Blogs: Draftēts 2. kārtā vai nedraftēts - lielas starpības nav
Straujiem soļiem tuvojas tas mirklis, kad NBA klubi izvēlēsies 60, viņuprāt, labākos vai perspektīvākos jaunos spēlētājus, ar kuriem saista tuvākas vai tālākas nākotnes cerības. Ojārs Siliņš ir starp kandidātiem uz vietu šo 60 puišu starpā, un man kā situācijai pietuvinātai personai ir pārliecība – drafts ir forši, bet Ojāra gadījumā tam, vai tiks izvēlēts vai netiks, nav lielas starpības.
Naktī uz 27. jūniju uzzināsim, vai Ojārs tiks izvēlēts NBA draftā. Pats jauneklis drafta ceremonijas laikā atradīsies gaisa telpā. Ja notiks cerētais, visticamāk, tā būs otrā kārta – kurš numurs, tas jau ir mazbūtiski, jo otrā kārta paliek otrā kārta. Ārzemniekiem, kas tajā izvēlēti, ierasts ir viens ceļš – palikšana Eiropā vēl uz vienu diviem gadiem, lai nobriestu NBA līmenim. Ja tas tiek sasniegts, ceļš uz Ameriku ir vaļā.
Domu par pieteikšanos draftam man pirmoreiz pavēstīja kādā februāra vēlā vakarā kādas Rīgas viesnīcas bārā viens no Ojāra aģentūras pārstāvjiem. Toreiz Ojārs par to vēl nezināja, un līdzīga taktika tika piekopta vēl kādu laiku – nenākt ārā ar paziņojumu pirms FIBA Izaicinājuma kausa „Final Four”. Gandrīz izdevās (itāliešu Sportando.com pasteidzās pāris dienas pirms), bet, zinot Ojāra attieksmi pret šādām lietām un dzīves uztveri kopumā, vismaz man nebija šaubu, ka nekādu papildu spiedienu viņš pats uz sevi neizdarīs. Tas laika gaitā arī pierādījās – ja šīs ziņas kādu ietekmi atstāja, tad tikai pozitīvu, jo sezonas izskaņa Ojāram izdevās teicama.
Sākotnējā doma bija ar pieteikšanos likt sevi pamanīt tiem NBA skautiem, kas vēl nebija pamanījuši. NBA Eiropas skautu līmenī par Ojāru sezonas gaitā interesi izrādīja vairāk nekā desmit komandu skauti, pāris no viņiem ieradās uz spēlēm klātienē, bet FIBA Izaicinājuma kausa „Final Four” klāt bija viena kluba ģenerālmenedžera asistents. To nevar saukt par lielu interesi, jo NBA klubu Eiropas skauti sezonas gaitā izrāda interesei par desmitiem, ja ne simtiem spēlētāju. Ar pieteikšanos draftam šo interesi var palielināt un likt sevi pamanīt arī tiem, kas strādā uz vietas klubos.
Kāpēc tika izlemts palikt draftā jau šogad?
1) Nākamsezon atkārtot aizvadītajā sezonā sasniegto, paliekot „Reggio”, būs ārkārtīgi sarežģīti – Eiropas U20 vicečempions, A sērijas pamata piecinieka spēlētājs, Gada labākais aizsardzības spēlētājs, FIBA Izaicinājuma kausa čempions.
2) Visticamāk, Ojārs arī nākamsezon nebūtu pretendents uz vietu pirmajā kārtā.
3) NBA amerikāņu skauti un klubu pārstāvji viņu Trevīzo „adidas Eurocamp” redzēja pirmo reizi, un pirmais iespaids palicis labs. Nepaliekot draftā, iespējama papildu interese un sekošana visas nākamās sezonas garumā. Redzot spēlētāju otro, trešo, ceturto u.t.t. reizi, tu sāc redzēt arī mīnusus, un pirmā pozitīvā iespaida efekts var mazināties.
4) Potenciālas spriedzes noņemšana – process iziets jau šogad un atliek vien koncentrēties uz sava snieguma uzlabošanu un komandas interešu aizstāvību jaunajā sezonā.
Protams, lai visam būtu kaut kāds pamats, ir nepieciešams pats galvenais – paša padarītais darbs un parādītais sniegums. „adidas Eurocamp” Ojārs izdarīja labu darbu, esot bijis starp labākajiem nometnē, ko apliecināja arī četras intervijas ar klubu pārstāvjiem, vēl dažu citu interese un uzaicinājumi atrādīties klātienē. No tiem dažādu apsvērumu dēļ tika pieņemti četri ("Suns", "Grizzlies", "Spurs", "Pistons").
Došanās uz ASV bija Ojāra plānos jau pirms tam, kad tika nolemts paturēt savu vārdu drafta kandidātu vidū. Sākotnēji paredzēto treniņnedēļu nomainīja dažas dienas treniņos un tad ceļojums pa NBA klubu treniņbāzēm. Par to, kā tajās Ojāram gāja, ja būs vērts, varbūt citā reizē, bet nu šis process ir noslēdzies un atliek sagaidīt iznākumu. No apkārt dzirdētā, šī gada drafta otrā kārta esot "totāli neparedzama".
Scenāriji ir divi un abiem nav ne vainas:
1) Ojārs tiek draftēts - forši, kāds klubs viņu rezervēs, sekos gaitām un saistīs cerības nākotnē. Būs gandarījums par smago darbu, kas ieguldīts gadu gaitā līdz šim un neliela papildu motivācijas deva turpināt iesākto. Otrās kārtas beigu izvēle dod nelielu (to tiešām nevajag pārvērtēt) priekšrocību aģentam sarunās par līgumiem Eiropā ("Reggio" kluba vadība vēlas pagarināt līgumu).
2) Ojārs netiek draftēts – nevienam klubam nepieder tiesības uz spēlētāju un, ja izdodas sasniegt to līmeni, tad var runāt ar jebkuru no 30 klubiem bez ierobežojumiem. "Kad sasniedz NBA līmeni, tevi no došanās uz ASV var atturēt tikai slikti noslēgts līgums Eiropā vai dumja sieva" (citāts).
-3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Draftēts 2. kārtā vai nedraftēts - lielas starpības nav
Spilgts piemērs tam ka ir ļooti labi ka esi draftēts kaut 2 kārtā ir Dāvis Bertāns kuram tieši San Antonio palidzeja atkopties noļooti smagas traumas un uzlabot Dāvja spēli! Viņi kopš pagājušās vasaras izauklēja Bertānu un ļāva atgriezties laukumā vel spēcīgākām!
Grūti iztēloties kāda būtu situācija ar Dāvi šodien ja nebūtu šī San Antonio aizmuguru viņam pēc tik smagas traumas!
Ja jau Andrej Tu saki ka liela starpība nav vai 2 kārta vai nedraftē vispār tad lai Ojārs ņem nost savu kandidatūru, jo Tu jau pats saki ka 2 kārta ir Ojāram griesti!
Pēc Tava teiktā tad jau nav jēgas viņam draftam pieteikties!
-1 [+] [-]
-4 [+] [-]
Kāpēc tika izlemts palikt draftā jau šogad?
1)Nākamsezon atkārtot aizvadītajā sezonā sasniegto, paliekot „Reggio”, būs ārkārtīgi sarežģīti – Eiropas U20 vicečempions, A sērijas pamata piecinieka spēlētājs, Gada labākais aizsardzības spēlētājs, FIBA Izaicinājuma kausa čempions.
Andrejs acimredzot netic ka brālis 2014/2015 gada sezonu var aizvadīt vel spožāk kā 2013/2014 gada sezonu kaut šogad nebūs ne U20 ne Izaicinājuma kauss!
Ja es Andrej būtu Tavs brālis es Tev ieliktu normālu "pendeli" par šādu rakstu!
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
Šis, cerams, palielina Ojāra izredzes tikt draftētam
[+] [-]
+2 [+] [-]
Ja nopietni, tad nav obligāti jātaisa raksts- speciāli bļauriem. Tie kuri seko līdzi basketbolam, tie zina- kurš labs un kurš nav tik labs.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]