Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Severs: "Situācija parādījusi nepilnības esošajā sistēmā ar darba līgumiem"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Severs: "Situācija parādījusi nepilnības esošajā sistēmā ar darba līgumiem"
Edgars Severs. Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs šodien sarunā ar portāla Sportacentrs.com podkāstu "Ārpus kadra" pastāstīja par iesniegto priekšlikumu Veselības ministrijā un par vēl vairākām tēmām.

"Tiklīdz valdība nāca klajā ar ierobežojumiem, uzreiz tika izstrādāts plāns, kā palīdzēt skartajām nozarēm, un viena no tām bija sporta nozare. Ja iespējams pierādīt saimnieciskās darbības ienākumu krišanos par 30%, piemēram, no biļetēm un reklāmām, tad iespējams pieteikties dīkstāves pabalstam. Tā rīkojusies Latvijas Basketbola savienība. Sportā daudzi noformēti kā pašnodarbinātie, par viņiem publiska informācija nav pieejama," teica Severs.

"Jau sākumā bija teikts, ka 2+2 noteikumi neattiecas uz cilvēkiem, kuri pilda darba pienākumus. Taču ne visiem sportistiem Latvijā ir darba līgumi. Šī situācija parādījusi nepilnības esošajā sistēmā. Darba līgumi ir vairākos futbola klubos, bet ne visiem spēlētājiem. Basketbolā darba līgumi ir divās komandās, pārējās spēlētāji ir pašnodarbinātie vai strādā ar autoratlīdzībām."

Severs pastāstīja, ka ir sagatavoti un iesniegti dokumenti Veselības ministrijā un Slimību profilakses un kontroles centrā, kas atvieglotu sporta organizāciju darbu, ļaujot vienkopus pulcēties vairāk cilvēkiem, taču arī ievērojot jau noteiktās vadlīnijas. "Dokumenti sagatavoti, lai āra laukumos varētu notikt jau mērķtiecīgi organizēti treniņi. Esam sagatavojuši priekšlikumu, un epidemiologi sniegs savu vērtējumu – vai tas ir droši, vai nepieciešamas papildus prasības, kad redakcija varētu stāties spēkā," pauda Severs.

"Tādējādi būtu atļauta treniņu norise, ja iespējams nodrošināt divu metru distanci un ja nebūtu kontakts starp spēlētājiem. Tas nozīmē, ka par spēļu aizvadīšanu nav runa. Cilvēku skaitu, kuru esam piedāvājuši kā pieļaujamo šādām norisēm, pagaidām nesaukšu," norādīja Severs.

Viņš aicināja cilvēkus doties sportot ārā, jo Latvijā ierobežojumi šajā sakarā esot nelieli, ja salīdzina ar citām valstīm. "Aicinām cilvēkus būt aktīviem. Mums ir parki, meži, pludmales. Gan bērniem, gan pieaugušajiem ir jābūt aktīviem. Kustība ir vajadzīga, taču jāievēro nosacījumi. Skriet, braukt ar velosipēdu, nūjot – tas pat ir vēlams," atzina Severs. Latvijā arī nav aizliegts darboties āra sporta bāzēm, bet īpašniekiem jāspēj nodrošināt nepieciešamās prasības un ierobežojumu izpilde.

Podkāstu "Ārpus kadra" internetā būs iespējams noskatīties rīt pulksten 10:00, bet Sportacentrs.com TV kanālā tas būs redzams šovakar pulksten 21:15.