Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Badmintoniste Pope joprojām tuvu dalībai Eiropas Spēlēs

Andrejs Siliņš

Badmintoniste Pope joprojām tuvu dalībai Eiropas Spēlēs
Ieva Pope. Foto: René Lagerwaard

Ieva Pope kā vienīgā no Latvijas badmintona spēlētājiem joprojām ir ļoti tuvu dalībai II Eiropas Spēlēs, neskatoties uz to, ka pēdējos Pasaules reitinga turnīros Slovākijā un Portugālē piedzīvoti zaudējumi jau pirmajā spēlē. Kvalificēšanas periods uz Eiropas Spēlēm noslēgsies 28.martā, taču šajā posmā Ieva Pope vairs nepiedalīsies kāda no Pasaules badmintona reitinga turnīriem, tādējādi jācer, ka dalībai Minskā pietiks ar esošajiem reitinga punktiem.

II Eiropas Spēles notiks Minskā no 2019.gada 21. līdz 30.jūnijam. Badmintona turnīrā varēs piedalīties tikai 16 spēcīgākie spēlētāji vai pāri katrā no piecām badmintona disciplīnām, saskaņā ar Pasaules badmintona reitingu 2019.gada 28.martā.

Kopš 2018.gada oktobra Ieva Pope nav piedalījusies Pasaules badmintona reitinga turnīros, jo bija satraumējusi plecu. Uzmanīgā režīmā treniņi ar badmintona raketi ir atsākti tikai šogad, šajā posmā vairāk uzmanību veltot fiziskai sagatavotībai.

Dalību Pasaules reitinga badmintona turnīros Ieva Pope atsāka šī gada 28.februārī, piedaloties FS Forza Slovak Open Future Series turnīrā, kuru uzsāka no 1/16 finālā ar spēli pret Huang Yu-Hsun no Taivānas. Diemžēl, zaudējums divos setos (11-21 12-21). Savukārt 7.martā Portugāles International Series turnīru Ievai Popei nācās uzsākt kvalifikācijā, pirmajā un vienīgajā spēlē trijos setos (21-17 10-21 10-21) zaudējot vācietei Miranda Wilson.

Slovākijas turnīrā Ieva Pope ieguva 350 Pasaules reitinga punktus, kas ļāva viņai no 275.vietas pacelties uz 263.vietu. Portugāles turnīrā Ieva Pope nopelnīs vēl papildus 170 punktus, tādējādi pakāpjoties uz 259.vietu.

Ieva Pope šobrīd dzīvo un trenējas Nīderlandē. Tur vietējais komandu čempionāts, kurā iepriekšējās sezonās bija lielākā spēļu pieredze, ir jau noslēdzies. Tagad sākusies Nīderlandes Master individuālo turnīru periods, kuros Ieva Pope plāno aktīvi piedalīties, atgūstot spēļu praksi un pārliecību par savām spējām.

Izmantotie resursi:
Badminton.lv