Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Usikam un Lomačenko tiek piedāvāta Krievijas pilsonība

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Usikam un Lomačenko tiek piedāvāta Krievijas pilsonība
Vasīlijs Lomačenko un Oleksandrs Usiks. Foto: instagram.com/usykaa

Ukrainas boksa lielākie spīdekļi Oleksandrs Usiks (17-0, 13КО) un Vasīlijs Lomačenko (14-1, 10KO) iekļauti "Myrotvorets" datu bāzē, kur tiek apkopota arī informācija pret Ukrainu naidīgi vai nedraudzīgi noskaņotiem cilvēkiem, šodien vēsta šīs valsts mediji. Reaģējot uz šādu pavērsienu, minētajiem ukraiņu atlētiem tiek piedāvāta Krievijas pilsonība.

"Myrotvorets" ir nevalstiska organizācija, kas Ukrainā tika izveidota 2014. gadā. Sākotnēji mērķis bija stāties pretī Krievijas agresijai.

Abu bokseru profili tagad izveidoti "šķīstītavas" sadaļā - tas nozīmē, ka tās veidotāju skatījumā attiecīgie cilvēki veikuši pret Ukrainu vērstas darbības vai teikuši kaut ko "antiukrainisku" [Usika profils un Lomačenko profils]. "Myrotvorets" pārmetumi šiem bokseriem: Krievijas agresijas noliegšana, piedalīšanās Krievijas propogandas pasākumos pret Ukrainu, manipulācija ar sabiedriski nozīmīgu informāciju un iestāšanās pret Ukrainas pareizticīgo baznīcas neatkarību no Krievijas pareizticīgo baznīcas.

"Usiks un Lomačenko ir cienījami cilvēki un sportisti. Tā nav Ukrainas pozīcija, ka viņus nemīl. Par viņiem abiem tur jūsmo, bet ne tikai Ukrainā," saka Krievijas Boksa federācijas ģenerālsekretārs Umars Kremļovs. "Ja Ukrainā ap šiem lieliskajiem sportistiem tiks kultivēts negatīvisms, mēs esam gatavi Usikam un Lomačenko piešķirt Krievijas pilsonību. Mēs ar tādiem sportistiem lepojamies. Un esam gatavi piešķirt viņiem pilsonību, ja tas būs vajadzīgs. Lai tikai viņi boksē un priecē līdzjutējus Ukrainā, Krievijā un visā pasaulē."

Izmantotie resursi:
sport-express.ru
ua.tribuna.com
sport.ua