Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

TTT jaunpienācēja Megana Hafa: "Profesionālajā līmenī ir lielāka brīvība un atbildība"

TTT jaunpienācēja Megana Hafa: "Profesionālajā līmenī ir lielāka brīvība un atbildība"
"TTT Rīga" uzbrucēja Megana Hafa. Foto: No sportistes instagram profila

Pēc pieciem gadiem Havaju un Jūtas universitātēs debijas sezonu Eiropā aizvada "TTT Rīga" jaunpienācēja amerikāniete Megana Hafa. Ar labu tālmetienu apveltītā uzbrucēja atzina, ka tik labus apstākļus jaunajā komandā nebija gaidījusi.

Tavas domas par šejienes laikapstākļiem.
Pagaidām patīk. Līdzīgi kā mājās - Vašingtonas štatā arī daudz lija. Esmu bijusi arī Jūtā, kur sniegs ir bieži sastopams.

Ko pirms došanās uz šejieni zināji par Latviju?
Zināju tikai to, ka Latvija atrodas tuvu Krievijai. Kad noslēdzu līgumu, cilvēki sacīja pilnīgi dažādas lietas par šejieni.

Kādi ir tavi novērojumi?
Ja štatos pasmaidi kādam, tev, visticamāk, atbildēs ar to pašu, bet šeit - sejā būs izbrīns un nodomās, kāpēc to dari. No sākuma, nepazīstot vienam otru, ir grūti uzsākt sarunu, bet pēc tam viss aiziet. Vismaz esmu to novērojusi.

Kādas ir atšķirības starp dzīvi ASV un Latvijā?
Lielākā atšķirība ir tāda, ka nevaru paskatīties veikalā uz etiķeti un zināt, ka tā ir īstā prece, ko vēlos. Iepērkoties veikalā, bieži jautāju cilvēkiem daudz un dažādus jautājumus. Latvijā arī ir diezgan tīrs. Nav tik daudz atkritumu uz ielām, kā tas ir ASV.

Šis ir tavs pirmais gads Eiropā.
Pirms došanās uz šejieni nezināju, ko domāt. Esmu iepriekš devusies ar Jūtas (universitātes) komandu uz Itāliju, kur aizvadījām spēles pret profesionālēm. Nezināju, vai komandā visi runās angliski. Man šeit viss tiešām patīk un apmierina. Pārsniedza manas cerības.

Ar ko atšķiras NCAA no Eiropas basketbola ?
Eiropā spēlētājas pievērš daudz lielāku uzmanību izaugsmei. Pašas esam atbildīgas par iesildīšanos, brīvā laika pavadīšanu, ēšanu, gulēšanas režīmu. Koledžā treneri teica, kas un kad ir jādara zālē, deva papildu uzdevumus, auklējās ar spēlētājām, kas bija patīkami, jo tādējādi iemācījāmies, kā par sevi parūpēties. Bet profesionālajā līmenī ir lielāka brīvība un atbildība.

Cik grūti bija izlaist vienu sezonu bez spēļu prakses (Redshirt year), pārceļoties no Havaju uz Jūtas universitāti?
Sākumā tas bija ļoti smagi, bet pilnībā izmantoju doto laiku. Iepriekš, kad biju Havajās, sākumā spēlēju zāles volejbola, nevis basketbola komandā. Pēc tam pārgāju uz basketbolu, kur biju garā spēlētāja, kas nemeta no distances un nedarīja neko. Gada laikā kopā ar treneriem ļoti daudz strādājām ar svariem, lai uzlabotu spēku. Tika panākts milzīgs progress arī metienā un bumbas pārvaldīšanā.

Kādas prasmes ieguvi no volejbola?
Volejbolu spēlēju diezgan labi. Neesmu to darījusi jau četrus gadus kopš otrās sezonas koledžā. Havajās bija spēcīga komanda, tāpēc daudz nespēlēju. Volejbols attīstīja metienu bloķēšanas laika izjūtu, lēcienu un kustību laukumā.

Ņujorkas "Liberty" šā gada WNBA draftā tevi izvēlējās ar 26. kārtas numuru, bet neizdevās iekļūt komandā. Ko vari pastāstīt par šo pieredzi?
Sapņa piepildījums. Zināju, ka nekas vēl nav sasniegts, jo netiku draftēta pirmajā kārtā un nebija garantēta vieta sastāvā, bet centos un smagi strādāju.

Vasarā kopā ar Lineju Hārperi ("TTT Rīga" saspēles vadītāja) vienā komandā spēlēji 3x3 basketbolu.
Mēs nemaz nezinājām, ka spēlēsim Rīgā. Spēlējām vienā komandā un ieminējos, ka saņēmu piedāvājumu no "TTT Rīga". Dažas nedēļas vēlāk viņa atbildēja, ka arī ir noslēgusi līgumu ar to pašu komandu, par ko biju priecīga. Nedēļas nogalēs piedalījāmies 3x3 basketbola turnīros, kur mūs savāca kopā. 3x3 basketbola formātā uzlaboju prasmi pārvietoties laukumā, kā arī spēli aizsardzībā.

Izmantotie resursi;
https://www.tttriga.lv/lv/jaunumi/m...