Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Supersērijas finālists pieprasa ātrāku fināla vietas un laika apstiprināšanu

Rolands Eliņš

Supersērijas finālists pieprasa ātrāku fināla vietas un laika apstiprināšanu
Nonito Donaire. Foto: Action Images/Scanpix

Pasaules boksa Supersērijā pagaidām vēl nav izziņots neviens no trim fināliem, ieskaitot Maira Brieža un Juniera Dortikosa finālu. Šī situācija neapmierina visvieglākā svara kategorijas finālistu Nonito Donairi, filipīeniešu bokseri, kurš publiski pavēstījis, ka ir gatavs izstāties no Supersērijas, ja turnīra vadība neuzlabos savstarpējo komunikāciju un drīzumā neizziņos finālu, kurā viņam plānota tikšanās ar Japānas sensacionālo bokseri Naoju Inoui.

„Mēs vēlamies komunikāciju ar Supersēriju, jo mēs vēlamies cīņu,” preses pasākumā pirms Menija Pakjao un Kīta Tērmena cīņas Lasvegasā atzina filipīniešu bokseris Nonito Donaire. „Mēs vēlamies, lai viss sanāk, taču, ja tā nenotiek, esam gatavi doties citā virzienā.”

„Mans promouters runāja ar Supersēriju, un viņi teica, ka sazināsies,” turpinaja Donaire. „Taču tas nenotika. Neesmu neko dzirdējis no viņiem kopš manas sievas dzimšanas dienas, proti, 21. jūnija. Tāda arī ir situācija. Vēlreiz saku, ka man ļoti patīk Supersērijas koncepts un es ļoti vēlos cīnīties finālā. Lai man tikai pasaka, kur un kad ir fināls, tad arī es būšu.”

36 gadus vecais Donaire (40-5) Supersērijas pusfinālu aizvadīja aprīlī, bet pirms tam viņam bija cīņa 2018. gada novembrī. Supersērijas sākotnējie plāni bija finālu aizvadīt vasarā, taču pirms pusfināliem investora finansiālo problēmu dēļ notika krietna aizkavēšanās visās svara kategorijās, un Supersērijas organizētājs Kalle Zauerlands vasaras sākumā solīja, ka fināli norisināsies rudenī.

Donaire apliecināja, ka viņam radušās aizdomas par gaidāmo finālu ar japāni Inoui: „Tieši tā šobrīd izskatās. Ja drīzumā nebūs jaunumu, es un mans promouters esam gatavi darīt ko citu.”

WBA čempions Donaire nav pirmais Supersērijas bokseris, kurš organizatorisku problēmu dēļ publiski pieļāvis iespēju izstāties no turnīra – pirms pusfināla to darīja arī baltkrievu bokseris Ivans Barančiks, pārmetot laicīgu prēmijas neizmaksāšanu. Zauerlands gan Barančika rīcību pamatoja ar to, ka viņš nevēlējies aizvadīt cīņu Glāzgovā, sava pretinieka Džoša Teilora teritorijā, kā arī Zauerlands ieturēja pozīciju, ka ar bokseriem noslēgtie līgumi šādu rīcību nepieļauj. Attiecīgi arī Donaires teiktais par iespējamo izstāšanos no Supersērijas jāuztver ar piesardzību.

Donaire gan panāca to, ka jau pāris stundas pēc viņa sarunas ar medijiem Zauerlands, kurš ir arī Maira Brieža promouters, savā „Twitter” profilā, atbildot uz ESPN ziņoto par Donaires nolūkiem, pavēstīja, ka fināls plānots novembra sākumā, bet datums un vieta tiks paziņoti tuvākajās dienās. Zauerlands arī atbildēja uz „TalkSport” žurnālistam Maiklam Bensonam. Bensons rakstīja, ka paziņojums par novembra sākumu norāda uz to, ka Progreisa-Teilora fināls notiks oktobrī, bet Brieža-Dortikosa cīņa būs decembrī, ko Zauerlands komentēja šādi: „Maikls Bensons jeb Šerloks Holmss šodien ir veicis dažus gudrus novērojumus”.

Izmantotie resursi:
https://www.boxingscene.com/donaire...