Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Verguns: "Čavaram vīruss nesagādāja problēmas, Leimanim bija temperatūra un klepus"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Verguns: "Čavaram vīruss nesagādāja problēmas, Leimanim bija temperatūra un klepus"
Klāvs Čavars. Foto: Tsmoki Minsk

Basketbola kluba "Tsmoki Minsk" galvenais treneris Rostislavs Verguns pastāstīja par apstākļiem, kādos viņa komanda saķēra elpceļu vīrusu. Pozitīvi PCR testi tika reģistrēti arī diviem latviešiem – Tomam Leimanim un Klāvam Čavaram.

Baltkrievijas čempione 1. oktobrī izbraukumā Krasnojarskā uzvarēja “Enisey” ar 86:81. Sekoja pārlidojums uz Sanktpēterburgu un zaudējums pret Eirolīgas klubu “Zenit” – 73:104. “Pūķu” nākamā spēle bija paredzēta Kazaņā pret UNICS, taču VTB līga 7. oktobrī paziņoja par cīņas pārcelšanu.

Iemesls – Minskas komanda nevarēja pieteikt pat piecus spēlētājus ar negatīviem testiem. “Pūķu” treneris atklāj notikuma apstākļus. “Kad 2. oktobrī (Sanktpēterburgā) veicām testēšanu, pozitīvs tests bija tikai (Vladimiram) Veremejenko. Trīs dienas vēlāk tādi bija četri – man, Vojtekam Vaļiham un abiem latviešu leģionāriem. Savukārt 7. oktobrī pozitīvi izrādījās vēl septiņi spēlētāji.”

Tajā pašā dienā līga pārcēla arī Permas “Parma Basket” un “Enisey” spēli. Verguns neuzskata, ka vīruss saķerts cīņā pret Krasnojarskas klubu. “Visdrīzāk tas notika lidmašīnā. Saka, ka jāsēž izklaidus. Ko tur runāt, ja salons pārbāzts! Stjuartes aicina nēsāt maskas, bet viņās neieklausās. Četras stundas slēgtā telpā – lūk, rezultāts. Pats jau Sanktpēterburgā jutos nevesels.”

Spēlētāji ar pozitīviem PCR testiem mājup no Kazaņas tika nosūtīti ar autobusu. “Ceļš bija nogurdinošs, brauca gandrīz diennakti. Puiši malači, izturēja. Tajā, ka komanda inficējās gandrīz vienlaicīgi, var saskatīt pozitīvo – visi reizē devās pašizolācijā. Tagad jāatgūst sportiskā forma. Krievijā parunāju ar cilvēkiem, kuri izslimojuši vīrusu – visi žēlojās, ka atveseļošanās bijusi smaga.”

Minskieši vīrusu pārcietuši dažādi. “Sašam Pustohvaram ir plaušu karsonis – domāju, tuvākās pāris nedēļas viņu netraucēsim. Līdzīga situācija ir Klaibernam. Salašam un Dudu bija augsta temperatūra. Viegli neklājās Trostiņeckim, Leimanim, Beļankovam – temperatūra, klepus. Arī Veremejenko – viņš visu izjuta pirmais. Čavars, Rogozenko un Stabrovskis vīrusu pārcieta viegli.”

Izmantotie resursi:
https://www.pressball.by/news/baske...