Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Betija Rudzīte: "Spēlēšana Taizemē ir mans pagaidām lielākais piedzīvojums"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Betija Rudzīte: "Spēlēšana Taizemē ir mans pagaidām lielākais piedzīvojums"
Betija Rudzīte 2019. gada Pasaules U19 kausā Taizemē. Foto: FIBA

"Kādas ir Jūrmalas basketbolistes? Vienotas, draudzīgas, saprotošas. Laukumā agresīvas un uzvarēt gribošas," svētdien, 9. februārī, sarunā ar Sportacentrs.com teica Betija Rudzīte.

Treneres Daigas Žvirbles audzēkne pērn spēlēja “TTT juniorēs”, bet šosezon kopā ar citām Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolas “Rīdzene” meitenēm pievienojās Jūrmalai – komandai, kura Latvijas čempionātā atsākusi startēt pēc 24 gadu pārtraukuma.

Pirmā sezona pārkāpusi ekvatora slieksni. Priekšā vēl, minimums, astoņas spēles pret Latvijas komandām, taču jūrmalniecēm ir, uz ko atskatīties. Divām uzvarām pār Saldus komandu pievienots panākums izbraukumā pār “Četru fināla” dalībnieci Jelgavu. Vairākas meitenes spēlē jaunatnes izlasēs, dažas jaunākas spēlētājas treneres Ingūnas Markūnes vadībā startē Eiropas jaunatnes basketbola līgas U17 čempionātā.

Svētdien Jūrmala līdz pēdējai minūtei sarūpēja intrigu cīņā ar Daugavpils Universitāti, izskaņā piekāpjoties ar 67:74. “Cīnījāmies diezgan līdzvērtīgi. Bijām agresīvas – gan mēs, gan viņas. Mazliet pietrūka – viena veiksmīga aizsardzība, viens precīzs metiens.

Pie meistarības vēl jāstrādā un jāstrādā, taču labu attieksmi un cīņas sparu var prasīt jebkurā līmenī. Andra Steļmaha trenētā komanda cīņā par atlēkušajām bumbām ieņem otro vietu divīzijā, bet pārķertajās bumbās – piekto vietu. “Trenera norādījumi pirms ceturtās ceturtdaļas – cīnīties, nepadoties, iet līdz galam, izlikt visu. Censties panākt pozitīvu rezultātu.”

Rīgas trešā sporta skola jeb 3. BJSS kādu laiku nesa Pārdaugavas vārdu, bet pērn ieguva jaunu nosaukumu – RBJSS “Rīdzene”. Nav zināms, kāds Imantā bāzētajai skolai sakars ar vēsturisko Rīdzenes upi, taču meitenes to joprojām dēvē par “bjesi”, apstiprina Betija. Tagad viņa ar komandas biedrēm divreiz nedēļā brauc trenēties uz Kauguriem – mājīgo Jūrmalas Valsts ģimnāzijas zāli.

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas topošajai absolventei ir 18 gadi. Jūrmalā viņa ir viena no vecākajām, tādēļ kļuvusi par kapteini. “Mani pienākumi – rūpēties, lai visi labi jūtas. Skatos, kā varam labāk saspēlēties aizsardzībā un uzbrukumā. Daudz runājam, lai visas meitenes cīnītos un ietu uz saviem mērķiem.

Ko treneris gaida no Betijas? “Ja neiet, jāsavelk komanda kopā – jākoncentrējas. Jāpalīdz pārējām meitenēm labāk saprast spēli – gan laukumā, gan ārpus tā. Šīgada mērķis – labi nospēlēt nākamās spēles ar Jūrmalu. Vēlāk – palīdzēt sporta skolai labi nospēlēt un tikt augstāk LJBL finālos.”

Betija ar sporta skolas meitenēm – bijušajām un pašreizējām “bješa” audzēknēm – piedalījusies arī “Ghetto Basket” turnīros. “Ielu basketbols ir agresīvāks. Citāda spēle, mazāk jāskrien, citāda nozīme kāju darbībai.”

Par savu lielāko basketbola piedzīvojumu viņa sauc spēlēšanu Pasaules U19 kausā Taizemē. “Ieraudzīju jaunu, citādu valsti. Komandas no visas pasaules, kuras spēlē augstā līmenī. Brīvajā laikā aizbraucām uz zoodārzu un atrakciju parku. Redzējām tajiešu kultūru.”