Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Nauda vai veselība? Ārstiem dažādi viedokļi par WNBA MVP situāciju

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Nauda vai veselība? Ārstiem dažādi viedokļi par WNBA MVP situāciju
Delle Donne piedalījās 2018. gada Pasaules kausā, bet izlaida spēli pret Latviju. Foto: FIBA

Elenas Delles Donnes personīgais ārsts uzskata, ka WNBA čempionei nevajadzētu doties uz "burbuli" Floridā veselības risku dēļ. Līgas norīkotā ārstu komisija pieņēmusi lēmumu, ka basketbolistei nevar piemērot medicīnisku izņēmumu. Kam taisnība?

Neatkarīgā ārstu komisija nolēma, ka neesmu augsta riska zonā un varu saņemt atļauju spēlēšanai "burbulī" (WNBA vidē to sauc par “wubble”),” divkārtējā līgas vērtīgākā spēlētāja (2015, 2019) teica pirmdien, 13. jūlijā, izplatītā paziņojumā.

“Mīlu savu komandu,” teica “Washington Mystics” superzvaigzne. “Pagājušajā gadā aizvadījām neticamu sezonu un es gribu spēlēt! Jautājums paliek – vai WNBA “burbulis” ir man drošs? Mans ārsts, kurš gadiem ārstēja Laima slimību, uzskata, ka esmu augsta riska zonā, ja inficētos ar elpceļu vīrusu.”

Bez medicīniskā attaisnojuma Delle Donne nespēlēšanas gadījumā nevarēs saņemt šosezon paredzēto atalgojumu. Uzbrucēja gatavojas pieņemt lēmumu. “Vēlreiz visu pārdomāju, runāju ar savu ārstu un sievu (Amandu Kliftoni) – drīzumā paziņošu par saviem plāniem.”

Delle Donne sākumā nav noticējusi līgas ārstu atzinumam, atzina basketbolistes aģente Erina Keina (Erin Kane). “Zinu, ka ārstu viedokļi mēdz atšķirties. Tagad man ir spēlētāja, kura nonākusi neticami sarežģītā situācijā.”

Laima slimība nav iekļauta Sērgu kontroles un profilakses centra (CDC) sarakstā, kurā uzskaitītas slimības ar paaugstinātu elpceļu vīrusa saslimšanas risku. ESPN rīcībā esošās ziņas liecina, ka līgas un spēlētāju asociācijas (WNBPA) sarunātie ārsti ņēmuši vērā CDC vadlīnijas.

Delle Donne slimo ar Laima slimību kopš 2008. gada un karjeras laikā vairākkārt izmantojusi medicīniskos pārtraukumus. Otrkārt, spēlētājai 2020. gada janvārī tika veikta muguras operācija, lai savestu kārtībā trīs bojātos diskus.

“Pastāv iespēja, ka viņa šosezon nespēlēs,” teica Keina. “Līdzīgi kā daudziem cilvēkiem, viņai jāizdara izvēle starp savu veselību un ģimenes finanšu interesēm.

“Mystics” ārste Anne Rettiga nosūtīja WNBA ārstu konsīlijam vēstuli, iesakot atļaut Dellei Donnei spēlēt, taču norādot, ka viņa atrodas “augstāka riska” zonā. Konsīlija lēmumam piemīt galīgs raksturs un spēlētājām nav iespējas to pārsūdzēt.

“Ar sirdi jūtu līdzi katram, kuram jāizvēlas starp savu veselību un ienākumiem. Protams, arī ikvienam, kurš pandēmijas laikā zaudējis darbu, mājas vai mīļoto cilvēku,” teica Delle Donne.

Ārstu lēmumu gaida arī viņas komandas biedre, “Mystics” jaunpienācēja Tīna Čārlza. Ja viņa un Delle Donne nespēlēs, galvaspilsētas kluba sastāvā paliks tikai 10 basketbolistes.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...