Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

WBC norāda: Supersērija ar necieņu izturas pret Latvijas boksa federāciju un Briedi

Rolands Eliņš

WBC norāda: Supersērija ar necieņu izturas pret Latvijas boksa federāciju un Briedi
Kalle Zauerlands un Mairis Briedis. Foto: Vladislavs Proškins/f64

Pasaules Boksa padomes (WBC) prezidents Maurisio Suleimans 13 stundas pirms paredzētā Maira Brieža un Kšištofa Glovacka cīņas sākuma paziņojis, ka WBC nesankcionēs šo cīņu, attiecīgi izņemot pasaules čempiona titulu no tās. Iespējams gan, ka līdz vakaram vēl tiek panākta vienošanās par sadarbības atjaunošanu.

“WBC atsauc savu iepriekš sankcionēto Brieža un Glovacka cīņu,” paziņojis šīs organizācijas prezidents Maurisio Suleimans. “Pasaules boksa Supersērijas organizētāji nav spējuši nodrošināt cīņas integritāti un nav ievērojuši WBC noteikumus un reglamentu. WBC spēcīgi nosoda šo vilšanos raisošo diskrimināciju un savas varas uzspiešanu, kas vērsta pret mūsu organizācijas integritāti. WBC izvērtēs savu turpmāko dalību Supersērijas otrajā sezonā un drīzumā paziņos savu lēmumu.”

WBC lēmums ir kā zibens spēriens no skaidrām debesīm plašākai sabiedrībai, un arī cīņas organizēšanā iesaistītās personas ir pārsteigtas par šo paziņojumu. Supersērijas mediju dienestā Sportacentrs.com jautājums par šo tēmu arī bija jaunums. WBSS preses sekretārs mūsu portālam norādīja, ka plašāks paziņojums sagaidāms vēlāk, taču Supersērija cer, ka situāciju izdosies atrisināt.

WBC pasaules čempiona tituls līdz šim piederēja Oleksandram Usikam, kurš to ieguva pirms pusotra gada Rīgā, tieši no Maira Brieža. Briedis kā WBC dimanta čempions ieguva tiesības cīnīties par pilnvērtīgo titulu, un šī cīņa tika nozīmēta Supersērijas pusfinālā pret Kšištofu Glovacki, kas reizē arī būs Glovacka WBO titula aizstāvēšana. Par WBO titula aizstāvēšanu nekādu izmaiņu nav, un iespējams, ka tieši WBO un WBC savstarpējās attiecības kalpojušas par iemeslu WBC lēmumam. Jārēķinās arī ar iespēju, ka Supersērijas vadība piekāpjas WBC prasībām un līdz vakaram paspēj atjaunot cīņas status.

Jāuzsver, tas, ka WBC nesankcionē cīņu, nenozīmē cīņas atcelšanu. Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka visu dienu turpinoties sarunas par WBC jostas izlikšanu uz cīņu. Tiesa, ap pulksten 18:30 Suleimans savā Twitter kontā pavēstīja, ka Supersērija uzņemoties pienākumus, kas nav jāuzņemas promouteriem, un ka WBC nepiedalīšoties šāda veida necieņā pret vietējo boksa federāciju un Mairi Briedi. Tiek norādīts, ka strīds radies nozīmēto tiesnešu dēļ, par kuriem neapmierināta ir WBC.

Viens tituls mazāk, otrs tituls, visticamāk, ka vairāk – otrā pusfināla cīņa starp Endrjū Tabiti un Junieru Dortikosu tikmēr esot saņēmusi IBF apstiprinājumu, ka tā būs par pilntiesīgu pasaules čempiona titulu IBF versijā. Iepriekš šī cīņa formāli bija paredzēta kā par pagaidu titulu, taču jau bija cerēts, ka līdz sestdienas vakaram tiks izpildītas nepieciešamās formalitātes. Oficiāls paziņojums sagaidāms tuvākajā laikā.

     [+] [-]

, 2019-06-15 11:00, pirms gada
Malaci,apsveicu,labi pastradats!

  +5 [+] [-]

, 2019-06-15 11:10, pirms gada
Gribētos gan zināt konkrētāk, kas ir noticis. Tāds sausais atlikums tikai paziņots.. Cerams, ka kādā brīdī būs tāda info, vai arī jācer, ka tas viss ļoti ātri atrisināsies.

  +9 [+] [-]

, 2019-06-15 11:17, pirms gada
prataveders rakstīja: Gribētos gan zināt konkrētāk, kas ir noticis. Tāds sausais atlikums tikai paziņots.. Cerams, ka kādā brīdī būs tāda info, vai arī jācer, ka tas viss ļoti ātri atrisināsies.
Kas var būt noticis? Noteikti kāds kādam par kko nav samaksājis, ja profesionālā sportā ir kādas problēmas vai aizķeršanās, tad izņemot naudu citi šķēršļi nemēdz būt.

Kāds kādam kontā ieskaitīs naudu un 100% līdz vakaram viss būs atrisināts

  +3 [+] [-]

, 2019-06-15 11:29, pirms gada
Tā ir,kad saražo visa veida jostiņas

     [+] [-]

, 2019-06-15 11:31, pirms gada
Pie paka....

  +3 [+] [-]

, 2019-06-15 11:52, pirms gada
nu tad lai cīnās par DBBTW vai BXXT jostām. 5 eur uz manu kontu un licence jums rokā !

  +7 [+] [-]

, 2019-06-15 12:05, pirms gada
Money, money, money must be funny... Šis būtu WBC versijā.

Bet letiņiem viss ir vienkārši..

Jo tu esi dzīvs, jo tu esi dzīva,
Viens zirgs vēl ir brīvs,
Viena vieta uz brieža vēl brīva,
Uz brieža vēl brīva.

Cita starpā, Lielvārdes josta vēl brīva...

  +2 [+] [-]

, 2019-06-15 12:51, pirms gada
fans81 rakstīja: Tā ir,kad saražo visa veida jostiņas
Nu WBC un WBA jau ir "prestižākās" un vecākās organizācijas, to varētu teikt, piemēram, par IBF. Vienkārši problēma, ka viņas arī ir korumpētākās.

  +3 [+] [-]

, 2019-06-15 14:05, pirms gada
Tas jau sen pãrvérties par cirku, vairãkas versijas, nezin cik jostas . kad nezin kurś tieśãm ir pilntiesïgs ćempions?!

  +5 [+] [-]

, 2019-06-15 15:16, pirms gada
Jānis Derums rakstīja: Tas jau sen pãrvérties par cirku, vairãkas versijas, nezin cik jostas . kad nezin kurś tieśãm ir pilntiesïgs ćempions?!
Usiks

     [+] [-]

, 2019-06-15 20:23, pirms gada
Ta jau nirgasanas par boksu...nu ja cinas par jostam...bokseri cer kad cinisies par jostam un neka...Briedis noteikti jutas vilies...kad josta netiks izcinitaj majas...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-06-15 22:31, pirms gada
Subaars rakstīja: Tak izlabojat to kļūdu jūru...šausmas! Zīmīgi, ka boldā izceltais ir tas kļūdainākais.
portāpoļu medijiem

     [+] [-]

, 2019-06-15 22:59, pirms gada
Jānis Derums rakstīja: Tas jau sen pãrvérties par cirku, vairãkas versijas, nezin cik jostas . kad nezin kurś tieśãm ir pilntiesïgs ćempions?!
Ja ir grūti sarēķināt cik ir 2+2, tad tik tiešām varētu būt grūti saprast ne tikai to, bet arī daudz ko citu.