Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Gada sportisti Jūrmalā: Ikauniece-Admidiņa un Samoilovs

Andrejs Siliņš

Gada sportisti Jūrmalā: Ikauniece-Admidiņa un Samoilovs
Aleksandrs Samoilovs saņem balvu
Foto: Jūrmalas pilsētas dome

Trešdien Jūrmalā apbalvoti 2016. gada labākie sportisti. Jūrmalas “Gada sportistu” balvas saņēma vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa un pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs. Kopumā tika apbalvoti sporta laureāti 15 nominācijās.

Laura Ikauniece-Admidiņa par “Gada sportisti Jūrmalā” tika atzīta jau trešo gadu pēc kārtas. Šogad Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sportiste izcīnīja augsto ceturto vietu un piecās disciplīnās sasniedza personīgos rekordus.

“Gada sportists Jūrmalā” Aleksandrs Samoilovs šo titulu saņēma piekto gadu pēc kārtas. Aleksandrs Samoilovs pārī ar Jāni Šmēdiņu šogad ierindojās pasaules ranga kopvērtējuma pirmajā vietā.

Balvu "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā" un veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanu jūrmalnieku vidū saņēma Rūta Kušķe, Pumpuru vidusskolas sporta skolotāja ar gandrīz 60 gadu darba stāžu. R. Kušķe pumpurniekiem mācījusi fizkultūru, vadījusi sporta un orientēšanās pulciņus.

Par “Gada komandu” atzīta “FK Spartaks Jūrmala” komanda, kas izcīnījusi pirmo vietu Latvijas čempionātā virslīgā. Sporta klubs “Jūrmalas Sports” apbalvots nominācijā “Gada sporta klubs”, kura sportisti šogad saņēma vairākus desmitus godalgu gan Latvijas, gan starptautiskos turnīros. “Jāņa Roviča Boksa klubs” apbalvots nominācijā “Gada balva Fair play”.

Nominācijā “Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos” apbalvotas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kas izcīnījušas pirmo vietu Eiropas U22 čempionātā pludmales volejbolā.

Par “Gada uzlecošo zvaigzni” Jūrmalas sportā atzīts pludmales volejbolists Mihails Samoilovs, kas izcīnījis bronzas medaļu Pasaules U19 čempionātā.

“Gada trenera” balvu saņēma pludmales volejbolistu Aleksandra Samoilova, Mihaila Samoilova, Tīnas Lauras Graudiņas un Jāņa Šmēdiņa treneris Genādijs Samoilovs.

Nominācijā “Gada sporta skolotājs” apbalvots Māris Meiers, Pumpuru vidusskolas sporta skolotājs. Par “Gada sporta senioru” atzīta Sandra Gosa, kas airēšanas un peldēšanas disciplīnās ieguvusi pirmās vietas starptautiska mēroga sacensībās.

Parabobslejists Alvils Brants atzīts par “Gada sportistu paraolimpiskajos sporta veidos”. A. Brants ieguvis otro vietu Pasaules čempionātā parabobslejā un ceturto vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Par “Gada sporta notikumu Jūrmalā” atzīts 2016 CEV Eiropas čempionāts pludmales volejbolā “Jūrmala Masters”, kas ir līdz šim Baltijā vērienīgākais pludmales volejbola notikums. Pirmo reizi Majoru pludmalē Jūrmalā notika gan vīriešu gan sieviešu sacensības, kur piedalījās spēcīgākie Eiropas pludmales volejbolistu pāri Savukārt nākamgad paredzēts, ka Jūrmala uzņems vēl pakāpi augstāku turnīru – Eiropas čempionāta finālsacensības.

Nikita Lijcs atzīts par labāko nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. Pasaules čempionātā kopvērtējumā Formula 4 laivu klasē N. Lijcs ieguvis sudraba medaļu.

Par “Gada publisko sporta pasākumu pilsētā” atzīti Jūrmalas Sporta svētki, kas ir viens no rudens sezonas gaidītākajiem tautas sporta pasākumiem pilsētā, kurā dalībnieki sacenšas trīs dažādās pludmales skriešanas distancēs, kā arī daudzās citās radošās, veselīgās un izglītojošās sporta aktivitātēs. Šogad svētku ietvaros notika arī Latvijas Nūjošanas čempionāta posms.

Jūrmalas Gada balva sportā kūrortpilsētā tiek piešķirta jau 18. gadu, lai izteiktu atzinību sportistiem par augstajiem sasniegumiem pasaules, Eiropas, Baltijas un Latvijas čempionātos un sacensībās, kā arī, lai pateiktos tiem, kas veicinājuši veselīgu un aktīvu dzīvesveidu jūrmalnieku vidū.

Šogad Eiropas Sporta pilsētu asociācija Jūrmalas pilsētai piešķīrusi titulu “Eiropas Sporta pilsēta 2017“. Sporta pilsētas statuss piešķirts, izvērtējot kūrortpilsētas sporta infrastruktūru, pieejamo sporta un veselīgu dzīvesveidu veicinošu pasākumu klāstu.

"Jūrmalas Gada balvas sportā", uzvarētāju arhīvs

GadsSportisteSportists
2016Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Aleksandrs Samoilovs (pludmales volejbols)
2015Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Aleksandrs Samoilovs (pludmales volejbols)
2014Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Aleksandrs Samoilovs (pludmales volejbols)
2013Jeļena Prokopčuka (vieglatlētika)Aleksandrs Samoilovs (pludmales volejbols)
2012Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Aleksandrs Samoilovs (pludmales volejbols)
2011Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Mārtiņš Meiers (basketbols)
2010Anna Aile (burāšana)Guntis Valneris (dambrete)
2009Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlētika)Guntis Valneris (dambrete)
2008Ieva Tāre (basketbols)Ernests Gulbis (teniss)
2007Jeļena Prokopčuka (vieglatlētika)Ernests Gulbis (teniss)
2006Jeļena Prokopčuka (vieglatlētika)Ernests Gulbis (teniss)
2005Jeļena Prokopčuka (vieglatlētika)Guntis Valneris (dambrete)

Informāciju sagatavoja
Zanda Krastiņa
Jūrmalas pilsētas domes
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

     [+] [-]

, 2016-12-15 14:52, pirms 4 gadiem
Vai tad Tīnas Graudiņas treneris nav Pļaviņa treneris?