Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 0

Latvijas sportistiem zelts un sudrabs Pasaules kausā "Taekwon-do ITF"

Rolands Eliņš

Latvijas sportistiem zelts un sudrabs Pasaules kausā "Taekwon-do ITF"
Publicitātes foto

Latvijas tekvondo izlases pārstāvji izcīnīja zelta un sudraba medaļas „Taekwon-do ITF” Pasaules kausā, kurš norisinājās 5-7.decembrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Pasaules kauss pēdējo gadu laikā ir kļuvis par „Taekwon-do” lielākajām sacensībām. Šogad tajā piedalījās vairāk kā 1200 dalībnieki no 13 valstīm. Mūsu valsti šajā turnīrā, meistara Vjačeslava Semenkova vadībā, pārstāvēja Latvijas Tekvondo federācijas (LTF) komanda. Komandas sastāvā piedalījās - kadeti (11-13 gadi) Polina Medvedeva, Dāvids Paura, Ņikita Fiļins, kā arī juniori (14-15 gadi) Veronika Vetrova un Antons Siharulidze. Turnīra programmā sacīkstes norisinājās divās disciplīnās – „TUL” (tehniskie kompleksi) un „Sparring”.

Augstāko rezultātu Latvijas komandā sasniedza 12 gadus vecā sporta kluba „LTCS” audzēkne Polina Medvedeva, izcīnot zelta medaļu Pasaules kausa „TUL” disciplīnā. Nepieciešams atzīmēt to, ka Polina šī gada sākumā spēja izcīnīt sudraba medaļu Eiropas čempionātā sparingā. Minskā viņa nodemonstrēja lielisku tehniku un spēja parādīt augstu sniegumu arī sacensību disciplīnā „TUL”.

„Neskatoties uz savu vecumu, Polina Medvedeva jau ir izcīnījusi daudz uzvaras starptautiskās sacīkstēs, čempiones titulus Latvijā un Baltijā, kā arī ieguvusi godalgotu vietu Eiropas čempionātā. Pasaules kausā Minskā Polina piedalījās grupā, kur bija liela konkurence. Mūsu sportistei nācās iziet uz „Dojang” (sacensību laukums) piecas reizes un katru reizi viņa izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Finālā Polina tikās ar vienu no spēcīgākajām Ukrainas sportistēm un spēja izcīnīt skaistu uzvaru, pierādot to, ka viņa ir labākā savā vecuma grupā. Rezultātā Polinai zelta medaļa un „Taekwon-do ITF” Pasaules Kausa čempiones tituls. Neapšaubāmi, tas ir lielisks rezultāts!”, - atzīmēja sportistes treneris un Latvijas Tekvondo federācijas prezidents meistars Vjačeslavs Semenkovs.

Ļoti veiksmīgi šajā turnīrā startēja vēl viens Rīgas sporta kluba „LTCS” audzēknis - Dāvids Paura. Dāvidam šāda līmeņa sacīkstes bija kā debija. Pirmajā turnīra dienā viņš startēja disciplīnā „TUL” - pēc dalībnieku skaita pašā ,lielākajā grupā, kur piedalījās aptuveni 70 sportisti. Dāvids spēja izcīnīt 4 uzvaras, taču, piedzīvojot vienu zaudējumu, pārtrauca cīņu par godalgotām vietām. Dāvids šajā disciplīnā iekļuva stiprāko sportistu astotniekā. Trešajā dienā Dāvids Paura piedalījās „Sparring” disciplīnā svara kategorijā līdz 60kg, kur aizvadīja 4 cīņas un 3 no tām uzvarēja. Fināla cīņā Dāvids tikās ar sportistu no Igaunijas Daniiu Subačus. Cīņa bija spraiga un pēc pirmā raunda rezultāts bija neizšķirts, taču otrajā raundā Latvijas sportistam pietrūka 1 punkta līdz zelta medaļai. Rezultātā Dāvids Paura Taekwon-do ITF Pasaules kausā izcīnīja sudraba medaļu.

Pārējie mūsu izlases sportisti šoreiz nespēja tikt līdz medaļām. Juniors Antons Siharulidze„Sparring” disciplīnā svara kategorijā līdz 57 kg izcīnīja pārliecinošu uzvaru, pieveicot sportistu no Kazahstānas, taču otrajā cīņā piekāpās pretiniekam no Ukrainas. Veronika Vetrova pirmajā cīņā drošsirdīgi cīnījās ar sportisti no Tadžikistānas, taču diemžēl nespēja izcīnīt uzvaru – pietrūka daži punkti līdz uzvarai. Ņikita Fiļins startēja nedaudz veiksmīgāk. No 68 dalībniekiem savā grupā „TUL” disciplīnā Ņikita iekļuva starp 16 labākajiem izcīnot vairākas uzvaras pēc kārtas. Ņikita ar 3 uzvarām tika līdz 1/8 finālam, taču, piedzīvojot zaudējumu, izstājās no cīņas par godalgotām vietām.

Savā intervijā portālam, Latvijas Tekvon-do federācijas Prezidents, Meistars V.Semenkovs atzīmēja: „Latvijas Tekvon-do federācijas sportisti un viņu treneri iegulda visus spēkus, lai varētu cienīgi pārstāvēt Latviju šādās augsta mēroga sacensībās un turnīros”.

Informāciju sagatavoja:
Armands Slars