Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Masvidals dominē pār Diazu, bet ''UFC 244'' noslēdzas ar rūgtuma pēcgaršu

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Masvidals dominē pār Diazu, bet ''UFC 244'' noslēdzas ar rūgtuma pēcgaršu
Horhe Masvidals ar BMF titulu. Foto: AFP/Scanpix

Ņujorkā noslēdzies vērienīgais cīņu šovs ''UFC 244'', taču pēcgarša šim pasākumam paliks rūgta - vakara galvenā cīņa, kurā Horhe Masvidals (35-13) ar Neitu Diazu (21-12) cīnījās par ''baddest motherf*cker'' (BMF) titulu, pirms ceturtā raunda tika pārtraukta Diaza sasistās acs dēļ.

Masvidals dominē un pelnīti tiek pie BMF jostas

UFC slikto puišu divkauja un cīņa par BMF jostu izvērtās tieši tāda, kā pirms tam tika solīts - kārtīgs kautiņš, asinis un neatkāpšanās vienam no otra. Tomēr pilnā apmērā to izbaudīt nebija lemts, jo pirms ceturtā raunda sākuma ārsts lēma, ka brūces ap Neita Diaza (21-12) aci ir pārāk bīstamas cīkstoņa veselībai un cīņu pārtrauca. Lai arī kā, bet Holivudas filmu un WWE zvaigzne Dveins ''The Rock'' Džonsons BMF jostu tomēr pasniedza. Šo vienreizējo titulu pelnīti ieguva kubiešu izcelsmes amerikānis Horhe Masvidals (35-13), kura cīkstoņa gaitas no ielu kautiņiem Maiami pagalmos (video joprojām atrodami YouTube) novedušas līdz pārpildītai pasaules slavenākajai sporta arēnai.

Pēc negaidītā un apšaubāmā lēmuma arēnā sanākušais pūlis skaidri pauda savu nostāju, skandējot ''bull*shit'' [muļķības], un ar ārsta iejaukšanos nebija apmierināti arī abi galvenie varoņi, kas vienprātīgi atzina - šai cīņai sekos revanšs.

Jāsaka gan, ka ar nepacietību gaidītā cīņa varēja beigties jau ļoti ātri – pirmā raunda sākumā klinčā Diazs izlaida Masvidala sitienu ar elkoni, pēc tam sekoja arī spēcīgs spēriens ar kāju, kas aizsūtīja Neitu nokdaunā. Masvidals raidīja sitienus pa zemē guļošo pretinieku, taču brīnumainā kārtā, par spīti asiņu peļķei uz savas sejas, Diazs šo vētru izturēja. Otrajā raundā Masvidalam atkal izdevās aizsūtīt Diazu nokdaunā, bet arī šoreiz rietumkrasta gangsteris izturēja.

Masvidals gan turpināja dominēt, Diazam netiekot galā ar pretinieka jaudīgajiem uzbrukumiem. Lielu skādi Neitam nodarīja arī Horhes sitienu un spērieni ķermenī. Abi cīkstoņi sagādāja faniem to, ko bija solījuši pirms cīņas. Vairākkārt cīņa nonāca arī parterā, taču arī tur pārāks bija Masvidals. Trešajā raundā uzbrukumos labāk sāka veikties arī Diazam un pirmā brūce parādījās arī uz Masvidala sejas.

Tiesa, tā gan bija sīkums, salīdzinot ar to, kas bija izveidojies ap Diaza labo aci. Protams, cīņu uzmanīgi bija vērojis arī ārsts, kurš pirms ceturtā raunda devās Neitu apraudzīt. Pieņemtais ārsta lēmums visiem sagādāja milzu vilšanos - cīņa tika pārtraukta pēc 15 aizvadītām minūtēm, pēdējos divus raundus nemaz neaizvadot.

Tils taktiskā cīņā pārspēj Gastelumu

Vakara otrā galvenā cīņa neizvērtās par slaktiņu, kādu tās dalībnieki pirms tam bija solījuši, nebija arī nokdaunu, taču taktiskā duelī 26 gadus vecais Darens Tils (18-2-1) izcīnīja lielāko uzvaru karjerā, ar dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem pārspējot divus gadus vecāko Kelvinu Gastelumu (15-5). Britu cīkstonim tādējādi ar uzvaru izdevās atklāt savas gaitas vidējā svara divīzijā.

Cīņas sākumā Tils nodarīja lielu skādi pretinieka kājai, sperot pa to. Abi cīkstoņi bija ļoti uzmanīgi un vairāk gaidīja kļūdas viens otra izpildījumā. Publiku nesajūsmināja ne šāda taktika, ne arī ilgā darbība klinčā, un arēnā dažbrīd bija dzirdama skaļa ūjināšana. Dueļa gaitā Tilam izdevās noturēt pretinieku distancē un izpildīt pāris labas kombinācijas, kas deva iniciatīvu tieši britam. Arvien vairāk spērienu pa Tila kāju raidīja arī Gastelums. Amerikāņu cīkstonis vairākkārt centās arī pārvest cīņu parterā, kur viņam būtu priekšrocības, taču Tils allaž spēja šos mēģinājumus apturēt.

Vislielākajās briesmās Tils nonāca trešā raunda vidū, kad pieļāva kļūdu un atdeva muguru pretiniekam. Gastelumam izdevās pretinieku nogāzt, taču ar to arī šī iespēja iztērēta, Tilam atgūstoties no bīstamās situācijas un ātri vien pieceļoties kājās.

Pārējās main card cīņas

''UFC 244'' galveno cīņu sarakstu jeb main card ar lielisku nokautu atklāja amerikāņu vieglā svara cīkstonis Kevins Lī (18-5), kurš sagādāja tautietim Gregoram Gilespī (13-1) pirmo zaudējumu karjerā. Pirmā raunda vidū Lī pēc sitienu apmaiņas atrada caurumu pretinieka aizsardzībā un izpildīja teicamu spērienu ar kāju pa Gilespī galvu, izslēdzot savu pretinieku, kurš rūgti samaksāja par neuzmanības brīdi. Līdz tam astoņstūrī abu cīkstoņu izpildījumā bija vērojams bokss, kur pat nedaudz labāk veicās Gregoram, kura sitiens uzplēsa brūci Lī sejā.

27 gadus vecais Lī pirms šīs cīņas bija piedzīvojis divus zaudējumus pēc kārtas un iepriekšējo cīņu aizvadīja pusvidējā svara kategorijā. Cenšoties panākt lūzumu savā līdz šim potenciālu nerealizējušajā karjerā, pēc UFC komentētāja Džo Rogana ieteikuma Detroitas sportists pārcēlās uz Monreālu, kur trenējās kopā ar leģendāro Džordžu Senpjēru un bijušā UFC divu svara kategoriju čempiona treneri Firasu Zahabi. Šī soļa nozīmi Kevins izcēla arī intervijā pēc cīņas, pateicoties arī Roganam.

Visai negaidīti pilnā trīs raundu garumā ievilkās smagsvaru Derika Lūisa (22-7) un Blagoja Ivanova (18-3) cīņa, kurā ar dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem par uzvarētāju tika pasludināts Lūiss. Cīņas laikā bulgārs Ivanovs uzņēma ļoti daudz spēcīgu Lūisa sitienu gan ar rokām, gan ceļgaliem, ar ko amerikānim pietika, lai tiesnešu vērtējumā izcīnītu uzvaru. Ivanovs savukārt vairākas reizes spēja nogāzt pretinieku un pārvest cīņu parterā, taču Lūiss allaž spēja izvairīties no rokas laušanas un žņaugšanas paņēmieniem. Vistuvāk sakāvei amerikānis nonāca otrā raunda izskaņā, kad Ivanovs bija saņēmis tvērienā Lūisa kaklu, tomēr priekš uzvarētāja īstajā laikā atskanēja raunda beigu sirēna.

Lielisku cīņu “Madison Square Garden” arēnu piepildījušajiem skatītājiem sagādāja pusvidējā svara cīkstoņi Stīvens Tompsons (15-4-1) un Visente Luke (17-6-1), sarīkojot kikboksa paraugstundu. Ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem uzvaru izcīnīja amerikānis, pārtraucot divu zaudējumu sēriju. Bijušais UFC titula pretendents Tompsons atgādināja, ka profesionālajā kikboksera karjerā viņu nebija izdevies pieveikt nevienam (57-0), un tikai Lukes apbrīnojamā izturība un spēja turēt sitienus ļāva brazīlietim izturēt cīņu līdz galam.

Pirmajā raundā astoņstūrī bija vērojama līdzvērtīga cīņa, Tompsons un Luke nevairījās no sitienu apmaiņām. Luke sākotnēji centās izsist atbrīvoto Tompsonu no līdzsvara, sperot pa pretinieka kāju, tomēr pamazām brazīlietim kļuva arvien grūtāk samazināt distanci un pretoties augumā garākā pretinieka uzbrukumiem. Tompsons demonstrēja plašu sitienu un spērienu arsenālu, konstanti mainot stājas un uzbrūkot dažādos veidos.

Otrā raunda beigās amerikānis pirmoreiz aizsūtīja pretinieku nokdaunā pēc lieliskas sitienu kombinācijas, bet brazīlietis no tā atguvās un pārsteidzošā kārtā pat spēja doties uz priekšu un trāpīt vairākus sitienus. Tompsons gan allaž turēja pretinieku uz grauda, trešā raunda beigās gandrīz salaužot sīkstā brazīlieša pretestību, taču Luke godam izturēja līdz galam.

  +6 [+] [-]

, 2019-11-03 07:43, pirms 9 mēnešiem
Bļāviens, kadu rūgtumu??
Veselība tomēr svarīgāka par rūgtumu !
Neredzēju cīņu, bet tā acs traki savainota izskatās !

  -1 [+] [-]

, 2019-11-03 07:57, pirms 9 mēnešiem
Diazs ir Konora Makgregora līmenis, vieni zaudējumi

  +3 [+] [-]

, 2019-11-03 08:10, pirms 9 mēnešiem
Skatījos cīņu, Masvidalam pelnīti jostu piešķīra,1 un 2 raundā varēja priekšlaicīgi pabeigt cīņu,visa arēna beigās skandēja Horhe,Horhe,kas sākumā nebija dzirdams tikai Diaza vārds.Cepuri nost arī Diazam,bet pelnīti josta Masvidalam cīņas laikā vēl uzjautrināja publiku!!!

     [+] [-]

, 2019-11-03 08:31, pirms 9 mēnešiem
Cerams Wonderboys drīz atkal tiks pie lielajām cīņām,un varbūt pat pie iespējas cīnīties par jostu.Pēc Vudlija pirmās cīņas a jau bija jābūt viņai iegūtai,bet tiesneši pažēloja.Pēc tam uzvarēja Masvidālu,bet zaudēja Tilam un Petisam

  +2 [+] [-]

, 2019-11-03 08:44, pirms 9 mēnešiem
Respect Diazam...nomaukt trīs raundus ar tādu uzaci...

     [+] [-]

, 2019-11-03 09:32, pirms 9 mēnešiem
Patiesībā ir izveidojusies tīri interesanta situācija ap Masvidal. Ja Covington izlec no vilciena, tad tieši Masvidal varētu dabūt title shot jau pavisam drīz. Bet viņš un Tyron arī būtu skatāma cīņa.

     [+] [-]

, 2019-11-03 10:13, pirms 9 mēnešiem
Diaza 30+ šuves pierāda ka dakterim bij tasnība...

  -1 [+] [-]

, 2019-11-03 12:39, pirms 9 mēnešiem
Masvidals bija pārāks, tas ir fakts. Diazs kādu laiku pačurās arī asenis no tiem body kikiem.

  +1 [+] [-]

, 2019-11-03 12:53, pirms 9 mēnešiem
Masvidalam bija labāks spēles plāns un izpildījums, bet liels rūgtums, ka cīņu pārtrauca priekšlaicīgi.

     [+] [-]

, 2019-11-03 16:17, pirms 9 mēnešiem
fronālais rakstīja: Bļāviens, kadu rūgtumu??
Veselība tomēr svarīgāka par rūgtumu !
Neredzēju cīņu, bet tā acs traki savainota izskatās !
Tad nerunā gudri, ja pat neskatījies cīņu. Viss internets, kas runāja par šo cīņu, besās par beigām. Vai ārsts izdarīja pareizo vai nepareizo izvēli,tas nav šajā situācijā svarīgi - virsraksts pilnībā pareizs.

     [+] [-]

, 2019-11-03 18:38, pirms 9 mēnešiem
Man gan iteresē viedokļi par Dawis un poļa cīņu. Nu kā.... nu kā tiesneši var viens iedot 30-27, otrs 27-30? Kas viņi pilnīgi debīli ir vai ko? Vai atkal nauda spēlē?

Jo nu teiksim es vērtētu to cīņu 29-28 bet pat nepateikšu virzienu. Polis vinnēja 1. raundu, Dawis otro, 3.... nu tur subjektīvi. Bet kā var izrakt 30-27 divos dažādos virzienos? Tas man nav saprotams.

     [+] [-]

, 2019-11-03 18:40, pirms 9 mēnešiem
Protams, ka komentēt nemaz neskatoties ir nedaudz muļķīgi, jo tie, kas skatījās, labi redzēja, ka Diaza "cutman" paveica ļoti labu darbu, brūces minimāli asiņoja un Diazam tik pat kā netraucēja vispār. Vienkārši pārsita identiski to pašu vietu, ko jau Pettis viņam pirms pāris mēnešiem pārsita. Masvidals arī neapšaubāmi bija labāks, bet tie, kas zina Diaza stilu un viņa kardio, labi zina, ka "championship" raundi ir viņa galvenais ierocis un viņš tikai būtu pielicis.

     [+] [-]

, 2019-11-03 18:43, pirms 9 mēnešiem
LA-BOS antifans rakstīja: Man gan iteresē viedokļi par Dawis un poļa cīņu. Nu kā.... nu kā tiesneši var viens iedot 30-27, otrs 27-30? Kas viņi pilnīgi debīli ir vai ko? Vai atkal nauda spēlē?

Jo nu teiksim es vērtētu to cīņu 29-28 bet pat nepateikšu virzienu. Polis vinnēja 1. raundu, Dawis otro, 3.... nu tur subjektīvi. Bet kā var izrakt 30-27 divos dažādos virzienos? Tas man nav saprotams.
To cīņu neredzēju, bet Gastelumam un Tillam arī bija split decision identiski abiem pa 30-27. Cīņa bija līdzīga, bet, manuprāt Tillam bija visi 3 raundi, tā ka diemžēl nejau nu pirmā un pēdējā reize ar tādiem scorecard.

     [+] [-]

, 2019-11-04 02:25, pirms 9 mēnešiem
blah rakstīja: Protams, ka komentēt nemaz neskatoties ir nedaudz muļķīgi, jo tie, kas skatījās, labi redzēja, ka Diaza "cutman" paveica ļoti labu darbu, brūces minimāli asiņoja un Diazam tik pat kā netraucēja vispār. Vienkārši pārsita identiski to pašu vietu, ko jau Pettis viņam pirms pāris mēnešiem pārsita. Masvidals arī neapšaubāmi bija labāks, bet tie, kas zina Diaza stilu un viņa kardio, labi zina, ka "championship" raundi ir viņa galvenais ierocis un viņš tikai būtu pielicis.
Bispings savlaik varonīgi kapājot palika bez acs. Nē,brūce nebija normāla,pareizi apstādināja

     [+] [-]

, 2019-11-04 02:34, pirms 9 mēnešiem
LA-BOS antifans rakstīja: Man gan iteresē viedokļi par Dawis un poļa cīņu. Nu kā.... nu kā tiesneši var viens iedot 30-27, otrs 27-30? Kas viņi pilnīgi debīli ir vai ko? Vai atkal nauda spēlē?

Jo nu teiksim es vērtētu to cīņu 29-28 bet pat nepateikšu virzienu. Polis vinnēja 1. raundu, Dawis otro, 3.... nu tur subjektīvi. Bet kā var izrakt 30-27 divos dažādos virzienos? Tas man nav saprotams.
Varbūt pārklausījies,es piefiksēju 29-28 Blagoja labā
Ja tiešām bija 30-27 un 27-30 tad kādam tur jābeidz tiesāt.
Cīņa bija ļoti tuva,iespējams ka katrs skatījās pēc saviem faktoriem. Teiksim kopējais sitienu skaits bulgāram lielāks,bet akcentēto mazāks, bija pāris labas epizodes parterā ko arī ņem vērā,pārvešana parterā....nu ja grib var saskaitīt uzvaru Blagojam,gan apzogot Luisu.
Patiesībā visi tiesneši regulāri tiek instruēti kā strādāt,taču katrs ir tikai cilvēks