Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Lietuvai un Baltkrievijai uzvaras Madonā FIS sacensībās rollerslēpošanas sprintā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Lietuvai un Baltkrievijai uzvaras Madonā FIS sacensībās rollerslēpošanas sprintā
Foto: Jānis Markvarts.

Šodien Madonā notikušajās rollerslēpošanas sacensībās 200m sprintā klasiskajā stilā, kas vienlaikus bija gan Latvijas čempionāts, gan arī FIS sacensības un Madonas kauss, vīriešiem elites grupā uzvarēja Vankūveras Olimpisko spēļu 54.vietas ieguvējs sprintā Modestas Vaičulis no Lietuvas, bet dāmām savu pārākumu nodemonstrēja šogad februārī Sočos 47.vietu sprintā ieguvusī baltkrieviete Valencina Kaminskaja. Savukārt, no Latvijas pārstāvjiem elites grupā labākie bija Arvis Liepiņš un Anda Muižniece, kuriem kopējā ieskaitē attiecīgi 9. un 2.vieta.

Šodien saulainos un karstos laika apstākļos Madonas pilsētas ielās norisinājās pirmā sacensību diena Latvijas čempionātam FIS statusā, kur četru valstu dalībnieki (Latvija, Lietuva, Krievija un Baltkrievija) 200m klasiskajā stilā noskaidroja ātrākos sprinterus. Vīru konkurencē bez mūsu labākajiem slēpotājiem piedalījās arī vairāki Krievijas vadošie juniori, no kuriem viens šogad pasaules junioru čempionātā izcīnīja zeltu, bet vēl trīs iekļuva desmitniekā, kā arī savulaik Olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā sprintā tuvu piecdesmitniekam bijušais lietuvietis Modestas Vaičulis. Līdz ar to šādā ļoti spēcīgā konkurencē, kur piedalījās 21 sportists, tikai trim mūsējiem – Mārtiņam Indriksonam (8.vieta), Arvim Liepiņam (9.vieta) un Pāvelam Ribakovam (10.vieta) – izdevās pārvarēt kvalifikāciju un iekļūt pusfinālā, kur startēja divpadsmit labākie. Tūlīt aiz pusfināla 13.vietā palika šogad pasaules U23 čempionātā Itālijā startējušais Roberts Slotiņš, kuram tikai 0,24 sekundes pietrūka līdz šā gada pasaules junioru čempionam Romānam Kaigarodovam, kurš kā pēdējais divpadsmitais pārvarēja kvalifikāciju. Pirms diviem gadiem Skandināvijas kausā sprintā vēsturisko rezultātu sasniegušais un pirmo reizi no latviešiem trīsdesmitniekā iekļuvušais Rolands Pužulis šoreiz palika 15.vietā 0,76 sekundes aiz divpadsmitnieka.

Pusfinālā nevienā no abiem braucieniem, kur katrā startēja seši dalībnieki, mūsējie netika trijniekā, līdz ar to fināla sešiniekā Latvija nebija pārstāvēta. Gan Olimpiskajās spēlēs Sočos 61.vietu sprintā ieguvušais Arvis Liepiņš un Pāvels Ribakovs savos pusfināla braucienos ierindojās piektajā vietā, līdz ar to kopvērtējumā viņiem attiecīgi 9. un 10.vieta, jo Arvis kvalifikācijā bija 0,16 sekundes ātrāks par Pāvelu, bet labākais no mūsējiem kvalifikācijā Mārtiņš Indriksons pusfinālā braucienā palika pēdējais sestais un kopējā ieskaitē ieņēma 12.vietu.

Kaut arī kvalifikācijā pirmais, otrais un sestais bija Lietuvas pārstāvis, tomēr fināla sešiniekā kopā ar pieciem krieviem iekļuva tikai Modestas Vaičulis, kurš ar laiku 29,52 sekundes bija ātrākais kvalifikācijā. Arī finālā Vaičulis spēja nosprintot 200m pret kalnu visātrāk un izcīnīt uzvaru, aiz sevis otrajā vietā atstājot šā gada piekto ātrāko pasaules sprinteri junioriem Jevgēņiju Vakruševu, bet līdz trešajai vietai spēja aizsniegties pasaules junioru čempions 10km klasikā Kaigarodovs, kurš knapi iekļuva pusfinālā.

Dāmām gan kvalifikācijā (34,56 sekundes), gan finālā pārliecinoši pirmā bija izteiktā favorīte Valencina Kaminskaja no Baltkrievijas, kura šogad Olimpiskajās spēlēs Sočos bija 47.vietša, bet pērn pasaules čempionātā rollerslēpošanas sprintā 6.vietā. Latvijas labākā pārstāve Anda Muižniece kvalifikācijā bija otra labākā, bet baltkrievietei zaudēja 5 sekundes, līdz ar to arī finālā tik īsā sprintā par uzvaru nebija īsti iespēju cīnīties, un Anda ieņēma stabilu otro vietu. Vēl divas Latvijas pārstāves sadalīja trešo godalgu, kuru ieguva krāslaviete Olga Kovaļova, kura kvalifikācijā bija 9 sekundes aiz Andas. Laurai B. (Beļajevai) nācās samierināties ar ceturto vietu.

Svētdien sacensību otrajā dienā dalībnieki sacentīsies brīvā stila distancē ar intervāla startu, kur Latvijas vīri centīsies iekļūt labāko sešiniekā vai pat trijniekā.

Detalizētāki rezultāti: 2014.gada vasaras sezona : Rezultāti : Distanču...