Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Dāmas uzsāks cīņu par devīto vietu

Nauris Mackevičs
Nauris Mackevičs

Dāmas uzsāks cīņu par devīto vietu
Kristīne Vītola ir otrā labākā metienu bloķētāja
Foto: Mārtiņš Sīlis

Eiropas U-20 sieviešu basketbola čempionātā šodien sāksies izslēgšanas spēles, kā arī mači par 9.-12. vietu. Latvijas izlases meitenes cīņu par vietu devītniekā uzsāks ar maču pret Turciju. Spēles sākums plkst. 21:30.

Nedaudz jeb vienas uzvaras pietrūka mūsu meitenēm, lai iekļūtu labāko astotniekā, tādēļ čempionātu nāksies turpināt mazajā gandarījuma četriniekā. Arī šeit netrūkst vienību, kuru vecākās tautietes vēl pavisam nesen Polijā cīnījās par Eiropas augstākā kaluma godalgām: Turcija un Lietuva. Tieši ar turcietēm latvietes aizvadīs pirmo spēli jau šovakar.

Turcijas komanda, lai arī šajā čempionātā izcīnījusi tikai divas uzvaras (tikpat arī Latvijai), demonstrējusi labu sniegumu. Tikai pret Ukrainu ielaisti vairāk par 70 punktiem (74), bet pārējās spēlēs aizsardzība bijusi līmenī (trīs reizes ielaisti 64 punkti, citās vēl mazāk). Tikai ar vienu punktiņu ticis zaudēts Krievijai, galotnē atzīts Lietuvas un Serbijas pārākums. Zinot Turcijas spēles stilu, komanda darbosies ļoti agresīvi aizsardzībā, kā arī nekaunīgi cīnīsies par katru bumbu. Turcijai ir gan augumā ļoti raženas, gan arī pavisam nelielas spēlētājas.

Starp citu, Latvija ar 24,7 kļūdām vidēji spēlē kļuvusi par kļūdām bagātāko komandu turnīrā, bet Turcija ir 14. pozīcijā... Latvijas izlases līdere Sabīne Niedola ir septītajā vietā vidēji gūto punktu (13,8) statistikā, kā arī sestā cīņā zem groziem (10,5). Septītā šajā rādītājā ir Kristīne Vītola (10,3), kura ir otrā labākā metienu bloķētāja (1,7). Abas trīs reizes nokārtojušas sev double-double, kas šajā rādītājā dod dalītu 2.-8. vietu.

Otrā pārī savā starpā tiksies Lietuva un Nīderlande. No ceturtdaļfināla pāriem saistošākais varētu būt Spānijas un Ukrainas cīniņš. Spānietes visās līdzšinējās spēlēs uzvarējušas pretinieces ar vismaz 20 punktiem, bet ukrainietes, pagaidām, nerealizē visu savu potenciālu. Iepriekšējā gadā Liepājā ukrainietes ceturtdaļfinālā noraka tiesnesis, tādēļ postpadomju zemes pārstāvēm būs liela vēlme revanšēties. Pārsteigt pret Franciju varētu labi spēlējošā Polija, Serbijai vajadzētu tikt galā ar Itāliju, bet Lielbritānija centīsies pretoties Krievijai.

Eiropas U-20 čempionāts basketbolā sievietēm

Par 9.-12. vietu
Latvija - Lietuva

Ceturtdaļfināli:
Krievija - Lielbritānija
Serbija - Itālija
Polija - Francija
Ukraina - Spānija

  -1 [+] [-]

, 2011-07-15 12:52, pirms 9 gadiem
Līdzšinēja nestabilā spēle liecina, ka brīnums būs kaut viena uzvara atlikušajās 2 spēlēs. Bet būšu priecīgs, ja kļūdos...

     [+] [-]

, 2011-07-15 17:27, pirms 9 gadiem
Buus abas uzvaras