Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Kausu izcīna FC Raita

Andris Liepa
Andris Liepa

Sestdien, 24.martā tika pielikts trekns, bet skaists punkts amatieru un pusprofesionāļu ziemas futbola sezonai. Triobet.com turnīra kausa izcīņā triumfēja tie, kam uzvaru daudzi atvēlēja jau iepriekš – Profesionālās līgas uzvarētāji FC Raita

Kausu izcīna FC Raita
Sestdien, 24.martā tika pielikts trekns, bet skaists punkts amatieru un pusprofesionāļu ziemas futbola sezonai. Triobet.com turnīra kausa izcīņā triumfēja tie, kam uzvaru daudzi atvēlēja jau iepriekš – Profesionālās līgas uzvarētāji FC Raita.
Futbola turnīru asociācijas (FTA) rīkotais ziemas sezonas turnīrs šosezon pirmo reizi nesa Triobet.com vārdu. Piecu mēnešu laikā, no oktobra līdz martam, 57(!) komandas sadalīja vietas četrās – Profesionālajā, kā arī amatieru Zelta, Sudraba un Bronzas – līgās, bet aizvadītajā sestdienā visu līgu labākās vienības pulcējās mājīgajā Olimpiskajā sporta centrā, lai noskaidrotu kausa ieguvējus.

Jau pirmajā kārtā – astotdaļfinālā – izloze vienā pārī bija savedusi vairākus favorītus. Tā Latvijas čempionāta vienības Monarch fārmklubs (4.vieta Pro līgā) tikās ar Zelta līgas vicečempioniem FC Nico, Mantija (5.vieta Pro līgā) ar Zelta līgas bronzas medaļniekiem VAS, bet Pro līgas trešā spēcīgākā komanda NESS-S Logistiks ar ambiciozajiem Bronzas līgas čempioniem Marshal Media. Šāds pavērsiens solīja intrigu un bezkompromisa cīņas jau ar pirmajiem kausa izcīņas mačiem. Un nekļūdījās tie līdzjutēji, kas sestdien itin kuplā pulkā piepildīja Olimpiskā sporta centra zāli.

Astotdaļfinālā četrās spēlēs uzvaras izcīnīja rangā augstāk esošās komandas, trijos – rangā zemāk esošās komandas, bet vienā mačā tika fiksēts teju vai sensacionāls iznākums, proti – Sudraba līgas sestā spēcīgākā komanda VELVETS, kas kausa izcīņā iekļuva tikai pateicoties tam, ka no dalības atteicās līgas uzvarētāji Parex banka, kā arī FC Raita nolēma nepieteikt fārmklubu, ar 3:0 „sasita” Profesionālās līgas vienību Ropaži-Karoceltniecība. Kaut gan, no otras puses, ja atceramies, kā ropažnieki aizvadīja čempionāta noslēgumu (0:11 pret Aizkraukles banku, 2:21 pret TSI Team), nekā pārsteidzoša, iespējams, nav arī viņu zaudējumā VELVETS.

Pēdējie pie sasniegtā neapstājās, ceturtdaļfinālā no tālākas cīņas par kausu izslēdzot vēl vienu Pro līgas komandu – RSEBAA. Šoreiz gan panākums tika gūts ne tuvu tik pārliecinoši – mača pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2, un VELVETS panākumu izcīnīja triumfējot pēcspēles sitienu sērijā.

Otrās kārtas interesantākais iznākums, acīm redzot, ir Bronzas līgas čempionu Marshal Media minimālais panākums 3:2 pār Zelta līgas spēcīgāko komandu Rio Lukss.

Pārējās divās otrās kārtas spēlēs FC Raita ar 1:0 pārspēja Scandinavian Tobacco, bet FC Nico ar 3:2 – VAS. Tādējādi pusfinālā bija pārstāvētas visas četras līgas – Profesionālās līgas godu aizstāvēja FC Raita, Zelta – FC Nico, Sudraba – VELVETS, bet Bronzas – Marshal Media.

Izšķirošajā fāzē favorīti vaļības vairs nepieļāva, izcīnot itin iespaidīgas uzvaras: FC Raita ar 3:0 atstāja „sausā” Marshal Media, bet FC Nico ne mazāk pārliecinoši pārspēja VELVETS – 4:1.

Fināls izvērtās šī vārda cienīgs. Komandu spēlētājiem laukumā atdodot vai pēdējos spēkus, Profesionālās līgas čempioni FC Raita beigu beigās tomēr salauza Zelta līgas vicečempionu FC Nico pretestību – 5:3.

Jāpiebilst, ka no kausa izcīņā kopumā aizvadītajām 15 spēlēm, tikai četras noslēdzās ar kādas komandas izteiktāku – trīs vārtu – pārsvaru. Pārējos 11 mačos intriga saglabājās līdz pat finālsvilpei, turklāt, vienā cīņā – ceturtdaļfinālā starp VELVETS un RSEBAA – uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami pēcspēles septiņu metru sitieni.

Vietu sadalījums kausa izcīņā
1. FC Raita
2. FC Nico
3./4. Marshal Media, Velvets
5.-8. Scandinavian Tobacco, Rio Lukss, VAS, RSEBAA
9.-16. SEB AMR, Aizkraukles banka, NESS-S Logistiks, R.R. birojs, Monarch, Mantija, Ropaži-Karoceltniecība, AMOKO.

Labāko sumināšana notiek „Fashion”
Dažas stundas pēc kausa izcīņas noslēguma turnīra organizatori visus dalībniekus, līdzjutējus, tiesnešus un citas ieinteresētās personas gaidīja „Vegas” izklaides centra „Fashion” klubā, kur notika aizvadītās sezonas uzvarētāju un labāko sumināšana – gan čempionāta ieskaitē, gan kausa izcīņas.

Bronzas līgā, kā zināms, triumfēja Marshal Media komanda, bet sudraba un bronzas godalgas ieguva SVA un Big Point vienības. Labākie citās kategorijās:
- par godīgu spēli („fair-play”) balva: Latvijas banka,
- labākais vārtsargs: Sergejs Butkins (Marshal Media),
- labākais aizsargs: Aleksejs Šutajevs (Big Point),
- rezultatīvākais uzbrucējs: Nikolajs Pitkins (FK Kozma),
- aktīvākais menedžeris: Armands Beiziķis (FC Madona).

Sudraba līgas medaļas ieguva: zelta – Parex banka, sudraba – R.R. birojs, bronzas – FC Raita 2. Labākie:
- par godīgu spēli („fair-play”) balva: BSA,
- labākais vārtsargs: Ronalds Kanoniers (Reāls),
- labākais aizsargs: Vitālijs Laužels (VELVETS),
- rezultatīvākais uzbrucējs: Aleksejs Baranovs (Parex banka),
- aktīvākais menedžeris: Ronalds Bērziņš (MGD).

Zelta līgā uzvarēja Rio Lukss, bet sudraba un bronzas medaļas izcīnīja FC Nico un VAS. Par labākajiem tika atzīti:
- par godīgu spēli („fair-play”) balva: Scandinavian Tobacco,
- labākais vārtsargs: Konstantīns Roslovs (AMOKO),
- labākais aizsargs: Oļegs Boiko (VAS),
- rezultatīvākais uzbrucējs: Oļegs Penkovskis (FC Nico),
- aktīvākais menedžeris: Andrejs Čistjakovs (Rio Lukss).

Visbeidzot, Profesionālās līgas čempionu laurus izcīnīja FC Raita, aiz sevis atstājot RSEBAA un NESS-S Logistiks komandas. Labākie citās kategorijās:
- par godīgu spēli („fair-play”) balva: Aizkraukles banka,
- labākais vārtsargs: Dmitrijs Dobravoļskis (FC Raita),
- labākais aizsargs: Romāns Solomevičs (NESS-S Logistiks),
- rezultatīvākie uzbrucēji: Aleksandrs Žukovs (RSEBAA), Maksims Seņs (TSI Team) un Vladislavs Medvedins (Aizkraukles banka),
- aktīvākais menedžeris: Juris Plēpis (FC Raita).

Kausa izcīņas shēma: http://fta.lv/triobetcup/2006/ .
Ar kausa izcīņas apskatu, kā arī spēļu labākajām epizodēm iespējams iepazīties Video sadaļā.
Plašāk par turnīru un komandām http://fta.lv/triobetcup/2006/.