Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 0

Latvijas Banku basketbola kausa vēsturē pirmais turnīrs arī sievietēm

Renārs Buivids
Renārs Buivids

Latvijas Banku basketbola kausa vēsturē pirmais turnīrs arī sievietēm
LBBK piecu banku septiņas komandas
Foto: Renārs Buivids

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) izcīņas 20. turnīrā sestdien, 13. aprīlī pirmo reizi sacensību vēsturē laukumā devās sieviešu komandas, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Septiņu vienību apļa turnīrā kļuva zināms, ka 27. aprīlī finālā par vēsturisko čempionu titulu sacentīsies „Citadele banka 1” un „DNB banka”.

LBBK vēsturē vairākas komandas sastāvos iekļāva dāmas, taču tikai 20 gadus pēc turnīra dibināšanas izdevās sarīkot sieviešu vienību pilnvērtīgas sacensības. Lai mazinātu komandu veidošanas sarežģītību, dāmas sacentās pēc „Trīs pret trīs” formāta. Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē pirmajā reizē startēja piecu banku – „Citadele bankas”, „DNB bankas”, „Hipotēku bankas”, „Nordea bankas” un „ Swedbank” – kopumā septiņas komandas.

Sacensību dalībnieces aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot pa sešām astoņu minūšu garām spēlēm uz vienu grozu. Punkti par gūtajiem groziem netika aprēķināti kā klasiskajā basketbolā, bet gan kā ielu basketbolā – viens un divi.

Sešas uzvaras sešās spēlēs izcīnīja „Citadele bankas” pirmā komanda. 27. aprīlī lielajā finālmačā „Citadele banka” mērosies spēkiem ar „DNB banku”, kas turnīra laikā ar 6:7 zaudēja savstarpējā spēlē, kā arī cīnījās neizšķirti ar „Hipotēku banku”.

LBBK vēsturē pirmo bronzas medaļu ieguvēju noteica savstarpējās spēles rezultāts, jo „Nordea banka” un „Hipotēku banka” sešos mačos izcīnīja pa 13 punktiem. Trešo vietu ieguva „Nordea banka”, kas ar 9:7 bija uzveikusi „Hipotēku banku”. Turpmākajās vietās ierindojās „Swedbank 1”, „Citadele banku 2” un „Swedbank 2”.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva „Nordea bankas” basketboliste Santa Leimane, kuras rēķinā 30 punkti. Labāko trijniekā iekļuva arī nākamās finālistes – Dace Dauģe („DNB banka”) un Anna Kondratoviča („Citadele banka 1”). Viņu rēķinā attiecīgi 23 un 20 punkti.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv” un īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”.

Izmantotie resursi:
Latvijas Komercbanku Asociācija - Ziņas