Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

WNBA drafts netiek pārcelts un norisināsies aprīļa vidū

Rolands Eliņš

WNBA drafts netiek pārcelts un norisināsies aprīļa vidū
WNBA komisāre Ketija Engelberta 2019. gada draftā. Foto: AP/Scanpix

Sieviešu Nacionālā basketbola asociācija (WNBA) paziņojusi, ka nepārcels drafta ceremoniju un īpašos apstākļos aizvadīs to 17. aprīlī. WNBA sezonas sākums paredzēts 15. maijā, un tas pagaidām nav mainīts, taču pastāv bažas par sezonas noritēšanu un tās ilgumu.

WNBA drafts, par kura norisi bija šaubas koronavīrusa pandēmijas dēļ, norisināsies plānotajā datumā 17. aprīlī. Ierastā ceremonija gan būs krietni pārveidota – tajā klātienē nepiedalīsies ne spēlētājas, ne mediji, ne aicinātie viesi. Tā vietā komandas savas drafta izvēles veiks elektroniski, un par tām TV tiešraidē paziņos līgas komisāre Ketija Engelberta.

Spēlētājas, kuras tiks izvēlētas ar augstākajiem numuriem, nevarēs piedzīvot brīdi, kad tiek izsauktas uz paaugstinājuma un saņem savas jaunās komandas kreklu. Drafta pirmais numurs ir Ņujorkas „Liberty” komandas rīcībā, un tiek plaši paredzēts, ka ar to tiks draftēta Sabrina Jonesku.

„Jaunās spēlētājas ir pelnījušas iespēju tikt draftētām,” pavēstīja Engelberta. „Tas ir viņu sapnis, ko mums ir iespēja piepildīt. Šo lēmumu pieņēma līga, konsultējoties ar komandām. Mums likās svarīgi, ka varam atrast iespēju, kā novērtēt jauno spēlētāju ieguldīto darbu basketbolā.”

Engelberta norādīja, ka pašlaik vēl ir par agru, lai apspriestu konkrētus scenārijus par līgas norisi. Plānots, ka aprīļa beigās komandas savāksies kopā un sāks treniņnometnes, bet 15. maijā sāksies regulārā sezona. Koronavīrusa pandēmijas dēļ šī grafika piepildīšanās ir apdraudēta, taču Engelberta norādīja, ka pagaidām neizslēdz nekādus variantus.

„Mums ir sagatavoti variantu par to, ka nākas aizkavēt sezonas sākumu par 15, 30, 45, 60 vai 90 dienām,” sacīja WNBA komisāre. „Tas ir mūsu darbs, ko nedaudz atvieglo olimpisko spēļu pārcelšana.” WNBA šosezon bija ieplānots vairāk nekā mēnesi ilgs pārtraukums Tokijas OS basketbola turnīra dēļ, taču tagad šo laiku varēs izmantot regulārās sezonas vajadzībām.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...