Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Šovakar "Sporta tarkšķī" par sporta veidu iespējām strauji pacelties uz augšu

Rolands Eliņš

Portāls Sportacentrs.com šovakar turpinās savu jaunu projektu „Sporta tarkšķis”, piedāvājot otro sporta teksta tiešsaistes čatu, kurā iespēja iesaistīties ir visiem portāla apmeklētājiem. Tas paredzēts pirmdienu un ceturtdienu vakaros (sākums 21:00), un šovakar čatā tiks apspriests, kuriem sporta veidiem Latvijā ir lielākās iespējas tuvākajā nākotnē iegūt lielāku popularitāti, finansējumu un augsta līmeņa sportistus.

Šovakar tarkšķī

Sports ir viļnveidīga parādība, dažādi sporta veidi te ceļas uz augšu, te nedaudz atslīd atpakaļ, un izņēmums nav arī Latvijas ekosistēma. Ir vairāki lielie vaļi, kuri turas un turēsies augšā, proti, Latvijā izceļami trīs lielie komandu sporta veidi – basketbols, hokejs un futbols. Taču arī tie tomēr neatrodas konstantā pozīcijā, galu galā, pirmdienas vakarā „Sporta tarkšķī” arī Latvijas iekšlietu ministrs pieslēdzās čatam ar savu viedokli, kā izvilkt futbolu no nosacītās bedres, kamēr basketbols Latvijā piedzīvoja lielu pacēlumu ar Kristapa Porziņģa ienākšanu NBA.

Attiecīgi tiek vaicāts – kuram sporta veidam ir iespējas kāpt uz augšu nākamajam? Un runa nav tikai par lielajiem sportiem, kā nekā, Latvijā plašu popularitāti izkarojuši uz pasaules mēroga nebūt ne iespaidīgie renes sporta veidi. Kur varētu būt gaidāmi nākamie „skeletoni un dukuri”? Nav šaubu, ka līdzjutēji labprātāk seko zvaigznēm un uzvarētājiem, un Dukuru dēļ līdzjutēji iepazina skeletona smalkumus, iepriekš Ernesta Gulbja un tagad Sevastovas un Ostapenko dēļ daudz augstākā vietā tiek celts teniss, kamēr boksā pilnu arēnu Rīgā pulcē Maira Brieža vārds. Reizē – vai nav tā, ka dažreiz viss turas uz vienas zvaigznes pleciem?

Reizē jānošķir ārējā popularitāte un sporta veidā notiekošais. Cik svarīga sporta veida attīstībā ir vietējās federācijas darbība? Kuram sporta veidam ir iespējas Latvijas nebūt ne lielajā sporta auditorijā atrast jaunus sekotājus sev un padarīt spēcīgāku un lielāku vietējo līgu vai čempionātu? Savukārt kurš sporta veids savu potenciālu pagaidām izmantojis vismazāk, atstāto to nerealizētu. Uz virsrakstā minēto jautājumu teorētiski iespējama viena konkrēta atbilde, taču praksē ir daudz blakusapstākļus. Ņemsim vērā arī koronavīrusa pandēmiju – ir daudzi sporta veidi, kuri tās laikā gluži vienkārši nav atļauti, kamēr daži var norisināties ar salīdzinoši nelielu pārkārtošanos.

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Pirmajā „Sporta tarkšķī” saņēmām daudzus jautājumus, komentārus un ieteikumus, kuri čatā netika publicēti tieši minētā iemesla dēļ par diskusijas uzturēšanu, taču tie visi tik un tā tika pamanīti un ņemti vērā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

Ja kāds sporta sabiedrības pārstāvis vēlas apstiprināt dalību Sporta tarkšķī ar savu īsto vārdu, aicinām painformēt Sportacentrs.com pārstāvjus vai nu privāti, vai uz epastu info@sportacentrs.com, vai uz portāla Facebook.com Messenger".

     [+] [-]

, 2020-04-16 12:49, pirms 5 mēnešiem
Pirmā tarkšķa pieteikumā tika piemineti SC autori, kuri tajā piedalīsies. Kāpēc šoreiz tas nav pieminēts?