Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Galda hokeja otrajā posmā uzvar Atis Sīlis

Pagājušajā nedēļā, 20. oktobrī, pirmo reizi Latvijas kausa posms galda hokejā notika Ugālē, kur pulcējās rekordliels dalībnieku skaits – 93.

Rīkojot sacensības tālajā Kurzemes pilsētā, organizatori bija nobažījušies, ka uz tām varētu ierasties maz cilvēki, tomēr bažām nebija pamata, jo iepriekšējais rekords tika pārspēts par 6 dalībniekiem. Kaut arī nebija ieradušies vairāki spēcīgi spēlētāji, īpašu pārsteigumu turnīrā nenotika, un uzvaru svinēja Atis Sīlis no Rīgas.

Turnīra iesākumā visi dalībnieki tika sadalīti četrās kvalifikācijas grupās, vadoties pēc pasaules reitinga. Izspēlējot vienu apli katram ar katru, spēlētāji pēc ieņemtajām vietām iekļuva līgās, kur tikās ar spēkos līdzvērtīgiem pretiniekiem. Jāsaka, ka īpašu pārsteigumu kvalifikācijā nenotika un starp labākajiem 24 spēlētājiem (1. līgā) iekļuva visi reitingā augstāk esošie. Par nelielu pārsteigumu uzskatāms Latvijas sieviešu izlases līderes Gundegas Paķes un jauno inčukalniešu Rolanda Zariņa un Arta Skujnieka iekļūšana 1. līgā. Vairāk tika gaidīts no veterānu izlases dalībnieka Egīla Belševica.

Turpinājumā notika spēles pa līgām. Vājākajā jeb 4. līgā spēlēja vairums jauno spēlētāju, kuriem nav lielas pieredzes šajā sporta veidā. Par uzvarētāju (kopvērtējumā 73. vieta) kļuva Jānis Vingris, kuram bija vienāds punktu skaits ar Eduardu Piculi un Artūru Vītiņu, taču abus apsteidza ar labāku rezultātu savstarpējās spēlēs.

3. līgā tika izspēlēts aplis, un labākie četri iekļuva play-off kārtā. Starp šiem četriem bija trīs skrundinieki un viens inčukalnietis. Finālā, kurā iekļuva Endijs Budris un Mariss Emenbergs no Skrundas, pārāks bija Mariss Emenbergs, kurš līdz ar to izcīnīja 49. vietu kopvērtējumā.

2. līgā otro reizi šosezon uzvarēja veterāns Egīls Belševics, reabilitējoties par neveiksmi kvalifikācijā. Finālā tika pieveikts Andrejs Kuzņecovs, kā rezultātā Egīlam 25. vieta.

Labākie spēlētāji spēlēja 1. līgā, kur arī tika noskaidroti otrā posma uzvarētāji. Pēc apļa sistēmas labākie astoņi iekļuva play-off. Par pārsteigumu, ceturtdaļfinālā neiekļuva skrundinieki Jevgēnijs Zaharovs un Edgars Mucenieks, kā arī Valts Smagars no Rīgas. Taču tajā iekļuva potenciālie Latvijas junioru izlases līderi Kārlis Balodis un Artūrs Verčins, kas uzskatāms par nelielu pārsteigumu.

Ceturtdaļfinālā iztika bez pārsteigumiem, un nākamajā kārtā iekļuva potenciāli spēcīgākie spēlētāji – E.Caics, A.Sīlis, R.Pukinskis un R.Sternāts. Arī pusfinālā pretinieki īpašu pretestību sezonas līderiem nevarēja parādīt, un fināls bija tāds, kāds jau iepriekšējās sezonās bija pieredzēts, proti, Edgars Caics pret Ati Sīli. Finālā nedaudz pārsteidzoši viegli uzvarēja Atis, līdz ar to uzvarot pirmo reizi šosezon. Arī mazajā finālā jeb cīņā par trešo vietu tika fiksēts neliels pārsteigums, jo Raivis Sternāts atstāja „sausajā” Latvijas reitinga trešo numuru Raivi Pukinski.

Nākamais Latvijas kausa posms notiks 17. novembrī Rīgā, savukārt 8. decembrī Rīgā norisināsies Pasaules tūres Lielā sešinieka 3. posms.

Turnīra rezultāti

Informāciju sagatavoja Mikus Saulītis.
Foto: Mikus Saulītis

  +1 [+] [-]

, 2007-10-23 14:22, pirms 13 gadiem
labais! šito bērnībā, ak Dievs kā tika kapāts!
tagad ar vareetu uzkapaat, bet asums buus pazudis

     [+] [-]

, 2007-10-23 14:51, pirms 13 gadiem
atceos pat sawos laikos ar veel vienu sawu draugu bijaam pat izveidojushi klubu

  +1 [+] [-]

, 2007-10-23 16:00, pirms 13 gadiem
redzeeju vienaa posmaa, kaa tur dzeki laizh... netiek ar skatu liidzi pat tai ripai. Jums visiem droshi vien liekas, ka kas tur trax - ticiet man - IR!!! tie dzeki laizh pa nopietnam. briizhiem liekas, ka peec kaadas neveixmiigas epizodes kaads tuuliit,tuuliit salauziis galdu, vai aizsviediis prom ripu bet ir labs.

     [+] [-]

, 2008-01-12 13:44, pirms 12 gadiem
es atksito 4alit paziistu

"Acho"