Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Atcelti Eiropas jaunatnes čempionāti, rekomendē pārcelt "EuroBasket 2021"

Rolands Eliņš

Atcelti Eiropas jaunatnes čempionāti, rekomendē pārcelt "EuroBasket 2021"
Roberts Štelmahers. Foto: LBS

FIBA Eiropas nodaļa paziņojusi, ka oficiāli atcelti tās šovasar paredzētie Eiropas jaunatnes čempionāti. Eiropas nodaļa arī pieņēmusi lēmumu rekomendēt "EuroBasket 2021" finālturnīra pārcelšanu, jo tā datumi paredzēti pārāk tuvu Tokijas olimpisko spēļu norisei. Par "EuroBasket 2021" finālturnīru pēdējais vārds gan piederēs FIBA pasaules organizācijai, kamēr Eiropas nodaļa tikai sniegusi rekomendāciju par turnīra pārcelšanu uz 2022. gadu, liecina LBS publicētā informācija.

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde neklātienes sēdē otrdien, 7. aprīlī, nolēma atcelt 2020. gada vasarā paredzētos Eiropas jaunatnes čempionātus, jo “Covid-19” pandēmijas dēļ turnīriem kvalitatīvi nevar sagatavoties ne spēlētāji, ne rīkotāji, nav iespējams prognozēt, kādas būs iespējas ceļot starp valstīm, un kādi ierobežojumi jūlijā un augustā būs spēkā katrā Eiropas valstī.

Valstīm, kurām bija uzticēts rīkot turnīrus 2020. gada vasarā, būs iespēja saglabāt rīkotāju tiesības 2021. gadā. Ja kāda nevēlēsies tās izmantot, rīkotājus paredzēts izraudzīties parastajā kārtībā 2020. gada rudenī. Saglabājas komandu dalījums divīzijās pēc 2019. gada sezonas rezultātiem, taču grupu izlozes tiks veiktas no jauna, ņemot vērā attiecīgā gadugājuma komandu sniegumu iepriekšējos turnīros.

Tiesības piedalīties 2021. gada U19 Pasaules kausa izcīņā tiek piešķirtas saskaņā ar FIBA jaunatnes izlašu reitingu. Vīriešu turnīrā Eiropu pārstāvēs Spānija, Francija, Lietuva, Turcija un Serbija (Latvija ieņem 10. vietu Eiropas rangā), sieviešu turnīrā Spānija, Francija, Itālija, Krievija, Ungārija (kā rīkotājas) un Čehija (Latvija ieņem 9. vietu Eiropas rangā).

Pandēmijas dēļ tiks koriģēts arī nacionālo izlašu tuvāko sacensību grafiks. Kā zināms, Starptautiskā olimpiskā komiteja Tokijas olimpiskās spēles pārcēlusi uz 2021. gada vasaru (23. jūlijs – 8. augusts), bet FIBA kalendārā 2021. gads bija rezervēts zonu čempionātiem, tai skaitā jūnijā Francijā un Spānijā paredzētajam Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram un septembrī Vācijā, Čehijā, Gruzijā un Itālijā paredzētajam EuroBasket2021.

Lēmumu par zonu čempionātu norises termiņiem FIBA pasaules organizācijas vadība tuvākajā laikā pieņems centralizēti. FIBA Europe viedoklim šajā jautājumā būs tikai rekomendējoša nozīme (līdzīgi, kā tas notika jautājumā par olimpiskās kvalifikācijas kvotu sadali).

Ņemot vērā starptautiskā kalendāra aspektus, FIBA Europe valde nolēma rekomendēt vīriešu čempionātu pārcelt uz 2022. gadu. Konkrēts lēmums par Eiropas sieviešu čempionāta vēlamo termiņu pagaidām netika pieņemts, kaut arī iezīmējušies nopietni izaicinājumi, lai turnīru sarīkotu paredzētajā laikā un vietās.

Līdz nākamai FIBA Europe valdes sēdei, kas paredzēta maijā, administrācija pēc konsultācijām ar klubiem sagatavos konkrētus priekšlikumus par pagaidām apturētajiem 2020. gada sezonas FIBA klubu turnīriem.

Jāpiemin, ka Latvijas vīriešu izlasei EČ pārcelšana uz 2022. gadu nozīmētu vēl ilgāku pauzi no dalības lielajos starptautiskajos turnīros. Ar Kristapu Porziņģi priekšgalā Latvijas izlase piedalījās 2017. gada Eiropas čempionātā, bet pēc tam nekvalificējās ne Pasaules kausam, ne olimpiskajām spēlēm. Arī vieta "EuroBasket 2021" finālturnīrā vēl nav garantēta, taču tā pārcelšana nozīmētu, ka Latvijas izlases dalību divos liela mēroga turnīros šķirs veseli pieci gadi.

Izmantotie resursi:
FIBAEurope atceļ 2020. gada jaunatnes...

  -1 [+] [-]

, 2020-04-07 22:26, pirms 3 mēnešiem
Žēl. Tā gribējās redzēt, kā mūsu Eirolīgā rūdītās meičas UGMK uzvarējušā trenera vadībā saplosa visu Eiropu

     [+] [-]

, 2020-04-07 23:15, pirms 3 mēnešiem
Manuprāt ceru Fiba šī krīze j pārceļ EuroBasket tad iespējams varētu EuroBasket uztaisīt Fiba EuroBasket ceļazīmes uz pasaules čempionātu