Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Perevoščikovs: "Sports ir labs, bet tas dod ļoti lielu pienesumu Covid-19 izplatīšanā"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Perevoščikovs: "Sports ir labs, bet tas dod ļoti lielu pienesumu Covid-19 izplatīšanā"
Jurijs Perevoščikovs. Foto: arsts.lv

Šodienas preses konferencē Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atzina, ka sporta nodarbības ir paaugstināta riska vieta, līdz ar to sportisti ir epidemiologu ikdienas rūpēs.

Aizvadītajā diennaktī konstatēts lielākais saslimšanas gadījumu skaits (148) kopš Covid-19 parādīšanās Latvijā.

"Runājot par jauniem uzliesmojumiem, saglabājas pagājušās nedēļas tendence - riska vietas joprojām ir mājsaimniecības, izglītības iestādes, mazāk darbavietas, bet tomēr arī ir, sporta pasākumi arī varētu būt nozīmīgi," atklāj speciālists.

Tagad no 17. oktobra lietu kārtība ir tāda, ka 30 savstarpēji nepazīstami pieaugušie telpā var kopīgi pulcēties tusiņā, taču 30 bērni no vairākām skolām kopā nedrīkst piedalīties sporta nodarbībās iekštelpās. "Nevaram ignorēt mūsu pieredzi un starptautisko praksi - diemžēl sporta nodarbības ir paaugstināta riska vieta. Varbūt nav runas par to, ka bērni ārā spēlējas futbolā vai hokejā, bet noteikti ir papildu riska faktori, kad bērni no vairākiem kolektīviem pulcējas kopā - viņiem veidojas šis papildu risks, kas saistīts ar ģērbtuvēm, dušas telpām, ar to, ko viņi dara pirms un pēc sporta nodarbībām. Te nav ilgi jāmeklē pierādījumi, lai redzētu, ka tā ir papildu riska zona. Slimo bērni, citi sportisti, komandas un tā tālāk, tas notiek, pēc tam ir karantīnas," norāda Jurijs Perevoščikovs. "Protams, varam politiski atteikties, bet pašreiz svarīgāks ir mācību process - lai bērni turpinātu iegūt zināšanas klātienē."

"Ja viena sporta komanda saslimst, mēs varam viņus identificēt, bet pēc tam būs ienestie gadījumi vairākās klasēs un skolās. Tas nav labākais variants, kā apturēt slimību un nepieļaut turpmāko izplatīšanos. Sporta nodarbībām viennozīmīgi ir paaugstināts risks visur pasaulē, diemžēl. Protams, sports ir labs kā tāds, bet diemžēl tas dod ļoti lielu pienesumu šīs infekcijas izplatīšanai sabiedrībā, turpmāko izplatīšanās ķēžu veidošanā. Piemēram, vienā sporta zālē bija septiņi inficētie - labi, ka savlaicīgi tika veikti pasākumi un ne sevišķi tālu izplatījās," informē SPKC pārstāvis. "Sports un sporta kolektīvi ir mūsu ikdienas rūpēs, ar tiem katru dienu strādājam, lai nepieļautu infekcijas tālāku izplatīšanos."

Izmantotie resursi:
SPKC preses konference

  -4 [+] [-]

, 2020-10-16 18:47, pirms 3 mēnešiem
Pamuļķis

     [+] [-]

, 2020-10-16 19:54, pirms 3 mēnešiem
"Sports ir labs, bet tas dod ļoti lielu pienesumu Covid-19 izplatīšanā"

ļoti liels - izklausās >50%. bet pat piemērā kaut kāds sporta pedagogs: 7 no 109 ... vai visi pārējie lielie kanāli ir aizliegti?

     [+] [-]

, 2020-10-16 19:55, pirms 3 mēnešiem
un kad cilvēks lieto šādu izteiksmi, tad skaidrs, ka viņš reāli ir ļoooti tālu no sporta:

"..Varbūt nav runas par to, ka bērni ārā spēlējas futbolā vai hokejā.."

     [+] [-]

, 2020-10-16 21:01, pirms 3 mēnešiem
Daniel rakstīja: "Sports ir labs, bet tas dod ļoti lielu pienesumu Covid-19 izplatīšanā"

ļoti liels - izklausās >50%. bet pat piemērā kaut kāds sporta pedagogs: 7 no 109 ... vai visi pārējie lielie kanāli ir aizliegti?
nesen bija publicēti skaitļi ko tagad jau neviens vairs nedod. sportā ir tikai 5% no visiem kovida gadījumiem Latvijā. 95% tripera paliek praktiski neskarti un turpina darboties.
tagad sākas prasta tiršana un interešu lobēšana.

     [+] [-]

, 2020-10-21 22:50, pirms 3 mēnešiem
Antinjsh

     [+] [-]

, 2020-10-21 22:51, pirms 3 mēnešiem
Lielakais varetu drizak but sabiedriskais transports un veikali. Punkts.