Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:135, Did:0, useCase: 0

Strēlnieks: "Kad murgs beigsies, komandām būs lielas problēmas"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Strēlnieks: "Kad murgs beigsies, komandām būs lielas problēmas"
Jānis Strēlnieks paraksta bumbu. Foto: cskabasket.com

30 gadus vecais Maskavas CSKA latviešu aizsargs Jānis Strēlnieks ir gandarīts par garantēto līgumu uz nākamo sezonu, jo koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes dēļ komandām varētu būt lielas problēmas. Mūsu sportistam sāp sirds par to, ka nav iespējas palīdzēt Latvijas izlasei kvalifikācijas mačos, klausāms raidījumā "Basketstudija 2+1".

Dīkstāves laikā var savest kārtībā veselību, kas ļaus pagarināt profesionālo karjeru līdz 40 gadiem? "[Smejas.] Nezinu, vai līdz 40 gadiem, bet noteikti," saka Jānis Strēlnieks. "Pagaidām ir problēma, ka īsti nav iespējas kaut kur iet trenēties, lai nostiprinātu muskuļus, savas problemātiskās vietas, kas pēdējā laikā man traucē. Ja man būtu ļoti laba iespēja tikt pie svaru un basketbola zāles, tad šī dīkstāve būtu, teiksim tā, pateicīga. Bet šobrīd, ja es netrenējos, tas man nenāk par labu. Īpaši šajā vecumā visus muskuļus nepieciešams nostiprināt daudz vairāk nekā 25 gadu vecumā. Cik nu iespējams, vairāk vai mazāk cenšos vingrot un strādāt. Fiziskais treneris sūtīs to, kas katram ir nepieciešams mājas apstākļos izpildīt. Kad esi šajā vecumā, tad tev tas jādara, jo ķermenim vajag.''

Pagājušajā vasarā tika ziņots par līgumu uz diviem gadiem. Tur bija kādas opcijas? "Noslēdzām divu gadu garantēto līgumu," atklāj latvietis, kurš paliek Maskavas CSKA klubā. "Pēc šādas sezonas, kas tā īsti nav pabeigta, svarīgs moments, ka ir komanda, kur atgriezties. Pieļauju: kad viss šis murgs beigsies, daudzām komandām noteikti būs ļoti lielas problēmas. Cerams, ka visi atradīs risinājumu. Protams, uzreiz jau tas nenotiks, bet pamazām viss atgriezīsies vecajās sliedēs, tas ir pats galvenais."

Koronavīrusa pandēmijas dēļ Eiropas čempionāta finālturnīrs pārcelts uz 2022. gadu.
- Varbūt labi, ka pārcēla. Tagad ir lielākas iespējas, ka kaut kas izmainās. Varbūt, ka mēs, Eirolīgas spēlētāji, varēsim doties palīgā [arī kvalifikācijas mačos].

Bet kvalifikācijas sistēmu tas nemaina, būs tas pats, kas iepriekšējos divos trīs gados.
- Tad ir sarežģīti. Bet jācīnās.

Bet ir kāda cerība, ka individuālās sarunās ar klubu varēs vienoties par došanos uz kvalifikācijas mačiem?
- Diemžēl es tur īsti neko nevaru ietekmēt. Klubā mana pozīcija nav tāda, ka es varētu iet un kaut ko pieprasīt. FIBA un Eirolīgai vajadzētu izdomāt, kā to visu vērst par labu. Eirolīgas spēlēs ir augsts apmeklējums, viņiem nav iemesla mainīt tagadējo formātu. Tā šobrīd ir ļoti liela problēma. Mums būtu palīdzējis tas, ja tās spēles neviens neskatītos. Ļoti sarežģīta situācija. Sāp sirds, ka nav iespējas palīdzēt [izlasei], bet šobrīd tā situācija ir tik nesmuka, ka grūti kaut ko paskaidrot. Jāgaida, varbūt kaut kas mainīsies.

.

Izmantotie resursi:
Raidījums "Basketstudija 2+1"