Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

LSBL sezonas pirmās puses apskats

Nauris Mackevičs
Nauris Mackevičs

LSBL sezonas pirmās puses apskats
Viena no spilgtākajām spēlētājām - Ilze Gotfrīda
Foto: Mārtiņš Sīlis

Noslēgusies LSBL sezonas pirmā puse, tādēļ pienācis laiks atskatīties uz katras komandas paveikto, kā arī izvērtēt klubu spēcīgākās un vājākās puses.

Šosezon LSBL sezonu uzsāka septiņas komandas, kas ir par vienu komandu mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Jau iepriekš varēja prognozēt, ka pirmās divas vietas sev nodrošinās sastāva komplektācijas un pieredzes ziņā bagātākās komandas - "TTT Rīga" un "Cēsis". Tā arī notika, jo šīs komandas zaudējuma rūgtumu izjuta tikai savstarpējās spēlēs. Uzreiz jāpiebilst, ka nevienu no šīm vienībām sezonas otrajā pusē neredzēsim (pastāv gan varbūtība, ka "TTT Rīga" turpinās spēlēt), tādējādi atlikušās piecas komandas savā starpā izspēlēs četru apļu turnīru. Ieskatīsimies katras komandas paveiktajā šosezon.

"Cēsis" (11-1)

Basketbola kluba "Cēsis" uzvara LSBL pamatturnīrā, kas garantē sava laukuma priekšrocības play-off, nav nekāds pārsteigums. 12 spēlēs cēsnieces tika pie 11 uzvarām, vienīgo reizi piekāpjoties savām sīvākajām konkurentēm "TTT" basketbolistēm, taču savstarpējās spēlēs tieši vidzemniecēm bija labāka punktu attiecība. Neskaitot cīņas ar "TTT", mazākais pārsvars pār citām komandām bijis 23 punkti (pret "LU), bet lielākais - 92 (pret "RTU-Merks").

Komandas sastāvā šosezon trīs leģionāres (Mendisa Stīvensone gan vairs nav komandā), pāris Latvijas izlases kandidātes, kā arī vairākas jaunās spēlētajas, kuras vairākās spēlēs sevi pieteica ļoti veiksmīgi. Īpaši jāuzslavē Karlīne Nīmane, kura vairākās spēlēs savāca vairāk par 16 punktiem, vienreiz tiekot arī līdz double-double. Ļoti vērtīgi Ainara Zvirgzdiņa vadībā turpina spēlēt pieredzējusī Ieva Tāre. Savu darbiņu padara arī Zane Eglīte, bet uzbrukumā vadošās lomas tomēr uzņēmušās leģionāres. Prieks, ka ieguldījumu komandas panākumos sniedz arī jaunās spēlētājas, kuras nav tikai statistu lomās. Sieviešu basketbols Cēsīs joprojām ir lielā cieņā, jo interese par komandas mājas spēlēm ir ļoti liela. Arī pašā komandā valda kārtība, katrs personāla darbinieks pilda savas funkcijas, nevis veic vienlaicīgi vairākas darbības, tādēļ komandas atrašanās pirmajā vietā ir likumsakarīga.

Prognoze: Reālākais pretendents uz Latvijas zeltu arī šogad.

"TTT Rīga" (11-1)

Pirms paša sezonas sākuma likās, ka "TTT" nebūs nopietns konkurents cēsniecēm, jo sastāva komplektācija ritēja ļoti gausi. Sezonas pirmās spēles rīdzinieces aizvadīja praktiski bez maiņām, tādēļ šad tad nācās pat panervozēt (vistuvāk sensācijai bija "DU", kas zaudēja vien ar 51:65). Pamazām sastāvā tika iesaistītas leģionāres, kā arī sportisko formu uzlaboja vietējās spēlētājas. Tā visa rezultātā, otrā gala komandām īpašu variantu vairs nebija. Gada izskaņā izdevās uzvarēt arī "Cēsis", taču līdz pirmajai vietai grupā mazliet pietrūka.

Līderu lomu uzbrukumā uzņēmušās leģionāres, taču par to atbilstību jautājumu netrūkst. Spāniete Sindija Lima nedemonstrē to sniegumu, kuru no viņas gaidīja. Lindra Vīvere sevi pierādījusi kā individuāliste. Mazliet simpātiskāk izskatās Linda Vilisa, taču kad visas trīs viesspēlētājas atrodas laukumā, latvietes cenšas izteikti spēlēt uz viņām. Uzbrukumā no mūsējām visvairāk iepriecinājusi Dita Krūmbera, no tālmetienu līnijas vālē Eibele un Dreimane (savainojuma dēļ pēdējās spēles izlaida). Diezgan labi sezonas sākumā nospēlēja Šurkusa, taču viņas spēles laiks turpina sarukt. Ļoti produktīvi spēlē Kristīne Kārkliņa, vairākas labas spēles bijušas arī Aijai Brumermanei. Vairāk tika gaidīts no Ievas Veinbergas, kurai ir ļoti labs metiens, taču līdz galam viņa vēl nav atvērusies. Progresēt turpina jauniņā Linda Pagrode.

Prognoze: Lai arī vienreiz cēsnieces uzvarēt izdevās, bet augstāk par otro vietu rīdziniecēm netikt arī šogad.

"RTU-Merks" (7-5)

Komanda, kura ar savu sniegumu noteikti var justies apmierināta. Lai arī pret abām vadošajām komandām piedzīvoti ļoti pārliecinoši zaudējumi, ar savām galvenajām konkurentēm cīņā par vietu labāko četriniekā izdevies tikt galā. Neveiksme piedzīvota vien Daugavpilī pret "DU", bet ar to pieticis, lai pirmo sezonas pusi noslēgt trešajā pozīcijā.

Komandas līderes lomu uzņēmusies Ilze Gotfrīda, kura vidēji guvusi 17,4 punktus, kā arī izcīnījusi 9,8 atlēkušās bumbas (trīs double-double). Statistiku gan krietni varēja pabojāt spēles pret "Cēsis" un "TTT", taču šajos mačos Ilze nav piedalījusies. Komandas galvenais panākumu avots ir tieši labā cīņa pie groziem. Veiksmīgi komandas rindās iesaistījusies Eva Pavlovska, kura, neskatoties uz saviem pieticīgajiem auguma centimetriem, vidēji spēlē izcīnījusi gandrīz deviņas bumbas katru spēli. Uzbrukumā pēdējās spēlēs viņai gan nav sekmējies.

Prognoze: Par to, ka izdosies noturēt vietu labāko četriniekā, šaubu praktiski nav. Vai būs arī medaļa, redzēsim.

"DU/Swedbank" (6-6)

Domāju, ka visi piekritīs, ka tieši daugavpilietes Nikolaja Romaņenko vadībā sagādājušas lielāko pārsteigumu. Komanda, kura iepriekšējā sezonā palika pārliecinoši pēdējā vietā, šosezon stabili iekārtojusies labāko četriniekā. No savām konkurentēm uzvarēt nav izdevies vien vienreiz "LU" (vēl pēdējā ceturtdaļā bija vairāk kā desmit punktu pārsvars), kā arī "RTU". Vairākas spēlētājas sasniegušas savus individuālos rekordus, bet pati komanda iespējusi spēles gaitā sasniegt vairāk kā 20 punktu pārsvaru, kas vēl iepriekšējā sezonā būtu neiedomājami.

Sastāvs salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu praktiski nav mainījies (aizgājusi Ērika Mauriņa, vietā atnākusi Karina Egle), bet komandas sniegums kļuvis nobriedušāks. Individuāli progresējušas praktiski visas spēlētājas. Uzbrukumā komanda uzsvaru joprojām liek uz tālmetieniem, kur grūti apturamas ir Kristīna Egle (vidēji spēlē 14,9 punkti, izmesti gandrīz desmit tālmetieni) un Evelīna Zīle (vidēji spēlē 11,2 punkti, izmesti 10,5 tālmetieni). Svarīgu lomu spēlē komandas kapteine Oļesja Jevsejeva, kura spēj uzņemties iniciatīvu izšķirošajos brīžos. Saspēles vadītājas postenī ievērojami progresējusi Olga Kazakeviča, zem groziem labi cīnās "TTT" pamanītā Inga Borodavko un Karina Egle. Galvenais komandas mīnuss - īsais rezervistu soliņš, kā rezultātā sezonas beigu daļā varētu pietrūkt spēlētāju resursu. Sieviešu basketbols Daugavpilī ir labā cieņā, salīdzinot ar citām pilsētām (Cēsis ir ārpus konkurences), jo uz spēlēm nāk ļoti pieklājīgs skatītāju skaits - ja Rīgā vidēji uz spēli ierodas ap 15 skatītājiem, Daugavpilī ir apmēram sešas reizes vairāk.

Prognoze: Smagā cīņā, bet pusfinālā tiks. Cīņai par medaļām spēka var nepietikt.

"LU" (3-9)

Sezonas pirmajās spēlēs atstāja ļoti nepārliecinošas komandas iespaidu, taču, pamazām saspēlējoties, kļuva par nopietnu pretinieku visām otrā ešelona komandām. Izcīnītās trīs uzvaras ļauj cerēt, ka ielauzties labāko četriniekā varētu arī vēl izdoties. Godu gan nedara divi graujošie zaudējumi pret "TTT Juniorēm" (66:101) un "Liepājas Metalurgu" (56:97).

Nestabilais sniegums ir skaidrojams arī ar to, ka nevienmēr visas labākās spēlētājas bijušas gatavas doties laukumā. Lai arī komandas uzbrukuma līdere ir Justīne Sidorenko (13,1 punkts), komandas motors ir pieredzējusī Zane Lapsiņa, kura spēj komandu savākt arī ļoti grūtos brīžos. Labi sevi apliecinājusi arī Anete Vorma. Atsevišķās spēlēs sevi labi apliecinājušas arī citas basketbolistes, bet stabilitātes pietrūcis.

Prognoze: Četriniekā netiks, var palikt arī pēdējā, septītajā, vietā.

"Liepājas Metalurgs" (2-10)

Pirms sezonas bija lielas bažas, vai liepājnieces būs konkurētspējīgas, jo komandu atstāja vairākas līderes - Kristīna Cirša, Viktorija Nazarova un, protams, Sabīne Niedola. Līderu trūkums patiešām jūtams, tādēļ pirmajās 11 spēlēs tika piedzīvoti desmit zaudējumi. Neglāba arī Sabīnes Niedolas atgriešanās, kura spēlēja iespaidīgi, taču galotnēs tika zaudēts. Pie otrā panākuma izdevās tikt pēdējā mačā, kad izdevās sagraut "LU".

Viss var mainīties otrajā sezonas pusē, taču Niedolas nozīmi nevajag pārvērtēt. Iepriekšējā sezonā liepājnieces knapi spēja izraut vietu labāko četriniekā, kaut arī sastāvs bija spēcīgāks, nekā šogad. Tagad uzdevums būs vēl smagāks, jo līdz play-off robežai ir četru uzvaru deficīts. Niedolas atgriešanās bijusi ļoti spilgta - trīs spēlēs vidēji 40,3 punkti, 12,3 atlēkušās bumbas, 3 bloki, 3 pārķertās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles. Visos šajos rādītājos viņa kļuvusi par komandas līderi. Kamēr nebija Sabīnes, vareni zem groziem izskatījās Līga Zdanovska, kurai vidēji gandrīz desmit punkti un tikpat atlēkušās bumbas. Saspēles vadītājas lomu uzņēmās Laura Zuzāne, kurai gan, tāpat kā visai komandai, trūka stabilitātes. Viens no iemesliem, kādēļ uzvaru bijis tik maz - sliktais metienu realizācijas procents. Kad izdodas iemest, uzvara ir ļoti reāla.

Prognoze: Komanda turpinās progresēt, bet augstāk par piekto vietu tikt neizdosies.

"TTT Rīga-Juniores" (2-10)

Iepriekšējā sezonā "Juniores" ļoti viegli spēja iekļūt izslēgšanas spēlēs, taču tikt pie kārotās medaļas neizdevās. Šogad no komandas neko daudz neviens negaidīja - sastāvā vairs nebija līderu Anetes Šteinbergas, Līgas Šurkusas, Annas Sonkas, Lienes Priedes. Tā visa ietekmē rīdzinieces vairs ne uz ko lielu nepretendēja. Jā, pēc Jaunā gada sastāvā atgriezīsies vairākas traumētās spēlētājas, bet māc lielas šaubas, ka "Juniores" būs spējīgas tikt četriniekā. Pabojāt nervus citām komandām, tas gan.

Līderes lomu uzņēmusies Diāna Ozoliņa, kura vēl iepriekšējā sezonā spēlēja Spānijā, kā arī lielajā "TTT", bet nosaukt viņu par punktu mašīnu ir pagrūti, bieži vien viņa savus punktus savāc diezgan nemanāmi. Virkni labu spēļu aizvadījusi Guna Lagzdiņa, arī Arta Strupoviča. Komandas treneris Ainārs Čukste noteikti gaidīs atgriežamies laukumā Sabīni Dukāti, kura pastiprinās vienības spējas.

Prognoze: Ar tik jaunu sastāvu cerēt uz medaļām nav reāli, bet jaunās progresēs. Pēdējā vietā nepaliks.

Šogad spilgtu spēlētāju mazāk

Rezumējot visu iepriekš teikto, jāsaka, ka individuāli spēcīgu Latvijas spēlētāju šosezon kļuvis mazāk, precīzāk, nevis mazāk, bet daļa no tām pārcēlušās uz Latvijas vadošajiem klubiem, kur to spēles laiks kļuvis ievērojami mazāks. Uz ASV devušās virkne talantīgo meiteņu, kuras ar savu sniegumu priecēja iepriekšējos gados. Joprojām liela loma vadošajos klubos ir leģionārēm, taču tā vairs nav tik liela, kā pagājušajā gadā. Sabīnes Niedolas atgriešanās Liepājā varētu palielināt interesi par vietējo čempionātu, jo nevienā citā klubā nav tik spilgtas personības (skat. augstāk viņas statistiku). Cīņa par vietu labāko četriniekā, kas dos iespēju iekļūt plejofos, būs sīksta, tādēļ aicinām jūs doties uz spēlēm un vērot klātienē LSBL spēles.

"Cēsis" un "TTT Rīga" čempionātā iesaistīsies tikai izslēgšanas mačos, sacenšoties ar divām labākajām no otrā piecinieka.

  +1 [+] [-]

, 2010-01-05 13:58, pirms 10 gadiem
Cīņa par play-off būs interesanta, cerams, tā palīdzēs jaunajām spēlētājām sagatavoties Eiropas čempionātiem vasarā.

Daudzas spēlētājas nākamajās sezonas neredzēsim, jo Gotfrīda, Kiršteine, Niedola, Štauere un vēl brauks uz ASV. Tāpēc šis būs viņu pavasaris un lai visām veicas!

  -1 [+] [-]

, 2010-01-05 15:54, pirms 10 gadiem
"Arī pati pašā komandā valda kārtība, katrs personāla darbinieks pilda savas funkcijas, nevis veic vienlaicīgi vairākas darbības, tādēļ komandas atrašanās pirmajā vietā ir likumsakarīga."
Rakstu autor izlasi pats savus murgus gan saturs gan teikuma uzbūve ir vnk traģiska. Turklāt no kurienes tad šāda informācija? Cēsis tev maksā par šādu rakstu rakstīšanu?

     [+] [-]

, 2010-01-05 16:13, pirms 10 gadiem
D-pilij afiģennajs atbalsts. es pamanīju ka šie trakie uz visiem izbraukumiem brauc! respeeeect!

     [+] [-]

, 2010-01-05 19:45, pirms 10 gadiem
skunsks rakstīja: "Arī pati pašā komandā valda kārtība, katrs personāla darbinieks pilda savas funkcijas, nevis veic vienlaicīgi vairākas darbības, tādēļ komandas atrašanās pirmajā vietā ir likumsakarīga."
Rakstu autor izlasi pats savus murgus gan saturs gan teikuma uzbūve ir vnk traģiska. Turklāt no kurienes tad šāda informācija? Cēsis tev maksā par šādu rakstu rakstīšanu?
tev ttt maksā par šādu jautājumu uzdošanu?