Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Aizraujoša cīņa vīriem Latvijas čempionātā rollerslēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Aizraujoša cīņa vīriem Latvijas čempionātā rollerslēpošanā
Robertam Slotiņam otrais Latvijas čempiona titiuls, bet bez A.Liepiņa dalības. Vai ziemā Robertam izdosies uzvarēt, kad visi stiprākie būs dalībniekos. Foto: I.Eglīte

Svētdien Priekuļu slēpošanas un biatlona kompleksā norisinājās Latvijas Slēpošanas savienības un Cēsu olimpiskā centra rīkotais Latvijas čempionāta rollerslēpošanā otrais posms – sacensības garajās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu. Vīriešiem elites grupā aizraujošā cīņā 41,6km distancē uzvaru svinēja Roberts Slotiņš (SS „Arkādija”), bet dāmām 20,8km distancē pirmā bija Rasma Rudzīte (Alūksnes BJSS).

Vairāki Latvijas izlases slēpotāji oktobra sākumā bija devušies uz otro sniega nometni Austrijā, tāpēc elites grupā dalībnieku sastāvs nebija tik spēcīgs kā čempionāta pirmajā posmā 20.jūlijā Madonā, kad dalībnieki sacentās klasiskajā stilā. Tomēr divu izlases pārstāvju Roberta Slotiņa un Induļa Bikšes dalība stiprināja čempionāta sastāvu un padarīja sacensības aizraujošas ar līderu maiņu ik pēc pāris apļiem. Pirmajos desmit kilometros līderpozīcijās turējās Slotiņš, taču pēc ceturtā apļa jeb 10,4km Roberts nedaudz „piebremzēja”, apli veicot par 30 līdz 40 sekundēm lēnāk nekā pirms tam. Līdz ar to pie 15,6km atzīmes līderpozīcijās jau bija Bikše. Kad pēc pusdistances I.Bikšes pārsvars jau sniedzās pāri minūtei (1:06), šķita, ka uzvarētāja liktenis ir noskaidrots. Arī pats Roberts vairs neticēja, ka izdosies kaut ko likt pretī četrus gadus jaunākajam sāncensim. Taču tad sāka piepildīties slavenais maratona distanču teiciens, ka lūzums var iestāties pēc aptuveni trim ceturtdaļām distances. Un tā arī notika ar astoņpadsmit gadus jauno Bikši, kuram vēl nav tādas pieredzes garo distanču veikšanā. Induļa temps sāka kristies, un pēc vienpadsmitā apļa, kad līderpozīcijās jau bija izvirzījies Slotiņš, Indulis pieņēma likumsakarīgu lēmumu izstāties. Līdz ar to Roberts Slotiņš izcīnīja uzvaru, kas viņam ir otrā elites grupā (pirmā izcīnīta turpat Priekuļos pirms diviem gadiem Latvijas čempionātā klasiskajā stilā –aut.piez.). Distanci Roberts veica 1:46:09,0. Atzīstamu sniegumu rādīja arī 18 gadus jaunais alūksnietis Linards Zēmelis, kurš pēdējos apļos gandrīz vienādā tempā brauca ar Slotiņu un beigās 41,6km distancē piekāpās par četrām ar pusi minūtēm, izcīnot otro vietu.

Dāmu elites grupā pēc pirmā apļa izstājās igauniete Seppi Trū, un abu Latvijas pārstāvju starpā nekāda cīņa nebija, jo alūksniete Rasma Rudzīte bija krietni pārāka par madonieti Lauru Beļajevu. Rasma 20,8km distanci veica 1:05:25,5 un Lauru apsteidza par trīspadsmit ar pusi minūtēm.

Savukārt, dāmām S18 grupā (1996./97.g.) 10,4km distancē gan bija ļoti interesanta cīņa. Līdz pusdistancei vadībā ar 12 sekunžu pārsvaru bija Rasmas māsa Regīna Rudzīte, bet tad līderpozīcijas pārņēma madoniete Kitija Auziņa un finišā Rasmu apsteidza par 26 sekundēm. Neskatoties uz uzvaru, tomēr Kitija neparādīja labāko sniegumu, jo uz pusi īsākā distancē brauca faktiski ar tādu pašu ātrumu kā elites grupas uzvarētāja Rasma Rudzīte un vienādā garuma distancē bija lēnāka nekā pirmo trīs vietu ieguvējas jaunākajā S16 grupā.. Trešajā vietā šoreiz spēcīgā igauniete Katrīna Ojavē, kurai nebija tie ātrākie rolleri. Puišiem V18 grupā pirmajās divās vietās pārliecinoši bija alūksnieši, kuri gandrīz visu distanci nobrauca kopā. Ingusam Deksnim pirmā vieta, bet Vladislavam Ņedaivodinam - otrā. Neierasti daudz – gandrīz piecas minūtes – viņiem zaudēja trešās vietas ieguvējs Ralfs Eiduks no Aizkraukles sporta skolas.

V16 grupā (1998./99.g.) puišiem 10,2km distancē konkurentiem nekādas cerības neatstāja un ar nepilnu piecu minūšu pārsvaru uzvarēja Raimo Vīgants, kurš ar tādu tempu V18 grupā varētu pacīnīties par otro vietu. Otrā un trešā vieta attiecīgi Alvim Šķēpam un Kārlim Liepiņam. S16 grupā meitenēm ātrākā bija igauniete Stīne Līse Trū, bet ļoti sīvajā cīņā par otro vietu, nedaudz ātrāk veicot pēdējo apli, ar divu sekunžu pārsvaru Krista Razgale (CPSS) apsteidza igaunieti Hannu Laurso. Latvijas čempionāta ieskaitē otrā bija Vineta Pētersone, bet dēļ maz pavadītā laika uz rolleriem treniņos viņa savai komandas biedrenei Kristai 10,4km distancē zaudēja vairāk nekā trīs minūtes. Trešā bija Elīna Radziņa.

S14 grupā ((2000./2001.g.) 5,2km distancē meitenēm pārliecinoši pirmā bija Patrīcija Eiduka (Aizkraukles BJSS), kura jūlijā Madonā nestartēja. Cīņā par otro vietu abu šīs vasaras sīvo konkurenšu starpā šoreiz pārāka bija igauniete Kerstina Ojavē, atstājot Lauru Elizabeti Kvāli (SS „Arkādija”) trešajā vietā, bet Latvijas čempionātā Laurai otrā vieta, aiz sevis atstājot Rebeku Raisku. Puišiem V14 grupā 10,4km distancē citā līmenī bija un konkurentus pārliecinoši pārspēja V18 grupas uzvarētāja Ingusa jaunākais brālis Kristaps Deksnis (Alūksnes BJSS), bet otro vietu ieguva Reinis Upens (CPSS), kurš par 18 sekundēm bija ātrāks nekā Silvestrs Kozlovskis (Viļakas BJSS).

Pašā jaunākajā grupā gan puišiem gan meitenēm (2002.g. un jaunāki) 3,6km distancē uzvaras svinēja rīdzinieki no SS „Arkādija”, līdzīgā cīņā pārspējot alūksniešus. Meitenēm ātrākā bija Samanta Krampe, kas aiz sevis atstāja Anastasiju Ņedaivodinu, bet trešajā vietā ierindojās madoniete Kimu Krūmiņu. Savukārt, puišiem šoreiz pirmais bija Gustavs Lukstiņš, kuram izdevās nedaudz ātrāk nobraukt par Emīlu Pometūnu un Markusu Maksimovu (Viļakas BJSS).

Vīriem V40 grupā pārliecinoši pirmais bija pagājušā gada trešās vietas ieguvējs elites grupā Ivo Caune, bet otrajā vietā ierindojās Andris Zunte (SK „Lokomotīve”), kuram tas bija pirmais Latvijas čempionāts rollerslēpošanā.

Uzreiz pēc apbalvošanas sekoja arī vairāku balvu izloze, ko bija sarūpējuši organizatori. Vairāki dalībnieki tika pie vērtīgiem uzturbagātinātājiem.