Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Par dopingu sodu saņēmušais Mīlenbergs debitēs MMA

Ints Megnis
Ints Megnis

Par dopingu sodu saņēmušais Mīlenbergs debitēs MMA
Aigars Mīlenbergs (zilajā formā) pirms vairākiem gadiem pasaules čempionātā Francijā. Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas džudo cīkstonis Aigars Mīlenbergs, kurš šobrīd gaida sodu pēc pieķeršanas dopinga lietošanā un tāpēc saņēmis pagaidu diskvalifikāciju, oktobrī debitēs profesionālajā MMA.

Kā izziņojis sporta klubs "LNK Boxing", vairākkārtējais Latvijas čempions, kā arī pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieks Mīlenbergs, 12. oktobrī startēs cīņu šovā "LNK Fight Night 13", kurā sacentīsies ar Kazahstānas tuvcīņas čempionu Manarbeku Šaihenovu. Pēc portāla "sherdog.com" statistikas, Šaihenovs līdz šim aizvadījis divas MMA cīņas, kurās izcīnījis uzvaras.

Mīlenbergs šī gada sākumā kļuva par Latvijas čempionu džudo svara kategorijā līdz 100 kilogramiem, bet tieši šajās sacensībās viņam konstatētas pozitīvas dopinga analīzes. Viņam noteikts pagaidu aizliegums startēt sacensībās, bet lieta joprojām tiek izskatīta.

Kā iepriekš šogad sarunā ar Sportacentrs,.com stāstīja Latvijas Antidopinga biroja eksperts juridiskajos jautājumos Roberts Lauris, sportists, kurš ir diskvalificēts, drīkst iesaistīt tikai rekreacionālajos un izglītības pasākumos. "Viņš nekādā citā veidā sportā nedrīkst darboties - ne trenēšana, ne piedalīšanās citās sacensībās, ne tiesāšana," teica speciālists. Tomēr profesionālie cīņu šovi nav pakļauti nevienai sporta federācijai un tādos dopinga pārbaudes tiek veiktas vien gadījumos, ja to nosaka organizatori vai sportisti vienojas. Līdz ar to, visticamāk, Mīlenbergam nebūs šķēršļi debijai MMA.

Cīņu šovā "LNK Fight Night 13" piedalīsies arī Latvijas bokseri Artjoms Ramlavs, Mārcis Grundulis, Nikolajs Grišuņins un citi. Kā vakara galvenā cīņa tiek pieteikta par WBO Starpkontinentālo titulu starp Ričardu Bolotņiku un Sergeju Jekimovu. Tāpat jāizceļ, ka šajā cīnīsies zināmais krievu bokseris Isa Čanijevs, kurš tiksies ar tautieti Pāvelu Maļikovu.