Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Iekštelpās nedrīkstēs pulcēties vairāk par 500, ārā - par 1000 cilvēkiem

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Iekštelpās nedrīkstēs pulcēties vairāk par 500, ārā - par 1000 cilvēkiem
"Skonto" stadiona tribīnes. Foto: Zigismunds Zālmanis/Riga FC

Pieaugošās Covid-19 izplatības dēļ Ministru kabinets piektdien lēma vēl stingrāk ierobežot cilvēku pulcēšanos. Valdība lēma, ka iekštelpās turpmāk drīkst pulcēties ne vairāk par 500 cilvēkiem, bet ārā - līdz 1000.

Tas nozīmē, ka, piemēram, uz 13. oktobra UEFA Nāciju līgas spēli futbolā starp Latvijas un Maltas izlasēm Daugavas stadionā nevarēs pulcēties vairāk par 1000 skatītājiem. Biļetes sākts pārdot tieši piektdien, un pēc portāla Sportacentrs.com rīcībā esošās informācijas to apritē nav vairāk par 1000. Savukārt, piemēram, Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas cīņas apmeklējums katrai spēlei nu ierobežots līdz 500 cilvēkiem.

Organizēti pasākumi tagad varēs notikt tikai fiksētās sēdvietās. Ar piektdienu beigsies šī brīža ierobežojums, kas paredzēja līdz 1000 cilvēkiem iekštelpās un 3000 ārā.

Valdība piektdien nolēma veikt arī citas izmaiņas noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". Sporta treniņā nedrīkstēs piedalīties personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē. Minētais grozījums attiecas uz jebkura sporta veida treniņiem - gan profesionālā, gan amatieru, kā arī sporta izglītības iestādēs. Savukārt sporta pasākumi, kuros piedalās personas līdz 18 gadu vecumam, nedrīkstēs notikt ar skatītāju klātbūtni.

Ņemot vērā lielo Covid-19 izplatību, līdz 6.novembrim vairākās pašvaldībās būs aizliegtas arī amatieru sporta pasākumi. Sarakstā iekļauti Aizputes, Daugavpils, Dundagas, Kuldīgas, Olaines, Krāslavas un Talsu novadi, kā arī Daugavpils un Valmieras pilsētas.

Sportacentrs.com jau ziņoja, ka piektdien valdība lēma atcelt šī gada "Rimi" Rīgas maratonu. Solis sperts ar īpašu lēmumu likumā iekļaut punktu, kas paredz līdz 31.decembrim aizliegt organizēt pasākumus ārtelpās, kur piedalītos vairāk nekā 300 cilvēki un kuros notiktu aktīva cilvēku kustība, piemēram, skriešana.

  -4 [+] [-]

, 2020-10-09 21:27, pirms 2 nedēļām
Covid izdomājums turpina rullēt

  -1 [+] [-]

, 2020-10-09 22:57, pirms 2 nedēļām
Izdomāts viņš nav, bet absurdi liekas šie ierobežojumi, pavasari visi sēdēja mājas kad bija zināms kur katrs saķēris vīrusu, taču tagad kad izplatība notiek nekontrolēti izliekamies ka tā būtu parasta gripa. Fars un meli par virusu bija pavasarī vai tagad?

     [+] [-]

, 2020-10-09 23:28, pirms 2 nedēļām
[quote zombijs]
Izdomāts viņš nav, bet absurdi liekas šie ierobežojumi, pavasari visi sēdēja mājas kad bija zināms kur katrs saķēris vīrusu, taču tagad kad izplatība notiek nekontrolēti izliekamies ka tā būtu parasta gripa. Fars un meli par virusu bija pavasarī vai tagad?
[/quote
Valdība laikam ir pārgājusi uz Zviedru modeli, kur viss tagad normāli ir
Zviedru vienīgā kļūda bija , ka neaizsargāja vecos cilvēkus un hro iskos sli iekos , tapēc tik daudz aizgāja šiem no pasaules

  -1 [+] [-]

, 2020-10-09 23:34, pirms 2 nedēļām
Kārtējais lēmums, kurš pierāda, ka valdībā nav neviena cilvēka ar kaut vai minimālu priekštatu par jauniešu sporta sacensību norisi. Kā liegums vecākiem apmeklēt savu bērnu spēles ierobežos Covid izplatību, ja viņi ārpus arēnām tāpat tiekas? Tāpat 1-2 stundas pēc jauniešu spēlēm bieži notiek pieaugušo sacensības, kuras tagad drīkst skatīties 500 telpās, 1000 ārā (tātad tie paši jaunieši turpat vien būs kopā ar vecākiem). Godīgi sakot trūkst vārdu, lai to visu nokomentētu.

  +2 [+] [-]

, 2020-10-09 23:51, pirms 2 nedēļām
Zombijs rakstīja: Izdomāts viņš nav, bet absurdi liekas šie ierobežojumi, pavasari visi sēdēja mājas kad bija zināms kur katrs saķēris vīrusu, taču tagad kad izplatība notiek nekontrolēti izliekamies ka tā būtu parasta gripa. Fars un meli par virusu bija pavasarī vai tagad?
Par vīrusu ir iegūta arvien vairāk informācija, gada sākumā bija maza saprašana par to cik bīstams īsti viņš ir. Šie aizliegumi ir par godu maratonam, jo bija jāpieņem noteikumi, lai tas nenotiktu. Lai cik lieliski bija izdomāti tie atsevišķie starti, nu neizklīstu tie cilvēki, tāpat gribētu redzēt kā 500 cilvēku bariņā ieskrietu kāds un nokontrolētu, ka visiem līdz izklīšanai ir maskas uz sejas (lai izklīstu cik jānoskrien, vismaz 500-1000 metri). Tāds maratons būtu liels drauds vēl straujākai slimības izplatībai un atkal visai lieliem aizliegumiem kūltūras nozareiz, kas kopš marta jau ir neapskaužamā situācijā. Kūltūra un tūrisms ir divas nozares kurām nebūtu godīgi uzkraut vēl kādu aizliegumu devu.

  -2 [+] [-]

, 2020-10-09 23:56, pirms 2 nedēļām
https://youtu.be/y-Z49-r7ByA
Kovid afēras beigas

  -2 [+] [-]

, 2020-10-10 01:00, pirms 2 nedēļām
Veselības ārkārtas programmas vadītāja “labākās aplēses”, ka IFR (mirstības indekss) ir 0,14%. Pasaules Veselības organizācija beidzot ir apstiprinājusi to, ko daudzi eksperti un pētījumi apliecinājuši jau mēnešiem ilgi – koronavīruss nav nāvējošāks vai bīstamāks par sezonālo gripu, kuras IFR (mirstības indekss) ir vidēji 0,1 – 0,2%.
PVO augstākā līmeņa pārstāvji šo paziņojumu sniedza PVO 34 locekļu valdes īpašās sesijas laikā pirmdien, 5. oktobrī, tikai šķiet, ka neviens to īsti nesaprot. Radās iespaids, ka viņi paši to pilnībā nesaprata.

Ārkārtas situāciju vadītājs Dr Maikls Raiens atklāja, ka, viņuprāt, aptuveni 10% jeb 780 miljoni pasaules cilvēku ir inficēti ar Sars-Cov-2. Tas ir viņu “vislabākais novērtējums”, un tas ir milzīgs pieaugums salīdzinājumā ar oficiāli atzīto gadījumu skaitu (aptuveni 35 miljoni).

Vēlāk PVO pārstāve ārste Margareta Harisa apstiprināja šo skaitli, norādot, ka tas ir balstīts uz visu pasaulē veikto plašo Covid mirstības pētījumu vidējiem rezultātiem.

Lai arī PVO mēģināja to pagriezt kā sliktu lietu – Dr Raiens pat teica, ka tas nozīmē, ka “lielākā daļa pasaules joprojām ir pakļauta riskam”.

Tās patiesībā ir labas ziņas, jo tas nozīmē, ka vīrusa mirstības indekss ir pielīdzināms sezonas gripai.

Pasaules iedzīvotāju skaits ir aptuveni 7,8 miljardi cilvēku, ja 10% ir inficēti, tas ir, 780 miljoni gadījumu. Pašlaik Sars-Cov-2 infekcijām piedēvēto nāves gadījumu skaits pasaulē ir 1 061 539.

Tātad Covid-19 mirstība ir aptuveni 0,14% no visiem inficētajiem. Tieši atbilstoši sezonālajai gripai un daudzu ekspertu prognozēm no visas pasaules.
0,14% ir vairāk nekā 24 reizes mazāks nekā PVO provizoriskais rādītājs 3,4%, ar ko viņi biedēja martā. Šis skaitlis tika izmantots modeļos, kurus izmantoja, lai pamatotu lokdaunus un citus drakoniskus brīvības ierobežojumus.

Patiesībā, ņemot vērā pārmērīgo Covid nāves gadījumu pierakstīšanu, patiesais IFR, visticamāk, ir pat zemāks par 0,14%, un tas nozīmētu, ka Covid ir pat daudz mazāk bīstams nekā gripa.

Mediji par to klusē. Lai gan daudzās tika ziņots par Dr.Ryan secinājumiem, viņi visi to pasniedza kā biedējošu virsrakstu, lai turpinātu izplatīt vēl lielāku paniku. Vai tiešām neviens neiedomājās pārrēķināt Covid-19 IFR (mirstības indeksu).

Acīmredzot ne viņi, ne PVO nebija spējīgi veikt vienkāršo matemātiku, kas mums parāda, ka tā ir laba ziņa. Un ka Covid skeptiķiem visu laiku ir bijusi taisnība.

Kenedijs: Covid mirstība ir zemāka nekā no sezonālās gripas

  +1 [+] [-]

, 2020-10-10 07:16, pirms 2 nedēļām
Lai Jūs nedomātu, ka Ndeki nav gobzems, bet gan ar doktora grādu izglītots epidemiologs, ar vienu klikšķi var pārbaudīt, ka tas ir copy paste no viena saita, kas izceļas ne tikai ar savu gudrību vakcīnās, bet arī, (ŠOKĒJOŠI!)... wait for it... 5G jautājumā.

     [+] [-]

, 2020-10-10 09:24, pirms 2 nedēļām
Cik Gobzemam ir tie burner profili, ar kuriem viņš raksta komentārus sportacentrs.com ?