij" briest problēmas kluba iekšienē. Pēc pilsētas mēra Aivara Lemberga aizturēšanas jau labu laiku dzirdams, ka nauda sportam Ventspilī turpmāk var neatrasties tik liela. Ja šī problēma futbolistus šogad vēl var neskart, tad sekojošā bauma var atstāt smagas sekas - pēc laikrakstā "Diena" publicētās baumas (kas diezin vai ir uzpūsts burbulis) demisionēt no kluba prezidenta amata var Jurijs Bespalovs (sakarā ar problēmām tranzītbiznesā). Tāpat vēl nesenā varoņa Romāna Grigorčuka krēsls nebūt vairs nav tik stabils. Iespējams, ka otrajā aplī arī sagaidīsim pirmā trenera demisiju - pagaidām ir trīs droši kandidāti (Petrenko, Grigorčuks, Ešvorts), ar kuru rezultātiem kluba vadībai priecīgai nevajadzētu būt. Šogad gan radusies situācija, ka tikai "Olimpam" neviens nepārmestu tā zemo vietu, jo mērķis ir jauno futbolistu audzināšana un spēļu prakses došana.
http://content1-foto.inbox.lv/albums35007748/marsel18/Virsliga/fkv-lm-sa-koksarovs-big.jpg
No "Ventspils" sastāva pēc pirmā apļa visai pagrūti kādu izcelt. Savā augstajā līmenī joprojām turas Ndeki. Ja viņš no komandas aizietu starpsezonā vasarā, Dievs lai stāv klāt ventspilniekiem pie esošās spēles. Visnegatīvāk sevi parādījuši abi čempionu vārtsargi - Andris Vaņins pēc pirmajā mačā gūtā noraidījuma guvis arī traumu, kas nupat izoperēta. Savukārt Pāvels Davidovs uzskatāmi pierāda, kāpēc līdz šim bija klubā tikai otrais vārtsargs. Pirms sezonas saslavētais Vīts Rimkus nav slikts, bet arī ne kaut kas pārāks. Visai labi savas funkcijas pildījis Sergejs Zangerejevs, kurš, piemēram, pret "Dinaburg" vārtus neguva, bet atdeva četras (!) rezultatīvas piespēles. Jādomā, ka pārējie spēlētāji visai drīz izkāps no bedres, palīdzot komandai atgūt agrāko spožumu.

"Skonto FC"
Šķiet, ka "Skonto" komandas sniegums čempionāta pirmajā aplī bijusi otra lielākā vilšanās. Sastāvs labs, bet rezultāts nav. Atkal "iekšā ir, ārā nenāk" variants. Tik cerīgie rezultāti Baltijas Futbola līgā pirms čempionāta viesa cerības uz komandas vismaz tikpat veiksmīgu sniegumu pašmāju sacensībās. Atzīšos, ka biju ielicis komandu 2. vietā savās prognozēs. Lai gan čempionāts ir tikai tikko sācies, "Skonto" otrā sezonas noslēgumā diezin vai būs. Jo īpaši grūtākas cīņas jauno komandu gaida tāpēc, ka zobus asina pirmajā aplī "aiz borta" atstātās komandas. Joprojām diez ko drošs neizskatās Pola Ešvorta krēsls - runās "Skonto" boss Indriksons varbūt angļu speciālista demisiju nepieļauj, bet kā izrādīsies realitātē, redzēsim nākotnē. Ja komandas patiesie mērķi ir jauno talantu audzināšana, nevis ieņemtā vieta, tad varbūt nav starpības - trešā vieta vai sestā. Arī pirms sezonas kluba vadība konkrētus mērķus neizvirzīja, tāpēc neizprotams, kāpēc visi jaunie un audzināmie sēž rezervē. Daudz lietderīgāk viņiem būtu atrasties sava vecā kluba "Olimpa" rindās - būtu gan spēļu prake Virslīgā, gan progress. Kāds labums, ka Golubevs, Kožans, Hščanovičs, Smirnovs, Laizāns un Lukjanovs sēž rezervē, labākajā gadījumā uz 15 minūtēm uznākot uz maiņu. Pāvels Doroševs čempionāta beigās būs jau 27 gadus vecs, bet visu laiku nosēdējis "Skonto" rezervē aiz Piedela... Vienīgi Aleksandrs Cauņa varētu būt gandarīts par sev atvēlēto uzticības kredītu. Vai nu jaunajiem vajag dot spēlēt, vai klubam tā arī pateikt, ka ienemtā vieta tomēr ir svarīga. Ar ko gan krievu leģionārs Maksims Usanovs labāks par pašmāju audzēkņiem? Tik daudz kļūdas kā krievu aizsargam ir varbūt pārējiem aizsargiem kopā.
Ja nu kāds pēc pirmā apļa no komandas būtu jāizceļ, tad tas laikam būtu Vitālijs Astafjevs - arī 36 gadu vecumā Astafjeva meistarība laukumā ir labāka nekā citiem. Ar precīzām piespēlēm, centrējumiem un, pa retam - arī tālsitieniem Astafjevs ir patiess komandas līderis. Gatis Kalniņš guvis 3 vārtus, kas nav slikts rādītājs, taču Gata spēle ir visai nestabila. Ir liela starpība - iesist divās spēlēs vai būt uzbrukuma līderim pastāvīgi. Pilnīgi pievīlis ne tikai līdzjutējus, bet arī kluba vadību ir Marians Dirnbahs, kurš mokās ar traumām, bet, kad bija iespēja redzēt viņu laukumā pret "Olimpu", viņš nebija labāks ne par vienu laukumā esošo futbolistu. Vēl jāuzteic Cauņas un Višņakova aktīvā spēle, kas beidzot pēdējās spēlēs arī devusi taustāmu rezultātu. Cerēsim, ka kluba vadība čempionāta turpinājumā tiks skaidrībā pati ar sevi un attiecīgi reaģēs uz komandā notikušo, pieņemot taisnīgus lēmumus.

"FC Dinaburg"
Par 6. vietu pēc pirmā apļa īpaši varētu neskumt "Dinaburg" - gada sākumā "saķēpājusies" ar totalizatoru lietu, daugavpiliešu klubs nu spēlē sev ierasto nemanāmo un viduvējo spēli, kas balstīta uz Artjomu Jaškinu un Juriju Sokolovu. No šo divu futbolistu sekmēm spēlē bieži vien arī atkarīgs mača iznākums. Tomēr, laikam ritot, komandā parādījušies jauni līderi - Pāvels Koļcovs beidzot ''izšāva'' pēdējā kārtā, labi laukumā izskatījās aizsargs Ritus Krjauklis. No krievu leģionāra Trinitatska, šķiet, bija gaidīts mazliet vairāk. Redzot pašreizējo čempionāta līmeni un scenāriju, reizi par visām reizēm gribas teikt, ka "Dinaburg" ar pašlaik rādīto spēli iesildītā 4. vieta nespīd. Var jau būt, ka čempionāta beigās daugavpilieši atņems punktus tabulā augstāk esošajām komandām uz noguruma fona, jo pati "Dinaburg" gadu no gada čempionātu beidz lieliski. Tomēr neticu, ka punktu starpība būs tik maza, lai "Dinaburg" finišētu iemīļotajā vietā. Redzēsim, redzēsim... Atzīšos, ka klātienē esmu redzējis tikai un vienīgi vienu "Dinaburg" spēli, pēc kuras tālejošus secinājumus būtu stulbi izteikt. Par pārējiem mačiem esmu tikai lasījis skatītāju viedokļus. Tomēr tajā pašā vienā - pret "Rīgu", kas ir čempionāta līdere - negatīvi pārsteidza "Dinaburg" līmenis. Jā, otrajā puslaikā daudz netrūka, lai viņi izlīdzinātu rezultātu, bet tādas kļūdas piespēlēs, kā brīžiem pieļāva "Dinaburg" aizsargi, var atļauties 4. klases skolnieks. Brīnums, kā treneri traki nepalika to skatoties (Tamazs Pertija - "Dinaburg" trenera palīgs - vienu brīdi jau eksplodēja). Par kādu 4. vietu varam runāt, ja cits citam spēlētāji nav spējīgi nogādāt bumbu no 20 metru attāluma, lai apaļais brīnums neizlidotu autā... Varbūt, ka citās spēlēs tā gluži nav.
Daudziem vēl ilgu laiku patiks pieminēt "Dinas" negodu pavasarī gan preses konferencēs ar treneriem, gan tāpat vien sarunās. Tas ir tikai normāli, un pie katras nākamās šaubīgi zaudētās spēles atkal un atkal visi atgādinās - vai tik kaut kas nebija uzpirkts. "Dinaburg" ar savu sniegumu būtu jāparāda, ka citi velti par viņiem vīpsnā (ja reiz paši dievojās, ka nav vainīgi). Tomēr spēlētājiem nav degsmes, komanda spēlē tā, it kā futbols būtu spiesta lieta. "Dinaburg" var vairāk, spēlētāji nav slikti, patiešām. Bet treneriem būtu jāmēģina panākt degsmi spēlētāju acīs, atbildības sajūtu. Vienu svarīgu kauju viņi jau uzvarēja - ikgadējo Daugavpils derbiju sēriju atklājot ar uzvaru. Un pelnīti. Jādomā, ka spēlētāji ir komandas patrioti un ir gatavi par rezultātiem celties un krist. Tikai tā celsies viņu pašu un komandas līmenis. Savādāk šis gads klubam var būt pēdējais "Intertoto" kausā pēc ilgu gadu pārtraukuma.

http://content1-foto.inbox.lv/albums34998713/marsel18/Virsliga/daugava-dina-big.jpg
"FK Daugava"
Vēl viena komanda, no kuras tika gaidīts vairāk, lai gan kluba vadība un mērķi ir visai jauni. Treneris noteikti ir titulētākais Latvijā, jo ne katru dienu Latvijas klubus trenē Krievijas premjerlīgas speciālists. Tomēr Sergejs Petrenko nav spējis no atsevišķi labiem spēlētājiem izveidot kolektīvu. Brazīlieši redz tikai savējos, bet pārējais internacionālais kolektīvs nav saspēlējies. Pagaidām pozitīvi pārsteidz baltkrievs Rindjuks un lietuvietis Aurimas Kučis. Protams, nepieminēt nedrīkst Valēriju Afanasjevu, kuram mūsu simboliskajā izlasē neļāva tikt divi vēl labāki pussargi. Nez, cik ilgi un pacietīgi kluba vadība skatīsies uz rezultātiem 1:3 (četras no sešām aizvadītajām komandas spēlēs tā beigušās) par sliktu "Daugavai". Ja otrajā aplī komanda kardināli nemainīsies, uz sapni par Latvijas čempionu titulu 2009. gadā var nākties brist caur Latvijas 1. līgu 2008. gadā. Jau rīt sāksies otrais aplis. "Daugavu" gaida grūts pārbaudījums pret "Liepājas metalurgu". Ja pirms sezonas gaidījām, ka komanda varētu ieņemt pilsētas pretinieces "Dinaburg" iesildīto vietu, tad tagad jādomā, vai "Daugava" līdz tai maz varēs kaut reizi aizsniegties. Pagaidām spēlētāji ne ar ko nepārsteidz pretiniekus.
Treneris Petrenko nenoguris atgādina, ka komanda būtībā neesot vājāka ne par vienu, bet muļķīgās kļūdas aizsardzībā rezultātu padara negatīvu. Bet komandā ir visai augstas klases aizsargi! Isakovs (dažreiz spēlē kā pussargs), lietuvietis Kučis (arī ne vienmēr ir tīrais aizsargs), bosnietis Zrnanovičs, baltkrievs Baga, krievi Maršinskis un Postņikovs, vietējais Ivanovs. Vai ar šiem vīriem nepietiek, lai savus vārtus nosargātu neskartus? Tā jau ir tikai un vienīgi Petrenko vaina, ka no konkurētspējīgiem futbolistiem netiek izveidots veinots kolektīvs. Ir arī gaišā puse - laukumā tiek jaunie vietējie talanti. Pāvels Naglis gan pagaidām vārtos vēl ir nedaudz nedrošs. Afanasjevu 24 gados par jauno varam uzskatīt tiki Latvijā, bet Kuplovs-Oginskis, Krasņakovs, Ivanovs, Žuļevs, Bulvītis, Rudņevs un Visockis ir kaujai gatavi. Katru reizi laukumā iziet vismaz trīs no šiem futbolistiem, bet traumu pagaidām dziedē Maksims Daņilovs, kurš cer paspēt atveseļoties uz jauniešu izlases gaidāmajām svarīgajām spēlēm. Katrā gadījumā, vērojot šo komandu, nākas secināt, ka tai vēl augt un augt. Varbūt LFF amatvīriem būtu vērts tomēr padomāt un sekot kaimiņu lietuviešu un igauņu piemēriem, paplašināt Virslīgu līdz 10 komandām? Visas astoņa noteikti vēlētos arī nākamgad turpināt spēlēt šajā līmenī, tāpat diezgan droši var teikt, ka Rēzeknes "Blāzma" nākamgad atkal iekļūs Virslīgā. Un 1. līgā netrūkst komandu, kas būtu spējīgas sastādīt konkurenci kaut vai "Olimpam" - tā pati "Auda" vai "Valmiera". Bet par to lai lemj LFF, bet, runājot par "Daugavu", novēlēsim viņiem pēc iespējas ātrāk atrast savu vietu un izmantot esošos resursus!

"JFK Olimps"
Žēl "Olimpa" jaunos spēlētājus, bet pēc septiņām spēlēm ar neslikti parādīto sniegumu viņi ir pēdējie. Veiksmes gadījumā punkti varēja būt vismaz pieci, bet veicas stiprākajiem... Diemžēl "Olimps" nevienā spēlē visas 90 minūtes nav parādījis vienmērīgu futbolu. Būdami vadībā (pret "Rīgu"), pārsvaru viņi nenosargāja, bet būdami iedzinējos (teju visās spēlēs) jaunie futbolisti neizmantoja iespējas rezultātu izlīdzināt. Paradoksāli, bet vienīgais punkts tika izcīnīts pret Latvijas čempioniem "Ventspili". Tieši šī spēle bija viena no labākajām komandas izpildījumā, lai gan izlīdzinājums tika gūts pēc ļoti rupjas pretinieku vārtsarga Pāvela Davidova kļūdas. Pašlaik noteikti negribas prognozēt komandas vietu pēc nākamā apļa. Visas priekšnojautas saka, ka punkti noteikti vēl būs, ja vien spēlētāji nepadosies, bet vai izdosies izķepuroties no pēdējās vietas? Iespējams, komandā varētu parādīties kāds "Skonto" soliņa deldētājs, kādu tur netrūkst. Jāpiekrīt Mihailam Koņevam, "Olimpa" galvenajam trenerim - galvenais, lai spēlētāji nenolaiž rokas un cīnās. Parādītā spēle ir laba un pietiekami kvalitatīva, bet komanda acīmredzot vēl nav saspēlējusies, uz ko norāda teju katrā spēlē pāris rupjas kļūdas. Šīgada čempionāta augstais līmenis varētu būt labs iemesls, lai no jaunajiem komandas spēlētājiem, kas "Olimpā" spēlē nozīmīgu lomu, prasītu attiecīgu sniegumu jaunatnes izlasēs.
Par spēlētājiem. Visnotaļ labi sevi parādījis Vitālijs Ziļs, tāpat patīkamu iespaidu atstāja jaunpilsonis Ivans Sputajs un vietējais Zolotarjovs. Viņi visi arī guvuši vienīgos vārtus komandas rindās līdz šim. Labi vārtus sargā Hermanis Maliņš, tomēr arī viņam ir visai grūti, jo nevienā spēlē darba nav trūcis. Mihaila Koņeva padotajiem vēl daudz darāms, lai komanda būtu saliedētāka, saspēlētāka un bīstamāka. Tehnikas jaunajiem ir, brīžiem šajā ziņā viņi izskatās labāk pat par izlasei tuvu esošajiem futbolistiem. Ja Mihails Koņevs panāks, ka ar esošajiem resursiem kaut vienā spēlē pret daudz titulētākajiem un bagātākajiem klubiem izdosies iztikt bez kļūdām, atstājot savus vārtus neskartus, tas, šķiet, būs komandas iespēju kalngals. Būsim reālisti - visas citas komandas ir bagātākas un ar pieredzējušākiem, bīstamākiem un meistarīgākiem futbolistiem apveltītākas, kamēr "olimpieši" par tādiem tikai kļūst. Novēlēsim jaunajiem izturību un veiksmi, lai kaut pāris reizes izdotos izcīnīt pelnītu uzvaru. Vairāk diemžēl no šīs komandas spēkos normālos apstākļos būtu negodīgi gaidīt.

Nominācijas.


Labakais spēlētājs: Aleksandrs Katasonovs (Jūrmala). 5 vārti pirmajā aplī - turklāt pirms sezonas "Metalurgs" spēlētāju atdeva jūrmaniekiem, uzskatot Katasonovu par nevajadzīgu.
Labākā spēle: ''Jūrmala'' - "Liepājas metalurgs" (3:4). Īsta drāma, kas pilnībā attaisnoja līdzjutēju cerības uz bezkompromisa cīņu un spēli visa mača garumā. Te vadībā vieni, te otri izlīdzina, līdz galavārds tomēr pieder liepājniekiem.
Pārsteidzošākais rezultāts: ''FK Rīga'' - ''SK Liepājas metalurgs'' 3:0. Kurš gan gaidīja vicečempionu smagu zaudējumu pret pagājušās sezonas 7. vietas īpašnieci?
Skaistākie vārti: Ģirta Karlsona "šķērīte" pret "Ventspili" (2:0). Bez komentāriem. Skatīties šeit.
Lielākā veiksme: "FK Rīga" 88. minūtē izglābjas no punktu zaudēšanas mačā pret "Olimpu" - 3:2. Lai arī "Rīga" bija labāka, bez veiksmes palīdzības uzvara netiktu gūta.
Lielākā veiksminiece: "FK Rīga" - pagājušās sezonas 7. vietas īpašniece ieņem 1. vietu pēc 1. apļa!
Lielākā neveiksme: ''Skonto'' - ''Jūrmala'' (2:2). Jūrmala paspēlē drošu uzvaru dēļ mūlķīga noraidījuma.
Lielākā neveiksminiece: "FK Ventspils" - sastāvu papildinājusi ar daudziem labiem un meistarīgiem spēlētājiem, valsts čempione spēlē vēl sliktāk. Akadēmiskais futbols vairs ''neiet cauri''.
Lielākais neveiksminieks: Jurģis Kalns. Pagājušās sezonas trešais labākais vārtu guvējs spiests sēdēt rezervē un nākt uz maiņu, jo trenera favorīti nu ir krievu uzbrucēji. Par izveidojušos situāciju arī lūdzām Jurģim izsacīt savu viedokli: "Tā nu ir sanācis, ka treneris spēlē ar vienu uzbrucēju un priekšroku dod Katasonovam. Dievs dod, lai viņam veiktos arī turpmāk, jo komandai tas nāk tikai par labu. Tagad nāku tikai uz maiņu un esmu tāds kā Katasonova aizvietotājs. Protams, īsti apmierināts jau nevaru būt. Pret Liepāju beidzot biju pamatsastāvā, un uzreiz zaudējām (smejas). Tā bija pirmā spēle, kad kaut cik jēdzīgi jutos, jo visu laiku mokos ar dažnedažādām traumām un nebiju nemaz līdz šim nevienu spēli pa īstam nospēlējis. Dabūju pa kāju vienreiz, un kāja tā uzpampa, ka blakus muskulim bija izaudzis vēl viens muskulis. Nezinu, kas tur pa vainu īsti bija, bet visu laiku spēlēju uz špricēm. Jātrenējas un jācer, ka būs OK."
Lielākais atklājums: Jurija Žigajeva ("Rīga") pārliecinošā, nobriedušā un meistarīgā spēle daudziem bijusi pārsteidzoša, bet pats futbolists kļuvis par komandas vienu no panākumu stūrakmeņiem. Jurijs gan savu progresu pats īpaši nejūt: "Laikam jau esmu ''pielicis'' meistarībā ziemas periodā, ja visi tā saka. Tas, protams, ir ļoti patīkami, ka esat atzinuši mani par lielāko atklājumu. Es gan neteiktu, ka būtu ļoti progresējis - pats to nejūtu. Vienmēr cenšos un spēlēju pēc labākās sirdsapziņas. Drīzāk parādījusies ticība sev - tāpat kā citiem komandas spēlētājiem. Protams, arī veiksme ir manā un komandas pusē (tfu, tfu, tfu), pagaidām viss komandai iet labi. Ziemas periodā ļoti labi pastrādājām, treniņnometnē Turcijā bija ļoti grūti, piedzīvojām vairākus zaudējumus. Treneris daudz man uzticas, un mēģinu viņa uzticību attaisnot. Šogad komandai pievienojušies ļoti labi un meistarīgi ārzemju spēlētāji, kas mums daudz nozīmē. Agrāk visi bija jauni spēlētāji, tagad ir vairāki pieredzējušāki futbolisti, un pašam ir vieglāk spēlēt."
Lielākā muļķība: Krievu leģionārs Grigorjevs ("Jūrmala") spēlē pret "Skonto" (2:2) uznāca uz maiņu pēc pirmā puslaika pie rezultāta 2:0, desmit minūšu laikā sapelnīja divas dzeltenās kartītes un atstāja komandu mazākumā, kādēļ tika ielaisti divi vārti un rezultāts neizšķirts.
Kuriozs: "Skonto" - "Metalurgs" spēlē nestuvju nesēji katrs nes uz savu pusi, kā rezultātā gandrīz nomet savainoto Jemeļinu.
Mīlestība pret spēli: Artjoms Jaškins ("Dinaburg") spēlē pret "Daugavu" savā tālisitienā ieliek visu sirdi un dvēseli, kā rezultātā ļoti spēcīgo sitienu no vārtu "devītnieka" izvelk Naglis, bet Jaškins sitiena laikā sarāvis saites. Šajā epizodē gan vēlāk vārti tika gūti.

Simboliskā izlase.


Tā nu ir sanācis, ka 1. apļa simboliskajā izlasē vieta ir 6 (!) "Rīgas" spēlētājiem. Vietas tajā ir tikai 11, bet pelnījuši tikt bija vismaz 20. Ārpus labākajiem šoreiz palika Ndeki, Kučis, Afanasjevs, Sokolovs, Jaškins, Karlsons, Smirnovs, Korabļovs, Šteinbors un vēl citi. Tomēr labākie ne velti ir labākie - "Rīgas" sastāvs ir tik sabalansēts, ka teju katrā pozīcijā spēlē ļoti labs futbolists. Kā nu "Rīga" būtu pirmā, ja katrs no tiem nerādītu savu labāko sniegumu?

http://content1-foto.inbox.lv/albums34991895/marsel18/Virsliga/izlase.jpg

Vārtsargs:
Andrejs Pavlovs ("FK Rīga").
"FK Rīga" pirmajā aplī savu vārtu drošību nosargājusi nevainojami - septiņās spēlēs ielaisti tikai trīs vārti - paradoksāli, bet pret abām vājākajām komandām - "Daugavu" un "Olimpu". Tieši šīs spēle nebija tās labākās Andrejam Pavlovam, toties pārējās viņš aizvadīja nevainojami, nostāvēdams "sausā". Latvijas izlases trešais vārtsargs Eiropas čempionātā pēc pagājušās - "tukšās" sezonas šosezon gluži vai izsalcis pēc futbola. Droši un pārliecinoši komandēdams savu pieredzējušo aizsardzību, Pavlovs eSports.lv vārtsargu vērtējumā nedaudz apsteidza savu amata brāli - "Jūrmalas" jauno talantu Pāvelu Šteinboru. Tiesa gan, abu vārtsargu duelis izdevās nevainojams abiem - 0:0.

Aizsargi:
Nikolajs Poļakovs ("Jūrmala").
Bijušais Latvijas izlases spēlētājs Nikolajs Poļakovs acīmredzot piedzīvo otro jaunību - jūlijā Nikolajam paliks 32. Arī citi futbola speciālisti ir vienprātis - šīs sezonas Nikolaja sniegums atbilstu pat Latvijas izlases prasībām. Poļakovs prasmīgi "cementēja" komandas aizsardzību un rada kopēju sapratni ar pārējiem jūrmalnieku aizsargiem. Reālu konkurentu Poļakovam uz šo posteni nemaz nebija visā čempionātā, kur nu vēl komandā.
Artūrs Zakreševskis ("FK Rīga"). "Rīgas" aizsardzības smadzenes un galvenais balsts neapšaubāmi ir pieredzējušais Artūrs Zakreševskis. Pirms sezonas viņu "Skonto" viņu atzina par nevajadzīgu, lai attīrītu sastāvu no "vecajiem" spēlētājiem. Iespējams, "Skonto" tagad nedaudz varētu "grauzt pirkstos", jo kluba politika komandu ne pie kā laba novedusi nav. Tieši aizsardzība ir "Skonto" vājākais posms, lai arī tā sastāv tikai no leģionāriem. Zakreševskis pret savu bijušo klubu nospēlēja nevainojami. Pols Ešvorts varēja teikt, ka "Skonto" bija labāka, bet vārtus tā, tāpat kā teju visas citas līdzšinējās "Rīgas" pretinieces, nespēja gūt. Zakreševska trūkums (traumas dēļ) bija visai jūtams spēlē pret "Dinaburg", kad retajās daugavpiliešu uzbrukuma reizēs rīdzinieku aizsardzības centrā valdīja neliels haoss.
Antonio Fereira ("SK Liepājas metalurgs") Čempionātu sācis smagnēji un nepārliecinoši, Fereiras spēle aizsardzībā uzlabojās ar katru maču, līdz 6. kārtas duelim pret "Ventspili" tā jau bija sasniegusi teju pilnību. Augumā slaidais dienvidamerikānis varētu kļūt par galveno Ndeki konkurentu uz labākā ārzemnieka titulu šosezon - pēc pirmā apļa Fereira esports.lv vērtējumā Ndeki apsteidza par nieka tiesu. Tāpat kā Māri Smirnovu, kurš visai prasmīgi komandēja "Jūrmalas" aizsardzības bastionus. Nākotnē jācer uz Fereiras progresu sapratnes uzlabošanā ar savu partneri aizsardzības centrā - Denisu Ivanovu. Kopumā šis jaunieguvums liepājniekiem, šķiet, ir visvērtīgākais no visiem starpsezonā iegūtajiem ārzemju futbolistiem.
Tadas Papičkis ("FK Rīga"). Par čempionāta pagaidām labāko kreisās malas aizsargu noteikti jāpiemin Tadas Papičkis - lietuviešu aizsargs varbūt nav augumā īpaši ražens (172 cm), tomēr veikls gan. Iekrājis nelielu pieredzi arī Lietuvas valstsvienībā, viņš noteikti attaisno uz sevi liktās cerības. Patīkami skatīties, ka Papičkis negriež ceļu nevienam, un bieži vien viņš tīri atņem bumbu pretinieku malējiem uzbrucējiem. Kā melējais aizsargs viņš īpaši neaizraujas uzbrukumios, bet savu darbu padara klusi, nemanāmi un ideāli. Pelnīti viens no labākajiem ārzemniekiem Virslīgā!

Pussargi:
Jurijs Žigajevs ("FK Rīga"). Šķiet, visvairāk progresējušais spēlētājs šosezon varētu būt Jurijs Žigajevs. Jā, labs viņš bija arī citas iepriekšējās sezonas "Rīgas" sastāvā, bet tagad Jurijs kļuvis par vienu no līderiem, lai arī viņam ir tikai 21 gads. Pretinieku kreisās malas aizsargi (Jurijs ir labās malas pussargs) regulāri tiek raustīti ar māņu kustībām un ātriem izrāvieniem, bet Žigajevs izcēlies arī ar bīstamiem centrējumiem. Līdz kārtas labākā spēlētāja titulam aizsniegties liedza Katasonova "otrā jaunība", bet arī savā labajā malā simboliskajā izlasē viņam bija konkurence - "Dinaburg" spēlētājs Jurijs Sokolovs.
Mindaugas Kalonas ("Liepājas metalurgs"). Liepājnieku sastāvā viens no svarīgākajiem un vērtīgākajiem posmiem ir Lietuvas izlases spēlētājs Mindaugas Kalonas, kurš bijis teju vienīgais kaujā saucējs čempionāta sākumā, kad liepājnieku spēle nebija tajā labākajā kvalitātē. Čempionātam ritot, arī kurzemnieku spēle sāk uzlaboties, bet Kalonas loma paliek nemainīga. Viņš noteikti bija viejns no pirmā apļa labākiem spēlētājiem. Centra pussarga postenī pelnījis tikt bija arī Valērijs Afanasjevs no "Daugavas", taču šoreiz citi izrādījās nedaudz labāki.
Imants Bleidelis ("Jūrmala"). Daudz slikti vārdi pēdējā laikā dzirdēti par Latvijas izlases labās malas pussargu Imantu Bleideli, tomēr kādā kvalitātē viņš aizvada spēles savā "Jūrmalas" klubā! Atšķirība ir apstāklī, ka komandā viņš ir centra pussargs un komandas smadzenes, caur kuru iet daļa visu uzbrukumu. Bleidelis patiešām pirmajā aplī aizvadīja kvalitatīvas spēles, gluži tāpat kā visa "Jūrmalas" komanda. Cerēsim, ka Imantu centra pussarga postenī meistarīgi spēlējot paspēsim redzēt ne tikai klubā, bet arī Aleksandra Starkova izlases modelī.
Dmitrijs Skobļakovs ("FK Rīga"). Nedaudz nemanāms, tomēr savu darbu izdarīdams, par labāko kreisās malas pussargu 1. aplī eSports.lv vērtējumā kļuvis krievu leģionārs no "Rīgas" - Dmitrijs Skobļakovs. Tieši viņa ātrie uzbrukumi parasti sarausta pretinieku aizsardzību. Viņš arī labi apgādā ar gaisa bumbām uzbrukumā esošos tautiešu Nikolajevu un Landirevu, vai arī mūsu Koļesņikovu. Tieši Skobļakova precīzais un skaistais sitiens tālajā augšējā vārtu stūrī ievadīja pārsteidzošo "Metalurga" sagrāvi (3:0), tāpat Skobļakovs bija labākais sezonas atklāšanas spēlē pret "Ventspili" (1:0). Šādus ārzemju spēlētājus patiešām ir vērts iegādāties.

Uzbrucēji:
Andrejs Nikolajevs ("FK Rīga"). Tikai pēdējā mirklī apsteigdams Ģirtu Karlsonu un Artjomu Jaškinu (kurš gan nav "tīrais" uzbrucējs), par mūsu simboliskās izlases otru labāko uzbrucēju kļuva Andrejs Nikolajevs. Tāpat kā simboliskās izlases kolēģis otrā malā (Katasonovs), arī Andrejs ir krievu leģionārs, kurš gan pilnībā atstrādā katru nopelnīto santīmu. Reizēs, kad komandai neveicas ("FK Rīga" gan 1. aplī veicies bieži), Nikolajevs ir cīņā saucējs ar savu azartu un degsmi. turklāt teju visas gaisa bumbas, kas nāk uz Nikolajeva pusi, tiek uzvarētas un meistarīgi "nomestas" uz izgājienu vai sitienu partnerim.
Aleksandrs Katasonovs ("Jūrmala"). Par 1. apāl labāko uzbrucēju un spēlētāju vienlaikus kļuvis Aleksandrs Katasonovs - krievu uzbrucējs, kurš Latvijā jau ir teju savējais. Pirms sezonas Liepājas futbolam klubs Sašu uzskatīja par nevajadzīgu un atbrīvojās no uzbrucēja (tajā brīdī 99 vārti Virslīgā), bet, atnākot uz "Jūrmalu", Katasonovs piedzīvo "otro jaunību". Tiesa gan, meistarīgs un bīstams viņš bijis vienmēr, tomēr reizēm visu tik labi iecerēto izjauc traumas. Cerēsim, ka tās turpmāk Sašam ies garām ar līkumu un Katasonovs mūs priecēs ar saviem skaistajiem un precīzajiem (galvenokārt ar galvu) vārtiem arī turpmāk! Starp citu - drīzumā lasiet ar viņu interviju eSports.lv!

Visas spēles 1. aplī.


1. kārta.
07.04 /14:00 FK Rīga - FK Ventspils 1:0
07.04 /16:00 FK Jūrmala - FC Dinaburg 1:0
07.04 /18:00 FC Skonto - JFK Olimps 1:0
07.04 /18:00 SK L.Metalurgs - FC Daugava 3:1

2. kārta.
13.04 /17:00 FC Daugava - FK Rīga 1:3
14.04 /17:00 JFK Olimps - FK Jūrmala 0:2
15.04 /14:00 FK Ventspils - FC Skonto 2:0
15.04 /18:00 SK L.Metalurgs - FC Dinaburg 2:1

3. kārta.
19.04 /18:00 FK Rīga - SK L.Metalurgs 3:0
20.04 /18:00 FC Dinaburg - JFK Olimps 1:0
20.04 /18:00 FK Jūrmala - FK Ventspils 3:1
20.04 /20:10 FC Skonto - FC Daugava 3:1

4. kārta.
25.04 /18:00 FK Ventspils - FC Dinaburg 4:0
25.04 /18:00 SK L. Metalurgs - JFK Olimps 1:0
25.04 /18:00 FK Rīga - FC Skonto 1:0
*24.07 /18:00 FC Daugava - FK Jūrmala (4.k.) - vēl tiks aizvadīta!

5. kārta.
29.04 /14:05 FC Skonto - SK L. Metalurgs 0:4
29.04 /17:00 FK Jūrmala - FK Rīga 0:0
29.04 /17:00 JFK Olimps - FK Ventspils 1:1
29.04 /18:00 FC Dinaburg - FC Daugava 2:1

6. kārta.
04.05 /14:05 SK L. Metalurgs - FK Ventspils 2:0
04.05 /17:00 FK Rīga - FC Dinaburg 2:0
04.05 /18:00 FC Daugava - JFK Olimps 2:0
04.05 /19:00 FC Skonto - FK Jūrmala 2:2

7. kārta.
08.05 /18:00 JFK Olimps - FK Rīga 2:3
08.05 /18:00 FC Dinaburg - FC Skonto 2:2
08.05 /18:00 FK Ventspils - FC Daugava 3:1
08.05 /18:00 FK Jūrmala - SK L.Metalurgs 3:4

*1. apļa atliktā spēle starp "Daugavu" un "Jūrmalu" notiks 24. jūlijā.

Statistika.


LMT Virslīga.
Turnīra tabula.

1. "Rīga" 7 6-1-0 13:3 19
2. "Liepājas metalurgs" 7 6-0-1 16:8 18
3. "Jūrmala" 6 3-2-1 11:7 11
4. "Ventspils" 7 3-1-3 11:8 10
5. "Skonto" 7 2-2-3 8:12 8
6. "Dinaburg" 7 2-1-4 6:12 7
7. "Daugava" 6 1-0-5 7:14 3
8. "Olimps" 7 0-1-6 3:11 1

(vieta, komanda, aizvadītās spēles, uzvaras-neizšķirti-zaudējumi, gūtie vārti:zaudēti vārti, punkti)

Labākie vārtu guvēji:
1. Aleksandrs Katasonovs 6
2. Ģirts Karlsons 4
2. Mindaugas Kalonas 4
4. Gatis Kalniņš 3
4. Žans Pols Ndeki 3
4. Andrejs Nikolajevs 3
4. Imants Bleidelis 3
(Miceika, Rindjuks, da Silva, Žigajevs, Dzjuba, Rimkus, Agafonovs, Soloņicins, Višņakovs, Koļcovs - pa 2 vārtiem).

Foto:
Romāns Kokšarovs; Sporta Avīze.
Romualds Vambuts.
No mājaslapas: www.fcdaugava.lv
1 2 42 komentāri

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:42, pirms 12 gadiem
Ļoti labs apskats!

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:45, pirms 12 gadiem
īstenībā simbolisku izlasi varētu izveidot pēc katras kārtas

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:46, pirms 12 gadiem
jaa....raxts diezgan iespaidiigs! super..

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:47, pirms 12 gadiem
Karļika šļērītes video..
Piedodoet ka tik tur Karlsona uzvārdu nepareizi uzrakstīju
http://www.latvija.tv/watch.php?id=11929

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:49, pirms 12 gadiem
Jā, es rakstā ieliku linku uz tavu video, paldies!

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:49, pirms 12 gadiem
Lielisks raksts!

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:51, pirms 12 gadiem
Piecelties un aplaudēt autora priekšā

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:55, pirms 12 gadiem
Loti ideals apskats..Man patik!

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:55, pirms 12 gadiem
nē, nu super, tā biju pieradis pie esporta īsajiem rakstiem, ka tgd gandrīz vai apstulbu, ka tik daudz informācijas. laikam jau čempionāts tiešām iet uz augšu

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:56, pirms 12 gadiem
Kuriozs cista lsb

     [+] [-]

, 2007-05-11 17:57, pirms 12 gadiem
labs apraksts Gaidu interviju ar katasanovu

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:02, pirms 12 gadiem
apraksts labs, bet dazhas vietas nesaprotami teikumi, vai kas liidzigs. Paldies Jums par shadu darbu, taa tik turpinaat!

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:04, pirms 12 gadiem
paarsteidzoshi labs apraksts, paldies autoram, pat ar visu simbolisko izlasi un video!!!

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:12, pirms 12 gadiem
paldies par video,nebija sanācis šo vārtu guvumu redzēt
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:14, pirms 12 gadiem
jā, tā viņi teica. bet nu tagad ir jaunā stadiona plāns, līdz ar virslīgu atnāktu arī sponsori, tas nu ir droši, ja vien klubā nestrādā pilnīgi iesācēji.

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:16, pirms 12 gadiem
tiešām paldies par rakstu!!! vēl jau daudz kas mainisies nakamajos apļos... bet par Skonto tiesam žēl, nez cik talu komandu var nvest viens treneris

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:22, pirms 12 gadiem
Jaa... Pirmais aplis ljoti interesants.

Labākie vārtu guvēji:
1. Aleksandrs Katasonovs 6 Nu nesaprotu kapeec vinjsh izlasee nespeelee

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:23, pirms 12 gadiem
Būtu lieliski, ja Valmiera atgrieztos virslīgā. Atbalstot FK Rīgu, bijām gan uz spēli Rīgā, gan Valmierā. Tam klubam ir forša atmosfēra. Būtu kaut kas atsvaidzinošs LMT virslīgai, lielāka dažādība.

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:24, pirms 12 gadiem

Citāts:

Publicējis haraldsseit
Jaa... Pirmais aplis ljoti interesants.

Labākie vārtu guvēji:
1. Aleksandrs Katasonovs 6 Nu nesaprotu kapeec vinjsh izlasee nespeelee


Tāpēc, ka viņš ir Krievijas pilsonis, leģionārs no Krievijas. Viņš Latvijā spēlē jau n-tās sezonas, tāpēc iegājies gluži kā savējais. Līdzīgi ir ar Grigorčuku, kurš ir ukrainis...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:49, pirms 12 gadiem
Es nsaprotu kāpēc jūs rīdzinieki necienat Liepāju:
1)Ir "FHK Liepājas Metalurgs"
2)Karlsons ir pelnījis būt tā Nikoljeva vietā simboliskajā izlasē(sitiens pret Ventspili, Karlsonam ir 4 vārti, bet Nikoljevam 3)

Paskaidrojiet!!!

FHK- Futbola Hokeja Klubs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:52, pirms 12 gadiem
1) Ir SK "Liepājas metalurgs" - metalurgs jāraksta ar mazo burtu, SK nesen tika nodibināts. par pēdiņām varētu pastrīdēties. šīs nianses eSportam kkad tika aizrādītas no citu žurnālistu puses.
2) Pelnījuši tikt bija daudzi. Redzi, Nikolajevs izdara arī daudz melnā darba, cīnās par katru bumbu un nav šo vietu pelnījis mazāk par Karlsonu. Nikolajevs pēdējo spēli pret Olimpu uzvarēja viens, varētu teikt. Pret viņu citreiz nopelnītas pendeles utt. Bet par simbolisko 11nieku vienmēr bijuši strīdi un debates. Tas ir tikai normāli. Tici man, Liepāja ignorēta netiek...

     [+] [-]

, 2007-05-11 18:54, pirms 12 gadiem
btw SK Liepājas metalurgs ir pietiekami garš nosaukums, lai to nesaīsinātu. FK Rīga - tā raksta, jo piem. līdzjutēji tā dzied savās dziesmās. Tāpat saīsinājumi - ir FKV (Ventspils) un LM (Liepāja) nevis FHK LM vai SK LM... Tā nu toč nav nianse, par ko tev vajadzētu satraukties. Un "Skonto FC" arī reti kad kāds raksta - parasti vnk "Skonto"...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:17, pirms 12 gadiem
Ļoti labs raksts

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:21, pirms 12 gadiem
Marsell!!!
es esmu liepajnieks un tik tiesam varetu bubinat pie lupas par karlsona neieliksanu 11, bet tomer es uzskatu ka viena "šķērīte" nav rādītājs, ja vel bija momenti par kuriem varetu uzskatit ka super džeks utt, bet tani pašā laikaa cik viens pret vienu izgājienus nopūdelēja karlsons - un tikai pēdēja spēle pret ventspili 1pret1 izgajiena bija sitiens , bet ieprieks ... sapinās kājas.
par Nikolajevu nevaru spriest , jo neesmu to džigitu redzējis darbībā so sezon

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:24, pirms 12 gadiem
Nu es esmu redzējis, šķiet, 3 LM spēles. Karlsonam čempja sākums bija tāds viduvējs, tagad laikam jau atgūst formu. Nikolajevs patiešām no sirds visu laiku cīnās un savu panāk. Un ne es vienīgais izlēmu 11nieku - tam ir arī citi eSporta redakcijā...

Starp citu, nedaudz ne pa tēmu, bet interesants rakstiņš: http://rus.delfi.lv/news/sport/futbols/article.php

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:37, pirms 12 gadiem
PALDIES par graujošo rakstu !!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:45, pirms 12 gadiem
Marsel, paldies par rakstu!
ieteikums: simboliskā izlase ir bez trenera domāju, ka vajadzētu izveidot vēl kādu nominaciju - treneriem.

prieks par FK Rīgu, jo šobrīd virslīgā ir tikai divas komandas ar vietējiem treneriem. Cik liels tur ir Semjonova nopelns?

     [+] [-]

, 2007-05-11 19:52, pirms 12 gadiem
labs rakstiņš, respect!

     [+] [-]

, 2007-05-11 20:01, pirms 12 gadiem
labs darbs paveikts

     [+] [-]

, 2007-05-11 21:09, pirms 12 gadiem
Cepuri nost šī raksta autora priekšā- labs drbiņš pastrādāts. Tā tik turpināt!!!
1 2 42 komentāri