Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Briedis: "Ar humoru sakot, šī cīņa būs kā savulaik skolā - tāds maziņš kautiņš"

Rolands Eliņš

Briedis: "Ar humoru sakot, šī cīņa būs kā savulaik skolā - tāds maziņš kautiņš"
Mairis Briedis. Foto no preses konferences

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis šodien piedalījās Pasaules boksa Supersērijas preses konferencē, kā arī pēc tam video zvanā atbildēja uz Latvijas un ārzemju žurnālistu jautājumiem. Briedis paredzēja, ka sestdien pret Junielu Dortikosu būs iespaidīga cīņa un ļoti skatāma, un viņš to uzskata par savu otro iespēju.

Preses konferences ievadā, ko vadīja Supersērijas organizators Kalle Zauerlands, Mairis Briedis pastāstīja par savu gatavošanos cīņai, norādot, ka cīņas pārcelšanas dēļ viņam bija divas treniņnometnes. „Nezinu, kura bija labāka, to redzēsim cīņā. Tā notiks boksa lielvalstī Vācijā, tas man ir pagodinājums. Šeit cīnīšos ne pirmo, un, cerams, arī ne pēdējo reizi.”

Zauerlands ar savu jautājumu atgādināja Briedim, ka viņa vienīgais zaudējums bijis iepriekšējā Supersērijas sezonā pret Oleksandru Usiku. „Pēc tam sapratu, ka tā bija jānotiek. Pēc tam daudzas lietas man dzīvē sakārtojās, gan komandā, gan ārpus,” sacīja Briedis, kurš pēc zaudējuma Usikam gan mainīja treneri, gan promouteri. „Ja toreiz būtu uzvarējis, iespējams, tas nemaz nebūtu noticis. Usiks toreiz arī bija vairāk pelnījis uzvaru nekā es, taču tagad man ir otra iespēja. Mēs parādīsim fantastisku cīņu, ko boksa pasaule atcerēsies un baudīs vēl ilgi. Ceru, ka būs ļoti skaista un skatāma cīņa”

Savu pirmo pasaules čempiona titulu Briedis ieguva tieši Vācijā, pirms trim gadiem pieveicot Marko Huku. Briedis atminējās, ka toreiz juties tā, it kā viņa dēls spertu pirmos soļus skolā: „Tie man bija pirmie soļi uz lielās skatuves, ieguvu savu pirmo lielo titulu. Uzticos savai komandai, mēs esam izdarījuši lielu darbu. Teiksim tā, mājas sienas noteikti palīdz, taču man „siena” tāpat būt, tā būs mana komanda, kas stāvēs aiz manis kā maza sieniņa. Tāpēc gaidām cīņu, domāju, ka arī daudzi skatītāji to ļoti gaida.”

„Minhenē jūtamies ļoti labi, šeit ir labi apstākļi. Siltāks nekā Rīgā,” pēc oficiālās preses konferences sarunā ar žurnālistiem video zvanā teica Briedis. „Bet nu galvenais jau būs tas, kā jutīsimies sestdien, nevis tagad. Par vēlo ierašanos – jau principā katram ir atšķirīgi, un mēs pieņēmām lēmumu ierasties nedaudz vēlāk nekā ierasts, tikai trīs dienas pirms cīņas. Laika joslu atšķirība ir maza. Tagad šajās dienās līdz cīņai, kā jau lielākajai daļai sportistu, jānotur svars. Jā, arī jāuztur labs garastāvoklis.”

Briedim tika vaicāts par viņam atņemto WBO pasaules čempionu titulu, proti, cik smagi viņam bija no tā atvadīties, lai paliktu Supersērijā. „Šis bija ceļš, ko mēs uzsākām, un acīmredzami, ka nevarējām tajā apstāties pusceļā. Gan juridisku, gan principiālu iemeslu dēļ. Ja WBO čempiona jautājumu mēs ar Glovacki varētu atrisināt vēlāk, tas būtu labi. Taču šobrīd visa mana uzmanība ir pievērsta sestdienas cīņai.”

Portāla Sportacentrs.com jautājums Briedim bija par to, cik daudz šī vairāk nekā gada laikā, kopš bija zināms pretinieka vārds, Dortikoss tika izpētīts un cik daudz uzmanības pievērsts viņa cīņām. „Protams, skatījāmies viņa cīņas, ieskaitot viņa vienīgo zaudējumu pret Gasijevu. Tā gan nebija vienīgā cīņa, kurai pievērsām uzmanību, tas nebūtu bijis pārāk gudri. Gasijevs, galu galā, boksē savā stilā, to nevar tā īsti salīdzināt. Protams, skatījāmies, analizējām, taču tas vēl nav viss. Daudzi bokseri var paskatīties no malas un it kā visu zināt, bet ringā to izmantot nevar. Ņemsim par piemēru to pašu Kļičko. Visi taču zināja, kā viņš boksē, visi teica, nu, kur var tik primitīvi – kreisais, kreisais, labais sitiens. Taču neviens nevarēja viņu uzvarēt ilgus gadus. Ar to vēlos pateikt – tas, ko tu redzi, un tas, ko tur vari izdarīt ringā, tās ir divas dažādas lietas.”

„Tas, ka šonedēļ pandēmijas apstākļu dēļ ir mazāk publisko pasākumu, piemēram, nav publiskā treniņa, man personīgi pat ir labi, tas nepaņem enerģiju,” sacīja Briedis. „Tas man vairāk palīdz nomierināties, kamēr publiskie treniņi... Tā ir viena lieta. Bet otrā lieta nedaudz ar humoru, proti, atminos, kad vēl gāju skolā un kopā ar klases biedriem bija jāiet kauties ar paralēlās klases puišiem. Tagad laikam izskatīsies līdzīgi kā skolas laikos (smejas). Būs tāds maziņš kautiņš. Bet, ja runājam nopietni, šis būs liels pārbaudījums mums abiem. Man tas pavisam noteikti būs pārbaudījums – boksēt bez saviem līdzjutējiem. Zinu, ka tas mani iespaido. Kaut vai treniņos, kad ārā skrienu un kāds man blakus novēl veiksmi, uzreiz spēka paliek vairāk, kājas pašas nes uz priekšu, un tad trenerim no aizmugures jākliedz „Lēnāk, Mairi”, sak, lai ievēroju tempu. Tāpēc, jā, līdzjutēju atbalsts mani nes uz priekšu arī ārpus ringa.”

Skaties boksa cīņas tiešraidi starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu Go3!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-24 22:22, pirms mēneša
Cīņas rezultātu izšķirs, vai Briedis spēs aizsardzībā izvairīties no nokautejošā sitiena..viss pārējais ir ok..Briedis uzvarēs ja viņu nenoliks gar zemi..

  +3 [+] [-]

, 2020-09-25 00:49, pirms mēneša
aivo50 rakstīja: Cīņas rezultātu izšķirs, vai Briedis spēs aizsardzībā izvairīties no nokautejošā sitiena..viss pārējais ir ok..Briedis uzvarēs ja viņu nenoliks gar zemi..
Nopietni? Tā nevar būt.. Es domāju ka uzvar, tas kuru noliek gar zemi..

     [+] [-]

, 2020-09-25 09:18, pirms mēneša
Briedis baigais aspraatis.

     [+] [-]

, 2020-09-25 09:36, pirms mēneša
arwills rakstīja: Nopietni? Tā nevar būt.. Es domāju ka uzvar, tas kuru noliek gar zemi..
Nu vēl jau Briedim variants nolikt sevi uz zemes pirmajam, tad ar uzvara kabatā

     [+] [-]

, 2020-09-25 10:11, pirms mēneša
Kāpēc vienmēr jācīnās pusnaktī? Vācijā pie tam.

     [+] [-]

, 2020-09-25 11:51, pirms mēneša
san4ito rakstīja: Kāpēc vienmēr jācīnās pusnaktī? Vācijā pie tam.
Lai pēc iespējas vairāk cilvēku skatītos?

  -1 [+] [-]

, 2020-09-25 17:44, pirms mēneša
vienigais_anonims rakstīja: Lai pēc iespējas vairāk cilvēku skatītos?
Kurš skatīsies pusnaktī? Visi gulēs jau

     [+] [-]

, 2020-09-26 01:15, pirms mēneša
san4ito rakstīja: Kurš skatīsies pusnaktī? Visi gulēs jau
Gulēs tikai bērni.