Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas čempionāts rollerslēpošanā FIS stausā un pasaules kausa izmēģinājums

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) sadarbībā ar Madonas BJSS un biedrību “A-Madona” šā gada 19. un 20.jūlijā Madonā rīkos pirmo posmu Latvijas čempionātam rollerslēpošanā, kam būs Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statuss un kas vienlaikus būs arī izmēģinājums pasaules kausa posmam, kurš šajā Vidzemes slēpošanas centrā paredzēts nākošajā gadā. Pirmajā dienā valsts čempionātā dalībnieki sacentīsies 200m sprintā klasiskajā stilā pilsētas ielās, bet otrajā dienā pazīstamajā sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” notiks distances slēpojums brīvajā stilā ar intervāla startu, elites grupas vīriem veicot 10km, bet dāmām 6km. Šobrīd pietiekušies vairāk nekā 140 dalībnieku no četrām valstīm, ieskaitot arī Lietuvu, Krieviju un Baltkrieviju.

Pateicoties Mārtiņam Niklasam un biedrībai “Rollertour”, kopš 2006.gada tika rīkotas rollerslēpošanas sacensības, bet ar Latvijas Slēpošanas savienības atbalstu no 2012.gada rollerslēpošanā tika rīkoti arī Latvijas čempionāta posmi. Esam pieraduši pie Skandināvijas posma un Latvijas čempionātiem FIS statusā ziemā, bet šogad arī pirmais posms Latvijas čempionātā rollerslēpošanā būs FIS sacensības. Turklāt papildus tam šīs sacensības būs arī izmēģinājums pasaules kausa posmam, kas paredzēts “Smecersila trasē” Madonā nākošā gada vasarā.

Sestdien, 19.julijā, dalībnieki Madonas ielās sacentīsies 200 metru sprintā klasiskajā stilā. Sākumā būs jāveic viens kvalifikācijas brauciens, pēc kā 12 labāko laiku uzrādītāji kvalificēsies pusfinālam, kur tie tiks sadalīti divos braucienos pa seši katrā. Svētdien, sākotnēji paredzētās iedzīšanas vietā, notiks distances slēpojums brīvajā stilā ar intervāla startu. Elites grupas pārstāvji un juniori veiks attiecīgi 10km (vīrieši) un 6km (sievietes), bet pārējām grupām būs īsākas distances. Slēpojums notiks pa 2km apli, bet paši mazākie sacentīsies 1km aplī, ko veiks divas reizes.

Latvijas čempionāta posmos allaž piedalās lietuvieši un arī pa kādam igaunim, bet tā kā šīs būs FIS sacensības, tad bez kaimiņvalstīm varētu startēt arī citu valstu pārstāvji. Gaidāmas interesantas cīņas gan elitē, gan arī citās grupās, jo dažu grupu līderi ir pārgājuši vecākā grupā, kur startēs arī ziemā, un mēģinās apliecināt savu pārākumu arī pie vecākiem sāncenšiem un sāncensēm.