Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:377, Did:0, useCase: 0

Rezultatīvākais - Gazols

Andrejs Siliņš

Rezultatīvākais - Gazols
Pau Gazols
Foto: FIBA Europe

Par aizvadītā Eiropas basketbola čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuvis čempionu Spānijas izlases centrs Pau Gazols, kurš tika atzīts arī par vērtīgāko turnīra spēlētāju jeb MVP.

Hazols vidēji mačā čempionātā guva 18,7 punktus. Gazols tikai pirmajā turnīra spēlē pret Serbiju iemeta mazāk nekā desmit punktus (deviņus), bet turpmākajā laikā gva ap 20 punktiem ik maču. Rezultatīvākās spēles Gazolam pret Lielbritāniju (27 punkti) un ceturtdaļfinālā pret Franciju (28). Starp citu, divos mačos arī pa "double-double" - pret britiem bez 27 punktiem arī 11 atlēkušās bumbas un arī vakar finālā 18 punkti un 11 bumbas. Gazols arī otrs labākais cīnītājs par bumbām ar vidēji mačā 8,3.

Otrs rezultatīvākais turnīra spēlētājs arī otra lielākā čempionāta zvaigzne - Tonijs Pārkers no Francijas. Beļģijā dzimušajam aizsargam vidēji 17,8 punkti. Teicamu maču Evas Longorijas vīrs aizvadīja pret Turciju pusfinālā par 5/ līdz 8. vietu - 28 punkti un desmit rezultatīvas piespēles. Kopumā rezultatīvajās piespēlēs Pārkers ceturtais ar vidēji 4,4 spēlē.

Viens no čempionāta lielākajiem varoņiem Erazems Lorbeks no Slovēnijas trešais rezultatīvākais - vidēji 16,4 punkti. Divos mačos neizdevās samest vairāk par astoņiem punktiem, bet uz turnīra izšķirošajiem mačiem Lorbeks plosījās - ceturtdaļfinālā pret Horvātiju 27 punkti, bet pusfinālā pret Serbiju 25. Diemžēl ar to nepietika, lai tiktu augstāk par ceturto vietu...

Visvairāk punktu vienā spēlē sameta 22 gadus vecais serbu saspēles vadītajs Milošs Teodosičs, kurš tika iekļauts arī turnīra simboliskajā pieciniekā. Pagarinājumā uzvarētajā mačā pret Slovēniju pusfinālā tieši Teodisičs ar saviem tālmetieniem nogalināja pretiniekus, kopumā gūstot 32 punktus. Izraēlietis Liors Elijahū pret horvātiem sameta 31 punktu, bet Marko Popovičs francūžu grozā salādēja 30.

Izcilu rādītāju atlēkušajās bumbās mačā pret Franciju uzstādīja Latvijas izlases centrs Andris Biedriņš - 20 bumbas. Mājinieku spīdeklis Marcins Gortats uzvarētajā spēlē pret Lietuvu izcīnīja 17 bumbas, bet Biedriņa Oklendas čomaks Ronijs Turiafs uzvarās pret Krieviju un Vāciju 14 reižu izcīnīja bumbas pie groziem.

Jau pieminētais Teodosičs uzrādīja ne tikai augstvērtīgāko rādītāju punktu gūšanā vienā mačā, bet arī rezultatīvajās piespēlēs - pret lietuviešiem 12 piespēles. Pārkeram pret turkiem desmit, bet krievam Antonam Ponkrasovam, spānim Rikijam Rubio un poļu amerikānim Deividam Loganam deviņas piespēles attiecīgi pret Turciju, Lietuvu un Bulgāriju.

Plašāka statistika pieejama čempionāta oficiālajā mājaslapā: eurobasket2009.org