Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

LFF valdes locekļiem pirms balsojuma par ģenerālsekretāru domas dalās

Ints Megnis
Ints Megnis

LFF valdes locekļiem pirms balsojuma par ģenerālsekretāru domas dalās
Aleksandrs Isakovs. Foto: f64

Valdes balsojums par Mareka Gruškevica apstiprināšanu Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretāra amatā pirmdien varētu būt sīvs, noskaidroja Sportacentrs.com.

"Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka ģenerālsekretāra amatā jābūt futbola cilvēkam," pirmdienas rītā teica LFF valdes loceklis Aleksandrs Isakovs, kurš atklāja, ka sēdē balsos pret. "Nezinu, kā domā pārējie valdes locekļi, bet es uzskatu, ka šajā postenī obligāti jābūt futbola cilvēkam."

"Es viņu nepazīstu, neesmu runājis un ticies. Varbūt viņš ir labs cilvēks, bet es balsošu tikai par futbola cilvēku. Tas ir mans personīgais viedoklis," pauda Isakovs.

Cits valdes loceklis Guntis Blumbergs atzina, ka darba darīšanu dēļ šodien netiek uz Rīgu un valdes sēdē nepiedalīsies, tomēr, ja to darītu, viņš balsotu par - ventspilnieks Gruškevicu pazīst jau ilgus gadus, kā arī uzskata, ka ģenerālsekretāra amats tik ilgu laiku nedrīkst atrasties brīvs.

"Es viņu pazīstu jau sen, viņam ir pieredze gan administratīvajā darbā, gan ar finansēm. Nedrīkst vilkties, ka federācija ir bez ģenerālsekretāra, turklāt jāatceras, ka aptuveni puse valdes ir pilnīgi jauna. Ja es šodien balsotu, atbalstītu viņu," saka Blumbergs. "Viņš man vairākas reizes zvanīja, tomēr mums nesanāca satikties. Cik saprotu, ar citiem viņš ir ticies un dažiem valdes locekļiem pēc tikšanās mainījies viedoklis."

Blumbergs uzskata, ka nebūšana futbola cilvēkam ir Gruškevica vienīgais mīnuss. "Sportā viņš ir - gan bija badmintona federācijā, gan Izglītības un zinātnes ministrijā, kas ir atbildīga par sporta. Citas viņa īpašības atbilst šim postenim, vienīgi nav futbola pieredzes."

LFF bez ģenerālsekretāra strādā jau mēnesi, jo 17. jūlijs bija pēdējā darbdiena Edgaram Pukinskam. Iepriekšējā organizācijas valdes sēde notika 24. jūlijā, kurā LFF prezidents Kaspars Gorkšs piedāvāja trīs iespējamos scenārijus, lai aizpildītu vakanto ģenerālsekretāra vietu - Gorkšs pauda, ka viņš ģenerālsekretāra amatu varētu pildīt pats, apvienojot to ar darbu prezidenta postenī, kas ļautu federācijai ieekonomēt līdzekļus uz jauna darbinieka algošanu, tāpat viņš piedāvāja Gruškevicu, kurš pirms neilga laika kļuva par LFF administrācijas speciālistu (kopš 13. augusta par administrācijas vadītāju) - arī viņš šajā gadījumā apvienotu amatus, tādējādi ļaujot ietaupīt federācijai finansiālos līdzekļus - , savukārt, kā trešais variants tika piedāvāts Gruškevica stāšanās ģenerālsekretāra amatā kā vietas izpildītājam uz laiku, kamēr tiek atrasts jauns ģenerālsekretārs.

Kā iepriekšējā valdes sēdē izteicies Gorkšs, Gruškevica nozīmēšanas par ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju gadījumā, apvienojot un pārdalot amatu funkcijas, LFF ietaupījums būtu aptuveni 30 000 eiro gadā. Šajā valdes sēdē klātesošie diskutējuši, ka prezidentam jāturpina veikt pārrunas ar potenciālajiem ģenerālsekretāra amata kandidātiem, nosakot, ka par Gruškevica kandidatūru valde gatava lemt, kad būs iepazinusies vairāk ar viņa darbu. Tikmēr Arturs Gaidels paudis gatavību LFF valdei stāties ģenerālsekretāra amatā.

Kā noskaidroja Sportacentrs.com, svētdienas vakarā Gorkšs vēstulē LFF valdei pavēstījis, ka pirmdien gaidāmajā valdes sēdē virzīs postenim Gruškevicu. Pats Gruškevics darbam LFF administrācijā tika apstiprināts bez jebkādas publiskas informācijas un jau tad izskanēja pieņēmumi, ka, visticamāk, mēģinās iecelt ģenerālsekretāra postenī. Vēl pagājušās nedēļas vidū valdes locekļi aicinājuši prezidentu informēt par ģenerālsekretāra kandidātu un atlases procesu, bet atbildi nav saņēmuši līdz pat vēlam svētdienas vakaram.

Finansists Gruškevics vēl pagājušajā tūkstošgadē sāka strādāt Izglītības un zinātnes ministrijā, izejot visus karjeras pakāpienus un nokļūstot valsts sekretāra amatā, ko ieņēma no 2006. līdz 2012. gadam. Kaut jau iepriekš tika piedzīvoti skandāli, amatu viņš atstāja, kad tika konstatēti vairāki pārkāpumi viņa darbā, kurus izmeklēja pat Ģenerālprokuratūra. 2014. gadā Gruškevicu apstiprināja Latvijas Badmintona federācijas prezidenta amatā, bet pēc pilnvaru termiņa beigām pērn viņu postenī nomainīja Aija Mētra. Tāpat pēc IZM atstāšanas viņš ilgstoši strādāja Latvijas Bankā.

  +1 [+] [-]

, 2019-08-19 10:43, pirms 4 mēnešiem
Protams, ja futbola cilvēks, piemēram, Koļinko būtu izvirzīts, tad jau gan nobalsotu. Tas, nekas, ka kvalitātes priekš Ģ-sekretāra pieklibo

  -1 [+] [-]

, 2019-08-19 11:08, pirms 4 mēnešiem
Vajadzīgs, noteikti vajadzīgs futbola cilvēks.Es iesaku kaimiņa Viķku,tas skstoties iesisto Maskavas "Spartaka" golu, tā auro aiz prieka,ka visa mūsu 9stāvene dzird.

     [+] [-]

, 2019-08-19 11:12, pirms 4 mēnešiem
Ja nepatīk mans kaimiņš,lieciet Kreipāna Toļiku. Neviens labāk par viņu nepazīst futbola drēbi!!!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-19 11:13, pirms 4 mēnešiem
Balsojiet, balsojiet, būs labākais ģenseks kopš b. L. I. Brežņeva! Tas arī orientējās gan izglītībā, gan bankās, gan badmintonā, gan futbolā, gan šahā, gan svešvalodās, gan metālapstrādē, gan, gan, gan!

  +3 [+] [-]

, 2019-08-19 13:10, pirms 4 mēnešiem
Kā nav futbola cilvēks?! Viņam taču IZM kabinetā pat futbola bumba bija.

     [+] [-]

, 2019-08-19 17:20, pirms 4 mēnešiem
Pats Isakovs ir futbola cilvēks,bet līdz kam ir novesta Daugavpils futbola infrastruktūra.Pilsētatā nav vairs neviena futbola laukuma ar dabīgo zālāju.Trīsdesmit grādu karsumā futbolistiem jāskraida pa sintētiku.Traumatisms palielinās vairākkārt.Ar tādu pieeju futbolistu skaits tikai samazināsies,un tad mēs varēsim noņemt ārzemnieku kvotu.Piemēram,pamatsastāvā iznāk visi vienpadsmit melnie legionāri,starp rezervistiem daži vietējie.