Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Uz laiku pārtrauc Latvijas kausa izcīņu basketbolā, 16. oktobra spēles pārceltas

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Uz laiku pārtrauc Latvijas kausa izcīņu basketbolā, 16. oktobra spēles pārceltas
Kaspars Cipruss. Foto: Basket.lv

Pēc valdības pieņemtā lēmuma 13. oktobra Ministru kabineta sēdē par ierobežojumu noteikšanu treniņu un sporta sacensību norisē, Latvijas basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā ar Sportacentrs.com apstiprināja, ka Latvijas kausa izcīņas spēles ir apturētas vismaz līdz 6. novembrim, pārceļot arī plānotās 16. oktobra spēles. Tāpat nenotiks Nacionālās un Reģionālās līgas spēles.

Jau iepriekš ziņojām, ka 13. oktobra Ministru kabineta sēdē tika pieņemti papildus ierobežojumi Covid-19 pandēmijas izplatības samazināšanai Latvijā. No 17. oktobra līdz 6. novembrim stājas spēkā noteikumi, ar kuriem sporta treniņi (nodarbības) grupās var notikt tikai ārpus telpām vai attālināti, neizmantojot kopīgās ģērbtuves. Telpās treniņi var norisināties tikai individuāli. Šī prasība attiecas arī uz sporta klubiem, bet neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem. Tāpat aizliegts organizēt sporta pasākumus, piemēram, sacensības (neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem).

Ja Latvijas futbola federācija (LFF) jau paziņoja, ka vienojusies ar valdību par Latvijas kausa futbolā izspēli, tad Latvijas basketbola savienība (LBS) to pārtrauks uz laiku, vismaz līdz 6. novembrim. Sarunā ar Sportacentrs.com LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss pauda, ka pārceltas tiks arī spēles, kas bija plānotas šo piektdien 16.oktobrī: ''Vienojāmies ar klubiem, ka tā būs labāk. Tā kā kausā uzvarētāju noskaidro divu spēļu summā, tad nospēlēt vienu maču un pēc tam gaidīt pusotru mēnesi otro cīņu, nebūtu loģiski. Līdz 6. novembrim tiks pilnībā pārtaisīts kausa izcīņas kalendārs, būsim gatavi ar plānu A, plānu B, ja no valdības puses tiks pieņemti vēl kādi mēri. Futbolam, atšķirībā no mums, kausā visas atlikušās komandas ir no Virslīgas.'' Latvijas kausa izcīņas otrajā kārtā 16. oktobrī bija paredzētas spēles starp RTU un ''VEF BA Valkā'', BK ''Cēsis/Cēsu sporta skola'' un OC ''Limbaži'' , kā arī BK ''Jelgava'' un ''Kandava/Anzāģe'' vienībām.

Gan Nacionālās, gan Reģionālās līgas spēles šobrīd ir atceltas no 17. oktobra līdz 6. novembrim. Visi mači līdz 17.oktobrim gan tiks aizvadīti. Cipruss pauda, ka, lai arī, iespējams, varētu ar valdību vienoties par spēļu aizvadīšanu, tas nozīmētu par 30 - 40 % mazāk komandu: ''Nacionālajā ligā spēlē daudz jauniešu vienību. Ja arī mēs varētu valdībai prezentēt, ka ir vairākas profesionālākās komandas un mums atļautu spēlēt, tas tāpat nozīmētu, ka līgā piedalītos par 30-40 % mazāk klubu. Uz šādu soli neesam gatavi. Atšķirībā no kausa izcīņas, nenotikušās spēles pārcelsim kalendārā un veiksim izmaiņas, nebūs nepieciešams pārstrādāt visu kalendāru.''

Tāpat vairākas komandu sporta federācijas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) aicināti esot sākuši darbu pie vienota Covid-19 kodeksa izstrādes, ko ievērotu visās vietējās līgās: ''Paldies Kasparam Gorkšam par šo iniciatīvu, nedēļas nogalē bija mums pirmās sēdes un sākām darbu, lai nav tā, ka ir dažādi noteikumi katram no mums.''

     [+] [-]

, 2020-10-14 12:32, pirms 2 nedēļām
Kāpēc nevienai no LBL komandām drošības nolūkos netika veikti COVID-19 testi?

     [+] [-]

, 2020-10-14 13:18, pirms 2 nedēļām
mikelis_goppers rakstīja: Kāpēc nevienai no LBL komandām drošības nolūkos netika veikti COVID-19 testi?
hmmm.. Kam Tu to jautā un kāpēc SC rakstā?

     [+] [-]

, 2020-10-14 13:22, pirms 2 nedēļām
mikelis_goppers rakstīja: Kāpēc nevienai no LBL komandām drošības nolūkos netika veikti COVID-19 testi?
Varbūt paskaidro, kāds būtu labums no tāda testa? Ko tas dotu drošībai, ja ir zināms, ka nākamajā dienā pēc testa cilvēks atkal var iegūt šo infekciju. Tests nepasargā. No vienreizēja testa nav nekāda labuma. Ja vēlas kontroli, tad tests jāveic regulāri, vismaz 4x mēnesī. Nav īsti jēgas uz kaut ko tādu tērēt LV resursus.

     [+] [-]

, 2020-10-14 14:04, pirms 2 nedēļām
“Tā kā kausā uzvarētāju noskaidro divu spēļu summā, tad nospēlēt vienu maču un pēc tam gaidīt pusotru mēnesi otro cīņu, nebūtu loģiski. “..

Jo? Kas tur tik nelogisks?

     [+] [-]

, 2020-10-14 15:31, pirms 2 nedēļām
Skudriniekss rakstīja: Varbūt paskaidro, kāds būtu labums no tāda testa? Ko tas dotu drošībai, ja ir zināms, ka nākamajā dienā pēc testa cilvēks atkal var iegūt šo infekciju. Tests nepasargā. No vienreizēja testa nav nekāda labuma. Ja vēlas kontroli, tad tests jāveic regulāri, vismaz 4x mēnesī. Nav īsti jēgas uz kaut ko tādu tērēt LV resursus.
Jautajums visticamak bija tapec,ka piem Florbola liga pieprasija,lai taisa, savadak nesaktu cempionats