Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBC smagsvaru titula pretendentam Vaitam bijušas pozitīvas dopinga analīzes

Rolands Eliņš

WBC smagsvaru titula pretendentam Vaitam bijušas pozitīvas dopinga analīzes
Dilians Vaits. Foto: PA Wire/PA Images/Scanpix

Britu bokserim Dilianam Vaitam pirms 20. jūlija cīņas pret kolumbieti Oskaru Rivasu, kurā Vaits ieguva WBC smagsvaru obligātā titula pretendenta statusu, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, vēsta BBC. Vaits izplatījis paziņojumu, kurā tieši šo faktu nenoliedz, taču norāda, ka uzvarējis godīgi un ka ticis pielaists cīņai.

Dilians Vaits pirms pagājušās nedēļas cīņas tika informēts, ka viņam trīs dienas pirms cīņas bijušas pozitīvas analīzes par kādu aizliegto vielu, kas līdz šim publiski nav minēta. Sekoja noklausīšanās, pēc kuras Britu Boksa kontroles nodaļa (BBBoC) pielaida Vaitu cīņai pret Rivasu, kurā viņš uzvarēja pēc punktiem.

Pirms cīņas par Vaita pozitīvajām analīzēm nekur netika ziņots, bet vakar boksa medijs „World Boxing News” ziņoja par šo notikumu. Vaita promouters Edijs Hērns publiski atbildēja, ka Vaits tika pielaists cīņai, taču uzkrītoši redzams bija apstāklis, ka Hērns nenoliedz pozitīvo dopinga analīžu faktu.

Vaits šodien pats izplatīja paziņojumu, kurā norāda, ka Rivasu pieveicis godīgā cīņā un ka viņam cīņu sankcionējošā iestāde deva atļauju doties ringā. „Esmu ļoti vīlies par visiem mēsliem, kas pēdējo dienu laikā par mani izteikti. Mani advokāti strādā ar šo lietu, un viņi man saka, ka es publiski nevaru par šo tēmu izteikties legālu apsvērumu dēļ,” raksta Vaits. „Man tika dota atļauja iziet ringā, un es šajā cīņā uzvarēju pilnīgi godīgi. Paldies par atbalstu.”

Vaits savas karjeras pirmajā pusē jau izcieta divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu lietošanu, bet toreiz tika pierādīts, ka aizliegtās vielas viņa organismā nonāca bez viņa paša ziņas. Atkārtota pārkāpua gadījumā Vaitam draud astoņu gadu diskvalifikācija. 31 gadu vecajam britu bokserim arī īsāka diskvalifikācija būtu ļoti smags trieciens, jo pēc vairāk nekā 600 dienu ilgas atrašanās WBC smagsvaru ranga pirmajā pozīcijā Vaits tikai pēc sestdienas cīņas nokļuva WBC titulcīņas tuvumā. Kā cīņas pret Rivasu uzvarētājs Vaits ieguva tiesības nākamajā gadā cīnīties ar WBC smagsvaru čempionu Deonteju Vailderu, kuram gan pirms tam ieplānota tikšanās ar Taisonu Fjūriju.

WBC savā paziņojumā norādījusi, ka pirms cīņas nesaņēma nekādu informāciju par Vaita pozitīvajiem dopinga testiem un aicina BBBoC skaidrot situāciju, kamēr BBBoC britu medijiem pavēstīja, ka antidopinga programmas pārkāpumos nodod autoritāti Lielbritānijas Antidopinga aģentūrai, kas savukārt lietu atteikusies komentēt. Savukārt Hērns aicinājis publiku nesteigties ar secinājumiem, bet sagaidīt visu faktu iznākšanu gaismā, tiesa, arī pats Hērns saņem pamatīgu kritikas vilni par to, ka pirms cīņas nebija painformējis Rivasa nometni par notikumu attīstību.

Rivasa pārstāvji kategoriski norāda, ka pirms cīņas nav zinājuši par Vaita pozitīvajām dopinga analīzēm, un attiecīgi pieprasa, lai par cīņas uzvarētāju tiktu atzīts Rivass, bet Vaits – diskvalificēts.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/boxing/49...