Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 0

Nākamnedēļ visā Latvijā norisināsies Veselības nedēļa

Ints Megnis
Ints Megnis

Nākamnedēļ visā Latvijā norisināsies Veselības nedēļa
Veselības nedēļas ietvaros notiks arī Latvijas nūjošanas čempionāta posms
Foto: sportsvisiem.lv

No 28. maija līdz 3. jūnijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Veselības nedēļa jeb "Move Week". Visas nedēļas garumā iedzīvotāji tiks mudināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Latvija šajā kampaņā piedalās jau septīto gadu un dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug.

"Iekustināt" par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāds ir šī Eiropas mēroga projekta mērķis. Veselības nedēļa ir pasākums, kas popularizē veselīgu dzīvesveidu un iesaista pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs. NowWeMOVE projektu jau septīto reizi organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA).

Veselības nedēļas ietvaros notiks dažādi pasākumi visā Latvijā un norisināsies sportiskās aktivitātes, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori (pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, skolas, sporta klubi, uzņēmumi u.c.) piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, sporta spēles, lekcijas par veselīgu uzturu u.c. Informāciju par plānotajiem pasākumiem varēs atrast mājas lapā sportsvisiem.lv vai pašvaldību mājas lapās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus Latvijas iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Veselības Nedēļa tiks organizēta lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu.

Ar katru gadu aug gan šī pasākuma organizatoru, gan dalībnieku skaits. Šogad dalībai pasākumā Latvijā jau pieteicās 230 organizācijas (tostarp skolas, pirmsskolas izglītības iestādes, pašvaldības, sporta klubi un daudzas citas). Veselības nedēļas 2018 ietvaros norisināsies ap 700 dažādi pasākumi.

Šogad Veselības nedēļā piedalīsies Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, kas sagatavojušas aktivitātes studentiem. Tikmēr sporta klubs "MyFitness Matīss" 30. maijā un 3. jūnijā aicinās uz atvērtajām nodarbībām. Latvijas Krosmintona federācija organizē atklātus krosmintona treniņus, Latvijas Šaha fedrācija - šaha ātrspēles turnīru. Aizsardzības ministrija un NBS Sporta Klubs 1. jūnijā organizēs sportiskas aktivitātes sabiedrībai ar basketbola, handbola un volejbola elementiem, kā arī šaušanu mērķī ar lāzerpistoli. Ļoti aktīvi šogad piedalīsies Daugavpils pilsēta, jo tajā Veselības nedēļas pasākumi norisināsies vairāk nekā 40 iestādēs.

Veselības nedēļas pasākumu organizatori vēl var pieteikties, sūtot e-pastu uz ltsa@riga.lv.

Informāciju sagatavoja:
Anastasija Marčenko, Latvijas Tautas sporta asociācijas projektu vadītāja

     [+] [-]

, 2018-05-22 23:48, pirms 2 gadiem
Anastasija, kur var iepazīties ar programmu?