Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Francijas leģenda 2021. gadā liks punktu karjerai

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Francijas leģenda 2021. gadā liks punktu karjerai
Selīna Dumerka 2017. gada Eiropas čempionātā Prāgā. Foto: FIBA

"Basket Landes" saspēles vadītāja Selīna Dumerka (Celine Dumerc) nolēmusi 2021. gadā beigt spēlētājas karjeru un kļūt par nākamo Francijas sieviešu basketbola valstsvienības ģenerālmenedžeri, pirmdien, 18. maijā, ziņo Postup.fr .

Dumerka, līdzīgi Tonijam Pārkeram, kļuva par spožu zvaigzni pie Francijas un pasaules basketbola debesīm. Tāpat kā izcilais tautietis, viņa vēlējās valstsvienības karjeru beigt 2016. gada Rio spēlēs, taču savainojuma dēļ atlika to līdz “EuroBasket Women 2017” finālam Prāgā.

Aizsardze “Les Bleus” rindās aizvadīja 262 spēles, pabeidzot uzstāšanos ar zaudējumu Spānijai. Izlases ceļa virsotnes – Eiropas tituls 2009. gadā Rīgā un vēsturiskais sudrabs 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Londonā.

“Dumerkas ērā” Francija kļuva par nemainīgu Eiropas titula pretendenti, būdama galvenā Krievijas un pēc tam Spānijas izaicinātāja. Lai gan kontinenta meistarsacīkstēs biežāk nācās samierināties ar sudrabu (2013, 2015, 2017), Rīgā un Londonā izdevās apsteigt visas tradicionālās konkurentes.

Saspēles vadītāja aizstāvēja Francijas krāsas no 2003. gada. Dumerkas aukstasinība un tālmetieni izšķirošajās minūtēs mainīja spēļu iznākumu. FIBA nosauca viņu par 2012. gada labāko spēlētāju.

Dumerka kļuva par pirmo sievieti, kura atzīta par gada labāko sportisti Francijā (de Sportif de l`Annee de France Info), uzvarot gan klausītāju, gan interneta lietotāju balsojumā. Ar aizsardzi ierindā Francija izcīnīja medaļu piecos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Klubu līmenī Dumerkas vārds saistāms, pirmkārt, ar “Bourges Basket” vārdu. Prezidents Pjērs Fosē noskatīja aizsardzi citas leģendas, Janikas Surē (Yannick Souvre) vietā. Komandas rindās viņa izcīnīja 16 nacionālās trofejas, tai skaitā kļuva par seškārtēju Francijas čempioni, pieckārtēju kausa ieguvēju, trīs kārtēju Federācijas turnīra un divkārtēju Čempionu spēles uzvarētāju.

Dumerka 2016. gadā ar “Bourges” izcīnīja Eiropas kausu, bet 2017. gadā atgriezās Francijas dienvidos un no tā laika pārstāv “Basket Landes” vienību. Pērnvasar Rīgā viņa ieradās, būdama Francijas televīzijas komentētāja, savukārt šogad sāks veikt valstsvienības ģenerālmenedžeres pienākumus.

Aizsardze sāka karjeru “Tarbes” rindās, aizcīnoties līdz Francijas čempionāta un Liliānas Ronketi kausa finālam. Kad Dumerka nākamgad aizvadīs pēdējo spēli, viņas rēķinā būs 21 sezona profesionālajā basketbolā.

Izmantotie resursi:
https://www.postup.fr/2020/05/18/lf...