Ivanovskis Anglijā
Latvijas basketbolists Jānis Ivanovskis, par kura gaitām Lielbritānijā jau rakstījām, "Worthing Thunder" rindās atgriezies pēc gada prombūtnes, ko pavadīja Dānijā. eSports.lv piedāvā īsu ieskatu basketbolista gaitās.
"Barona" vietā - studijas
1980. gada 29. decembrī Rīgā dzimušais Ivanovskis laika posmā no 1999. gada līdz 2002. gadam parādījās "Barons" komandas rindās, taču tad 201 centimetru garais spēka uzbrucējs izvēlējās doties studēt un spēlēt uz ASV. Tenesijas štata "Cumberland University" komandā Jānis tika pie solīda spēles laika, gāja sākuma pieciniekā, taču nebija komandas galveno punktu guvēju vidū.
Pēc aktīvām pārrunām "Thunder" un Ivanovskis vienojušies par latviešu spēlētāja atgriešanos kluba rindās, vēsta britu interneta mediji. Jau 2006./2007. gada sezonā Jānis pārstāvēja "Thunder" krāsas, kļūstot par vienu no komandas galvenajiem spēkiem - vidēji spēlē 17,5 punkti un deviņas atlēkušās bumbas. Pēc pavadītās sezonas Ivanovskis nolēma doties uz Dāniju, lai mācītos "Aarhus Management School of Business" izglītības iestādē. Tagad Jānis atgriezies Anglijā, bet mācības nepametīs tik un tā - basketbolists nolēmis turpināt studijas neklātienē.
Pa īstam profesionāļa karjeru Jānis sāka pēc universitātes beigšanas - 2006. gadā spēlētājs pārcēlās uz Lielbritāniju, kur pievienojās "Worthing Thunder" vienībai. Kā jau rakstīts augstāk, Ivanovskis kļuva par vienu no komandas līderiem, palīdzot tai atkārtot jau pirms gada sasniegto - uzvaru regulārajā čempionātā -, kā arī sasniegt jaunas virsotnes - pirmo un pagaidām vienīgo reizi uzvarēt arī izslēgšanas spēlēs.
Kas ir "Worthing Thunder"?
Nākamajā jeb pagājušajā sezonā bez Ivanovska "Worthing Thunder" vairs tik labi nesekmējās - regulārajā sezonā vien trešā pozīcija, bet izslēgšanas spēlēs nācās palikt ceturtdaļfinālā.
Interesanti, ka klubs dibināts 1999. gadā - tajā pašā, kad Ivanovskis uzsāka savas gaitas Latvijas profesionālajā basketbolā. Pēc vairāku citu komandu izjukšanas pilsētā bija pienācis laiks jaunajam klubam, ko gan sākotnēji dēvēja par "Worthing Rebels". Jau pirmajā sezonā Anglijas līgā izdevās sezonu pabeigt otrajiem. Tad vārdu "Rebels" nomainīja "Thunder", bet panākumi nemazinājās - nākamajā sezonā atkal otrā vieta.
Četras nākamās sezonas - no 2001. līdz 2005. gadam vairs nesekmējās tik labi - sestā, ceturtā un divas piektās vietas. Tam sekoja vēl viens uzrāviens un 2005./2006. gada sezonā regulārajā čempionātā uzvara, bet izslēgšanas spēlēs tikt līdz finālam. Un tad jau pievienojās latviešu spēka uzbrucējs, atnesot komandai pirmo čempiontitulu tā vēsturē.
Saistītie raksti:
Latvietis Ivanovskis Anglijā gūst 27 punktus
Izmantotie resursi:
midhurstandpetworth.co.uk
worthing-thunder.org.uk
+9 [+] [-]
bet nu lai veicas Jānim, Savējos vienmēr atbalstām
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
Jāni apsveicu ar labu spēli, tā turpināt!
+8 [+] [-]
-4 [+] [-]
līmeni kā turcija etc?
hmm nezkapēc ulebā lielbritānijas lab;akā komanda tika atstāta jaņo pat no estu puses?
vai tik tas līmenis nav katastrofāli zems!
nestāsti te pasakas!
lai cilvēks kapājas viss ir ok! bet nepārspīlē ar līmeni!
-1 [+] [-]
pieņemsim ka gbr līga būtu vienā līmenī ar turciju un ja šis puisis spēlē čempionvienībā un met 17,5 punktus kapēc tad pat neviens vinju neuzaicināja vismaz paskatīties izlases treninjus???
ja tā līga būtu tiešām kaut kas tad domāju ka vinjsh būtu bijis izlasēe
vai šitas par ligas līmeni neko neizsaka??
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Ja Jānis šo lasa, tad noteikti arī ierēc par komentiem.
Starpcitu, te viens rakstīja, ka mums ir kaut kādi 200 citi tādi paši un tādā garā. Tikmēr es 4tā numura pozīcijā redzu tikai Helmani, kas drīz beigs karjeru, un Bērziņu, kas tikai tagad sāk iespēlēties. Ar pārējiem tikai lāpam caurumus no abām blakus pozīcijām. Kur tad ir tā mūsu pārbagātība, ja pat šāda vakuuma apstākļos nav ko uzlaist laukumā?
-1 [+] [-]
Ko angļu klubi var, pagājušajā sezonā pārliecinājāmies ULEB kausā un tā ir realitāte daudzu gadu garumā. Eiropas līmenī viņu klubi ir švaki. Labi, ar dažiem amerikāņiem to līmenīti var pacelt, bet nu nekas vairāk par BBL otro divīziju tur nebriest.
Ok, izlasi var savākt daudz maz stipru,bet tā vairāk turas uz britu izcelsmes melnajiem. Par cik nākošā olimpiāde ir Londonā, tad Lielbritānija grib savākt stipru blici un darbs jau ir sācies. Luols Dengs bija pirmā bezdelīga, NBA ir vēl vesela čupa britu izcelsmes špīleru. Taču viņiem nav NEKĀDS sakars ar Anglijas basketbola klubiem vai šīs valsts jaunatnes basketbolu. Kāds jau tur draftā paliek, bet anyway - tas viss nav nopietni. Nesaprotu, kādā sakarā vispār tādu tufti vajag dzīt?!
Arī algas ne tuvu tur nav tādas kā rakstīts - tās patālu atpaliek no Eiropas vadošajām līgām. Priekš Latvijas tur maksā normāli, jo britiem ir noteikts minumums un dzīve līmeņa dēļ tas nav mazs, taču Šķēle līmeņa līgumi??? Varbūt kādam vienam - diviem špīleriem pa visu līgu. Līemņa ziņā tur varētu spēlēt apmēram 70-80% visu LBL spēlētāju.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Lieliski, tad iesaki 2 labākos Trajkovičam.
+2 [+] [-]
1. Kur ir Anglijas jaunatnes basketbols? U-18, juniori, topu/topa jaunatnes turnīrs, kur brauc visi skauti. Anglija 18. vietā B divīzijā, 7 spēlēs uzvarēta Īrija un Norvēģija. U-20 - 15. vietā B divīzijā. U-16 (pieņemsim, ka popularitāte sāksuies nesen un jaunākie jau kaut ko var) - 11. vieta B divīzijā. Smagi pa pakaļu no igauņiem, un tā kā esmu diezgan daudz saistīts ar jaunatnes basi un 1992. gadu komandas zinu ļoti labi, tad ir pilnīgi skaidrs - angļi ir pilnīgs mēsls. Kā Anglijas jaunatnes vecuma klubu komandām iet turnīros Eiropā? Latvieši,kas nebūt nav etalons, viņus drāž.
2. Anglijas klubu rezultāti Eiropas kausu turnīros. Kādu pozitīvu piemēru, lūdzu.
3. Speciāli Dravniekam - nosauc klubus, kur tie Tevis minēti serbi, horvāti spēlē, kur ir Kers, Labodziskis vai kā tur viņus sauc. Un kas tie tādi ir?
4. Ja Anglijā ir tik liela nauda un super līmenis, tad cik labi spēlētāji ir atbraukuši šovasar uz BBL? Pāris no Vācijas otrās bundeslīgas, Ivanovskis no Dānijas un līdzīgā garā. NEVIENS sakarīgs. Kāpēc?
5. Cik Anglijas izlasē bija spēlētāji no vietējiem klubiem un kāds bija viņu pienesums. Pēc manām ziņām divi - ja nav kauns, ielieciet statistiku.
6. Ja Anglijā ir reāla nauda, tad kāpēc citi Anglijas izlases spēlētāji, kam izlasē ir labāka statistika kā tiem dažiem vietējiem, kuļas pa vidusmēra komandām Beļģijā, Francijā, Spānijas otro līgu, Kiprā? Tajā komandās budžeti nu nekādi nav lielāki kā Latvijā, tur ir Eiropas tirgus un reālas spēlētāju cenas. Un izrādās, ka tiem anglīšiem nekāda dižā vērtība nav. Vai viņi ir muļķi, spēlējot ne pārāk augstā līmenī un par mazākuu naudu?
7. Kāpēc viens no Newcatsle līderiem Andrew Sullivan pagājušajā nedēļā pārgāja no superapmakstās BBL līgas un Krievijas vidusmēra klubu Samara, kur viņa samaksa varētu būt apmēram 10-15 tk eiro mēnesī?
Atmostieties paši. Un lai Ivanovskim veicas līgā, kādai nu atbilst viņa līmenis.
P.S. Halles tiek un tiks būvētas, ne jau basketbolam, koncertiem. Par apmeklējumu nestrīdos, negribu meklēt, bet tas vēl nenozīmē, ka basim būs kaut kāda izaugsme. Diezgan esmu bijis Anglijā un esmu tur bijis visas reizes, kad spēlēja Latvijas izlase - kaut kā vairāk gan bija tā, ka lielākā daļa vispār brīnījās, kas tas tāds basketbols.