Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Beidzot lielais fināls: šovakar Brieža mēģinājums iekarot boksa pasaules virsotni

Rolands Eliņš

Beidzot lielais fināls: šovakar Brieža mēģinājums iekarot boksa pasaules virsotni
Mairis Briedis un Juniels Dortikoss pirms fināla. Foto: World Boxing Superseries

Šovakar Minhenē norisināsies Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) fināls, kurā sacentīsies Mairis Briedis un Kubas bokseris Juniels Dortikoss. Šī būs cīņa par dominanci pirmā smagā svara kategorijā, un galdā tiks likts arī IBF pasaules čempiona tituls un „The Ring” čempiona tituls. Brieža cīņas sākums paredzēts ap pusnakti, tās tiešraide būs pieejama Go3 platformā.

Mairis Briedis savu pirmo cīņu profesionālajā boksā aizvadīja 2009. gadā Rīgas Hanzas vidusskolā, sacenšoties ar Lietuvas bokseri, kurš cīņu vispār aizvadīja ar citu vārdu un uzvārdu (lai varētu turpināt boksēt amatieros). Kopš tā laika izēsti vairāki pudi sāls, izlieti sviedru un asiņu spaiņi, pārvarētas fiziskas un organizatoriskas grūtības, soli pa soli cērtot sev ceļu uz pašu augstāko mērķi – kļūšanu par neapšaubītu pirmo numuru pasaulē savā svara kategorijā. Šī iespēja pienāks šovakar, kad Briedis piedalīsies cīņā starp diviem bokseriem, kas šobrīd universāli atzīti par pasaules pirmo un otro numuru krūzeru divīzijā.

Briedim šī būs karjeras 28. cīņa profesionālajā boksā. Līdz šim viņš guvis 26 uzvaras un izcēlies ar 19 nokautiem. Mairim šī būs piektā titulcīņa karjerā, kurā viņš centīsies kļūt par trīskārtēju pasaules čempionu. Iepriekš Briedis bijis WBC un WBO čempiona godā, šovakar viņš tēmēs uz IBF titulu. Tās ir trīs no četrām prestižākajām boksa organizācijām pasaulē. Tāpat uzvarētājs iegūs „The Ring” lineālo titulu, kas eksistē paralēli četru lielo organizāciju tituliem. „The Ring” tituls tā 36 gadu pastāvēšanas vēsturē piederējis tikai 11 šīs svara kategorijas bokseriem.

Savu vienīgo klupienu ringā, zaudējot Supersērijas pusfinālā pret Oleksandru Usiku, Briedis piedzīvoja Supersērijas pusfinālā pirms pusotra gada, kam sekoja pārmaiņas Brieža komandā un, kā viņš pats saka, arī dzīvē. Tieši Usikam iepriekš piederēja „The Ring” tituls, kad viņš Supersērijas pirmās sezonas finālā pārspēja Muratu Gasijevu un kļuva par visu čempiona jostu īpašnieku. Šoreiz gan finālā ir tikai viena no četrām čempiona jostām, un tīri teorētiski šīs sezonas Supersērijas uzvarētājam izaicinājumu vēl varēs mest trīs citu organizāciju čempiona jostu īpašnieki. Taču praksē ir skaidrs, ka spēku sadalījumu krūzeru divīzijā noteiks Brieža un Dortikosa cīņa.

Supersērijas fināls norisināsies Minhenē, lai gan iepriekš bija paredzēts, ka cīņa būs Rīgā. Norises vieta tika mainīta Covid-19 pandēmijas un no tās izrietošo seku dēļ, taču fināla sarīkošana tik un tā aizkavējās. Briedis un Dortikoss par savu vietu finālā parūpējās pirms 15 mēnešiem, taču dažādu apstākļu sakritības dēļ abi finālu varēs aizvadīt tikai tagad. Abiem tas ir ilgākais pārtraukums starp cīņām viņu profesionālajās karjerās, kas attiecīgi rada daudz lielākas iespējas negaidītiem pavērsieniem ringā, piemēram, bokseru sagatavotajos cīņas plānos. Taču vēl lielāku jautājumu zīmi par cīņu rada tās norises veids – Minhenes filmu studijā līdzjutēji un mediji netiks ielaisti. Preses konferencē Briedis gaidāmās cīņas atmosfēru jokojot salīdzināja ar skolas laiku kautiņu, bet, nopietni runājot, atzina, ka šis viņam būs pārbaudījums, jo skatītāju atbalsts iepriekš viņam ļoti palīdzējis.

Supersērijas cīņu honorāri publiski netiek atklāti, un izņēmums nav arī šī cīņa. Brieža menedžeris Raimonds Zeps „Sporta studijai” gan šonedēļ norādīja, ka pandēmijas dēļ summas krietni samazinājušās, taču WBSS vadītājs Kalle Zauerlands nosauca, ka fināla uzvarētājs tik un tā tiks atalgots ar summu, kas rakstāma ar septiņiem cipariem. Supersērija arī parūpējusies, ka Brieža un Dortikosa finālcīņa saņems attiecīgu starptautisko uzmanību – tās tiešraide paredzēta DAZN kanālā ASV, „Sky Sport” kanālā Lielbritānijā, „Match TV” Krievijā un „Bild+” Vācijā, kamēr pārējā Amerikā tiešraide būs ESPN un ESPN 2 kanālos, kas sola vairākus miljonus lielu auditoriju.

Brieža pretinieks finālā būs Juniels Dortikoss, Kubas bokseris, kurš dzīvo ASV. Viņš lepojas ar iesauku „KO doktors” un arī aizvadīs savu piekto titulcīņu. Lai arī Dortikoss preses konferencē varēja ierasties ar IBF čempiona jostu, kas viņam būs arī iekāpjot ringā un kas tīri teorētiski nostāda izaicinātāja statusā Briedi, bukmeikeru prognozēs par favorītu tiek uzskatīts Latvijas bokseris.

Dortikoss iepriekš nav kautrējies no pašpārliecinātiem vārdiem par savu gaidāmo uzvaru un asākiem izteikumiem Brieža virzienā, ieskaitot par Supersērijas pusfināla cīņu. Pavasarī Dortikosa treneris arī publiski norādīja, ka, gatavojoties cīņai, pievērš uzmanību tam, ko nosauca par "Brieža netīro taktiku". Savukārt gada sākumā intervijā Sportacentrs.com Dortikoss Brieža uzvaru pusfinālā nosauca pat par "apkaunojošu". Lai nu kā, bet šīs nedēļas pasākumos un publiskajā komunikācijā Dortikoss no vēršanās konkrēti pret Briedi ir izvairījies, taču savu pārliecību par gaidāmo uzvaru finālā nebija zaudējis.

To teica viņi

„Protams, skatījāmies Dortikosa cīņas, analizējām, taču tas vēl nav viss,” preses konferencē teica Briedis. „Daudzi bokseri var paskatīties no malas un it kā visu zināt, bet ringā to izmantot nevar. Ņemsim par piemēru to pašu Kļičko. Visi taču zināja, kā viņš boksē, visi teica, nu, kur var tik primitīvi – kreisais, kreisais, labais sitiens. Taču neviens tik un tā nevarēja viņu uzvarēt ilgus gadus.”

Dortikoss savā karjerā izcēlies ar vairākiem brutāliem nokautiem, un viņa sakarā tiek atzīmēts viņa iespaidīgais sitiena spēks, kamēr Brieža sakarā tiek izcelts universālums un tehniskā meistarība. „Nevienā Brieža cīņā, ko vien esmu redzējis, neesmu novērojis, ka viņš kaut brīdi būtu bijis īstās briesmās,” portālam Sportacentrs.com sacīja „Boxing Insider” žurnālists Šeins Vilobijs. „Dortikoss ir milzīgs drauds un ļoti bīstams bokseris, taču Briedis līdz šim vienmēr pratis draudus novērst.”

Savukārt bijušais bokseris un Brieža treneris Elvis Mihaiļenko raidījumā „eXi” šonedēļ norādīja, ka Dortikoss noteikti agresīvi ies uz priekšu un centīsies salauzt Mairi: „Atceros vēl no tiem laikiem, kad kopā trenējāmies, ka Mairim nepatīk, ka viņu presingo. Dortikoss dara tieši to, un tāpēc viņš Mairim nav tas ērtākais pretinieks.” Mihaiļenko arī izteicās, ka būtu ļoti labi, ja Briedis būtu haosa pilno cīņu pret Glovacki atstājis pagātnē, taču bokseriem tas ne vienmēr izdodas: „Protams, daudz lielāku pārliecību par saviem spēkiem dotu tīra uzvara. Pat labāka būtu tāda uzvara, kas gūta nevis pašā sākumā, bet cīņas vidū vai otrajā pusē. Tad arī bokseris konkrēti zina, kā viņš ir uzvarējis, un zina savus spēkus. Bet tādas uzvaras kā bija pret Glovacki tās īsti nesniedz morālo gandarījumu un pārliecību par sevi, tā ka tas varētu būt faktors arī finālā. Taču tas gan ir katram bokserim individuāli, varbūt Mairim tas nemaz nav svarīgi.”

„BoxingScene” apskatnieks Džeiks Donovans mūsu portālam norādīja, ka šo cīņu uzskata par ļoti nozīmīgu visā sporta veidā: ”Es iztēlojos, ka šī droši vien būs svarīgākā cīņa Latvijas boksa vēsturē, lielāka nekā jebkura iepriekšējā Brieža uzvara, ieskaitot viņa pirmo pasaules čempiona titulu, kad tika pieveikts leģendārais Marko Huks.” Savukārt „Sky Sport” boksa žurnālists Džeimss Dīlhens portālam Sportacentrs.com izteicās, ka trešās iespējas Briedim un Dortikosam Supersērijā vairs nebūs, vismaz ne šajā svara kategorijā: ”Viņiem abiem šī ir pēdējā iespēja uzvarēt Supersērijā. Krūzeru divīzijas leģendas statuss ir tas, pēc kā Briedim šajā cīņā jāizstiepj roka un jāpaņem.”

„Es cīnos par godu Muhamedi Ali piemiņai,” preses konferencē sacīja Dortikoss. „Mūsu komandai ir īpaša saikne ar Ali, un es to uztveru ļoti nopietni. Pirms 44 gadiem Ali Minhenē aizvadīja cīņu pret Ričardu Dannu, un tieši Minhene kļuva par pēdējo vietu, kurā leģendārais Ali nokautēja savu pretinieku. Tāpēc esmu šeit, lai izdarītu to pašu, lai iegūtu Supersērijas čempiona kausu un ar to godināto visdižāko bokseri. Ringā parādīšu vislabāko sniegumu, taču arī centīšos sarūpēt skatāmu cīņu. Tieši to dara čempioni, un es esmu tam gatavs.”

Skaties boksa cīņas tiešraidi starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu Go3!

Maira Brieža cīņas profesionālajā boksā

U-Z-NPretinieksIznākumsDatumsVieta
?Juniels Dortikoss (Kuba)?26.09. 2020Minhene
26-1-0Kšistofs Glovackis (Polija)TKO15.06.2019Rīga
25-1-0Noels Gevors (Vācija)UD11.10.2018Čikāga
24-1-0Brendons Delorjē (Francija)UD21.07.2018Maskava
23-1-0Oleksandrs Usiks (Ukraina)UD27.01.2018Rīga
23-0-0Maiks Peress (Kuba)UD30.09.2017Rīga
22-0-0Marko Huks (Vācija)UD01.04.2017Dortmunde
21-0-0Saimons Valilijs (Apvienotā Karaliste)TKO15.10.2016Liverpūle
20-0-0Olenrevadžu Durodolu (Nigērija)TKO14.05.2016Rīga
19-0-0Denijs Venters (DĀR)TKO21.02.2016Rīga
18-0-0Lāslo Huberts (Ungārija)TKO06.11.2015Frankfurte
17-0-0Manuels Čarrs (Vācija)KO22.08.2015Groznija
16-0-0Emrē Altintas (Vācija)TKO28.06.2015Ķelne
15-0-0Bjorns Blaške (Vācija)TKO10.04.2015Bādvilbele
14-0-0Ismails Abduls (Beļģija)UD14.11.2014Liepāja
13-0-0Čāba Faurs (Ungārija)TKO26.07.2014Frankfurte pie Mainas
12-0-0Džoijs Vegass (Uganda)TKO26.07.2014Rīga
11-0-0Ļubošs Šuda (Čehija)RTD22.11.2013Liepāja
10-0-0Žeremī Uannā (Francija)UD05.07.2013Portokarasa
9-0-0Džonatans Feltons (ASV)TKO24.06.2013Roli
8-0-0Denijs Viljamss (Apvienotā Karaliste)TKO23.03.2013Rīga
7-0-0Marko Angermans (Vācija)TKO20.10.2012Rīga
6-0-0Jozefs Nagi (Ungārija)TKO16.06.2012Jūrmala
5-0-0Ruslans Sinjavskis (Lietuva)TKO24.03.2012Rīga
4-0-0Andrejs Naglis (Latvija)KO08.10.2011Rīga
3-0-0Josips Jalusičs (Horvātija)TKO02.06.2011Rīga
2-0-0Gābors Zaleks (Ungārija)TKO12.06.2010Kriņicazdroja
1-0-0Raulis Račilausks (Lietuva)UD11.10.2009Rīga

Treknrakstā izceltas pasaules vadošo boksa organizāciju IBF, WBC, WBO un WBA titulcīņas

Kādu prognozē cīņas iznākumu?

  • 289

  • 407

  • 102

  • 51


1 2 3 4 5 144 komentāri

  +6 [+] [-]

, 2020-09-26 06:41, pirms 4 nedēļām
Novēlu Briedim sabadīt gan šo,gan nākamos!!!
Slēpts komentārs: es zinu labāk
Slēpts komentārs: batista

  +4 [+] [-]

, 2020-09-26 09:45, pirms 4 nedēļām
batista rakstīja: Briedīts dabūs pa savu rižo čolku un beigs karjeru. Zinu viņu personīgi! Nav viņš tāds labiņais,ko mēdijos var redzēt. Patiesībā viņš ir diezgan liels blatņiks,un sievas krāpējs!
PIerādījumi ir vai tikai izlasīsi dzeltenajā presē, kuri viņu apmelo?

     [+] [-]

, 2020-09-26 09:46, pirms 4 nedēļām
Par Maira skaistu uzvaru..

Prieks ka TV3 sport rādīs!!

  +3 [+] [-]

, 2020-09-26 09:57, pirms 4 nedēļām
batista rakstīja: Briedīts dabūs pa savu rižo čolku un beigs karjeru. Zinu viņu personīgi! Nav viņš tāds labiņais,ko mēdijos var redzēt. Patiesībā viņš ir diezgan liels blatņiks,un sievas krāpējs!
Vienīgais ko tu zini, ir alkohols. Tāpēc arī nāc un komentāros atstāj savu žulti, anonīmais dzīves pabērn.

  -4 [+] [-]

, 2020-09-26 10:05, pirms 4 nedēļām
Vai šajā gadījumā būs atļauti sitieni ar ceļiem un elkoņiem? Vai tomēr tikai boksa noteikumi?

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 10:23, pirms 4 nedēļām
zaxx rakstīja: Par Maira skaistu uzvaru..

Prieks ka TV3 sport rādīs!!
Tā ir kaut kāda figņa, man ir pieslēgta TV3 Sport paka Helio, bet redz nē - manos kanālos netiks rādīts, bet būs kaut kādā TV3 Sport 3 kanālā..

  +2 [+] [-]

, 2020-09-26 10:39, pirms 4 nedēļām
Gribu redzet nakautu no Brieža puse,Par Latviju,Par Briedi....

 +13 [+] [-]

, 2020-09-26 10:47, pirms 4 nedēļām
MatchTV translēs kā vienmēr, ja kas. Tā kā nav vajadzība pirkt neko atsevišķi šai cīņai

  -3 [+] [-]

, 2020-09-26 11:20, pirms 4 nedēļām
Jēziņ... visi uzpurņos. Tāda uzpurņaina pasaule mūs laikam gaida arī turpmāk

  +2 [+] [-]

, 2020-09-26 11:20, pirms 4 nedēļām
Kaa parasti, jaskatas pa Match TV vai Sky sport. Daudz patikamak klausities profesionalus komentetajus. Nekaa latvju tirlinjus. Ipashi ju to Zaharovu vai ka vinu tur sauca.😆

  +9 [+] [-]

, 2020-09-26 11:57, pirms 4 nedēļām
Rauliits rakstīja: Kaa parasti, jaskatas pa Match TV vai Sky sport. Daudz patikamak klausities profesionalus komentetajus. Nekaa latvju tirlinjus. Ipashi ju to Zaharovu vai ka vinu tur sauca.😆
Zaharovs pālī nokomentēja Fight Camp vakaru, beidzot vairs nenāksies klausīties šī "profesionāļa" murgojumus.
Mairim jāņem!

  +4 [+] [-]

, 2020-09-26 12:23, pirms 4 nedēļām
Briedis Briedis Briedis Labi ka ir Match TV labā kvalitātē ar labiem komentētājiem

  -4 [+] [-]

, 2020-09-26 12:24, pirms 4 nedēļām
Rauliits rakstīja: Kaa parasti, jaskatas pa Match TV vai Sky sport. Daudz patikamak klausities profesionalus komentetajus. Nekaa latvju tirlinjus. Ipashi ju to Zaharovu vai ka vinu tur sauca.😆
Patīkamāk latvieša cīņu skatīties ar okupantu vervelēšanu ? Tu nu gan jocīgs vai parkrievots !

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 12:25, pirms 4 nedēļām
Neskaties Go 3 Skaties Match tv HD

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 12:27, pirms 4 nedēļām
hokejists77 rakstīja: Briedis Briedis Briedis Labi ka ir Match TV labā kvalitātē ar labiem komentētājiem
Lūdzu Match TV linku, kur rādīs?

  +9 [+] [-]

, 2020-09-26 12:34, pirms 4 nedēļām
regjis rakstīja: Lūdzu Match TV linku, kur rādīs?
neesi tik slinks un pats ieej taja majaslapa un atrodi, nesi tak beerns kam viss uz paplates jaapasniedz.

  +4 [+] [-]

, 2020-09-26 12:36, pirms 4 nedēļām
Vai Ivars ir atguvies pēc sašutuma par Maira uzvaru pār poli?

  -2 [+] [-]

, 2020-09-26 13:04, pirms 4 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: Vai Ivars ir atguvies pēc sašutuma par Maira uzvaru pār poli?
Hm, vai bija pamats domāt, ka biju baigi sašutis?

     [+] [-]

, 2020-09-26 13:09, pirms 4 nedēļām
Šajā event būs tikai viena cīņa? Vai arī būs vairākas? Ja jau durvis slēgtas un filmu studijā klope 😂 Ir kādam info?

  +4 [+] [-]

, 2020-09-26 13:16, pirms 4 nedēļām
Смотреть Матч планета Онлайн Прямой Эфир
Смотреть Матч ТВ Онлайн Прямой Эфир
Match plaņeta kanāls jau rādīs no 22:00 jo šis kanāls rādīs visas cīņas arī iesildošās un match tv kanāls pieslēgsies tikai 00:00 uz Brieža cīņu un rādīs tikai Briedi!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 13:18, pirms 4 nedēļām
NAMEJS 9999 rakstīja: Hm, vai bija pamats domāt, ka biju baigi sašutis?
Pēc Taviem komentāriem tad sapratu, ka Tev bija grūti pieņemt to, kā tā cīņa beidzās.

  +6 [+] [-]

, 2020-09-26 13:20, pirms 4 nedēļām
huters rakstīja: Patīkamāk latvieša cīņu skatīties ar okupantu vervelēšanu ? Tu nu gan jocīgs vai parkrievots !
patīkamāk ir skatītes par velti,nevis papildus par to vēl maksāt,tā jau maksā par dgitālo kabeļtelevīziju un vēl atsevišķi pirkt sporta paku,kur;a man nav ,ko redzēt,nē paldies.Labāk skatos krievu valodā nevis ,piemēram, kad Buļš vai Zeltiņš kaut ko nesaprotamu vervelē ,itkā komentējot basketbola spēli..

     [+] [-]

, 2020-09-26 13:30, pirms 4 nedēļām
Ja kādam interesē paklausīties Sandi Kleinu, tad viņš būs kopā ar VV Watching party no plkst. 23:30 Youtube 11TV kanālā.

  +3 [+] [-]

, 2020-09-26 14:15, pirms 4 nedēļām
Starp citu tiem,kuriem pieejami tie krievu Match! kanāli vai saites uz tiem, plkst.20.30 pa МАТЧ! БОЕЦ (Match! Boets) kanālu sāks rādīt arī Bolotņika cīņu, bet pēc tās - Brieža. Vienīgais - tas nav HD kanāls, kā arī Match!Planeta nav HD. Ja gribas HD,tad 24.00 pa Match! tikai Brieža bokss.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 14:39, pirms 4 nedēļām
Tiešām nezinu, vai Mairim ir vērts iet un cīnīties ringā.

Spriežot pēc Dortikosa izteicieniem, Dortikoss jau ir uzvarējis, savācis visas jostas, balvas un naudu, kā arī paguvis veltīt savu uzvaru Muhamedam Ali...

     [+] [-]

, 2020-09-26 14:52, pirms 4 nedēļām
Vispār jau pareizi ir nevis "krūzeri" vai "kruizeri", bet gan "KRAUZERI" !

  +3 [+] [-]

, 2020-09-26 14:53, pirms 4 nedēļām
Un kāpēc nav nekādas informācijas par to, kādus ĀTROS KREDĪTUS pārstāv Dortikoss?!?!

     [+] [-]

, 2020-09-26 14:55, pirms 4 nedēļām
H.E.N.R.Y. rakstīja: Ja kādam interesē paklausīties Sandi Kleinu, tad viņš būs kopā ar VV Watching party no plkst. 23:30 Youtube 11TV kanālā.
Ritenieks būšot (cerams, ka Arnis ), tas pat interesētu vairāk.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 15:18, pirms 4 nedēļām
Pa livetv.ru ir paredzēts rādīt
Bet vai rādīs... hm...
Un noteikti nepārtraukti uzkārsies šis kanāls...
Labāk visi ejiet gulēt, lai netraumēts varu vērot š0 cīņu, jeb arī meklējiet citus saitus, lai netraucētu nabagajiem...!!!

  -1 [+] [-]

, 2020-09-26 15:39, pirms 4 nedēļām
Karlo rakstīja: Starp citu tiem,kuriem pieejami tie krievu Match! kanāli vai saites uz tiem, plkst.20.30 pa МАТЧ! БОЕЦ (Match! Boets) kanālu sāks rādīt arī Bolotņika cīņu, bet pēc tās - Brieža. Vienīgais - tas nav HD kanāls, kā arī Match!Planeta nav HD. Ja gribas HD,tad 24.00 pa Match! tikai Brieža bokss.
ieej mājas lapā un skaties,kas Tev traucē?

     [+] [-]

, 2020-09-26 15:51, pirms 4 nedēļām
A Yess! Katru reizi Pay peer View, Extra platformas! Kad ar Local sport pack, it's just Not enough! (angry)

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 15:54, pirms 4 nedēļām
coldasice rakstīja: ieej mājas lapā un skaties,kas Tev traucē?
Uzslēgšu mierīgi satelītu un ar baudu HD kvalitātē noskatīšos.
Mani tiešām nekas netraucē.🤣

  +1 [+] [-]

, 2020-09-26 17:34, pirms 4 nedēļām
eddybear rakstīja: Tā ir kaut kāda figņa, man ir pieslēgta TV3 Sport paka Helio, bet redz nē - manos kanālos netiks rādīts, bet būs kaut kādā TV3 Sport 3 kanālā..
piekrītu, man tas pats!
1 2 3 4 5 144 komentāri