Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Diskusijā par Latvijas futbolu piekrīt piedalīties tikai trīs Virslīgas klubi un Gorkšs

Jānis Celmiņš

Diskusijā par Latvijas futbolu piekrīt piedalīties tikai trīs Virslīgas klubi un Gorkšs
Māris Verpakovskis. Foto: F64

Jau trešdienas vakarā, īsi pēc "Riga FC", FK "Ventspils" un Jūrmalas "Spartaks" komandu izplatītā paziņojuma, portāls Sportacentrs.com centās sazināties ar sešu "SynotTip" Virslīgas klubu pārstāvjiem (šo klubu vidū nebija "Valmiera Glass ViA" un FK "Jelgava"), kā arī Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Mērķis - piektdien par šo tēmu padiskutēt Sportacentrs.com TV studijā.

Ceturtdien dalību šādā - atklātā - diskusijā apstiprināja Māris Verpakovskis (FK "Liepāja"/"Mogo"), Maksims Krivuņecs (RFS) un Ģirts Mihelsons (FK "Metta"/"Latvijas Universitāte"), kā arī LFF prezidents Kaspars Gorkšs, kurš gan norādīja, ka “šobrīd plānotājs ir diezgan pilns, bet laiku atradīšu.”

Jūrmalas "Spartaka" ģenerāldirektors Edgars Gauračs aizbildinājās ar aizņemtību, "Riga" FC vadītājs Romāns Lajuks (ar kluba preses sekretāra starpniecību) informēja, ka uz šādā pasākumā piedalīties nevēlas (visu sīkāk komentēt gatavs pēc sezonas), bet ar FK “Ventspils” izpilddirektoru Sergeju Usačevu portālam Sportacentrs.com sazināties tā arī neizdevās. Uz vairākkārtējiem telefona zvaniem viņš neatbildēja, tāpat nerodot iespēju atbildēt arī uz nosūtīto īsziņu.

Skaidrs, ka diskusija ar vienas puses viedokli nebūtu diskusija, tāpēc Sportacentrs.com (šo rindu autora personā) pieņēmis lēmumu šādu vienpusēju viedokļu apmaiņu neorganizēt.

Jau vēstīts, ka, "Riga", "Ventspils" un Jūrmalas "Spartaka" pārstāvjiem atsakoties balsot, "SynotTip" Virslīgas klubi ceturtdien atbalstīja, ka no nākamās sezonas turnīrā saistībā ar ārzemju spēlētājiem vajadzētu ieviest modeli 17/8, kā arī principu "homegrown player".

Pirmdien paredzēta Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes sēde, kurā tiks lemts arī šis jautājums. Pēc kuluāros dzirdētā nojaušams, ka Virslīgas klubu pieņemtais lēmums varētu tikt apstiprināts arī sporta veida jumta organizācijā. Vienprātības LFF valdē gan nav, un dzirdēts viedoklis, ka Virslīgas klubu pieņemto lēmumu neatbalsta arī LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Cerību, ka Virslīgas klubu pieņemtais lēmums tiks atbalstīts, pauž viens no LFF valdes locekļiem Māris Verpakovskis (FK "Liepāja"/"Mogo"). “Redzēs... Es ļoti ceru, ka valde šādu lēmumu atbalstīs. Tas ir daudz labāks futbola attīstībai kopumā. Kā parādīja arī šodienas Virslīgas sēde, tad pieci klubi, kuriem ir pašmāju investori, atbalsta tieši šādu versiju, bet visi trīs, kuriem ir ārzemju investori, pameta sēdes norises vietu. Ceru, ka pareizo lēmumu pieņems arī LFF valde.”

“Šis “17/8 modelis” ir saprotamāks gan līdzjutējiem, gan treneriem. Ir viens pieteikums uz sezonu, pēc kura visi konkurenti paliek vienlīdzīgi. Konkurence ir vienlīdzīga starp visiem komandas spēlētājiem – gan vietējiem, gan ārzemniekiem. Treneriem spēles laikā nebūs jādomā, kā rīkoties, veicot maiņas. Klubiem būs jāspēj atrast astoņus labus leģionārus. Te ir jautājums, cik klubiem pietiks sakaru un prasmes, lai parakstītu kvalitatīvus leģionārus. Klubiem būs krietni rūpīgāk jāpieiet komplektācijas jautājumiem. Ja klubi atved 15 vai 20 ārzemniekus, tad viņi aizņem vietu, liedzot jaunajiem futbola talantiem piedalīties kvalitatīvā treniņprocesā. Kā vēsta LFF Sporta direktora Daiņa Kazakeviča pētījums, tad ir liels skaits tādu ārzemnieku, kuri nav spēlējuši vispār vai spēlē tikai dublieros. Astoņi kvalitatīvi leģionāri un vienlīdzīga konkurence – tie ir divi galvenie šīs idejas stūrakmeņi,” skaidro Verpakovskis.

Neatbildēts šobrīd paliek jautājums, ko darīs tie klubi, kuriem jau šobrīd ir (ja ir) spēkā līgumi ar lielu skaitu ārzemnieku… LFF pirmdienas (29. oktobra) valdes sēde solās būt ļoti interesanta.

Saistītie raksti:

Trīs Virslīgas klubi apsūdz LFF komitejas par...
Trīs Virslīgas klubu atbilde: "Sistēma 17/8...
Trīs klubi pamet sapulci, Virslīga atbalsta...

  -2 [+] [-]

, 2018-10-25 19:56, pirms 2 gadiem
Žēl, ka nav diskusijas. Vismaz uzprasītu par RFS vadīšanu Verpakovskim.

  +5 [+] [-]

, 2018-10-25 20:09, pirms 2 gadiem
crosbijs87 rakstīja: Žēl, ka nav diskusijas. Vismaz uzprasītu par RFS vadīšanu Verpakovskim.
Šis jautājums šobrīd ir mazākais, kam būtu jāp!š

  +5 [+] [-]

, 2018-10-25 20:18, pirms 2 gadiem
SC kā vienmēr nedaudz jocīgi džeki .. Diskusiju vajadzēja pirms lēmuma pieņemšanas, klubi taču pat publiski cēla trauksmi. Ko tagad diskutēt?

  -2 [+] [-]

, 2018-10-25 20:22, pirms 2 gadiem
Dainis1998 rakstīja: Šis jautājums šobrīd ir mazākais, kam būtu jāp!š
Bet leģionāru jautājumā RFS un LiepājaMogo ir kopā. Var domāt, ka Verpakovskis ies uz RFS. Jauns Latvijas superklubs. Karašauskis, Verpakovskis kopā uz RFS. Kas būs RFS2019? Latvijas Real, Barcelona?

  -2 [+] [-]

, 2018-10-25 20:26, pirms 2 gadiem
zigiss rakstīja: SC kā vienmēr nedaudz jocīgi džeki .. Diskusiju vajadzēja pirms lēmuma pieņemšanas, klubi taču pat publiski cēla trauksmi. Ko tagad diskutēt?
Lēmums vēl nav pieņemts. Pirmdien vēl tas jāizskata LFF valdei, tad tik viss būs offic. Pagaidām atbalsts ir tikai no LFV. trīs klubi nomīza, jo argumentu īsti nav, tādēl atteicās lai gan nekas vēl nav 100%droši

  +4 [+] [-]

, 2018-10-25 20:32, pirms 2 gadiem
nepateikšu, kurš modelis labāks (pēc lēmumiem vairāk virzība notiek Krievijas modeļa virzienā).

bet man nepatīk klubu attiecības - tā vairs nav sportiska nepatika un konkurence, bet jau personiska nepatika un publiska veļas mazgāšana ar apvainojumiem - Virslīgā visiem būtu jābūt vienlīdzīgiem domubiedriem ar vienbalsīgu lēmumu, šādi tā biedrība izjuks ..

izskatās, ka 5nieks nespēj uzvarēt sportiski laukumā (pēdējos gados vadībā tie 3), tad cīnās kabinetos (un pret argumentu - labāk izlasei, grūti ko likt pretī) - reāli, ka 3 samazinās finansējumu ..

     [+] [-]

, 2018-10-25 20:39, pirms 2 gadiem
Cerams tik pat labi ies futbola laukumā, kā balsošanā. Liepāja pēdejo spēli zaudēja Mettai.

  +4 [+] [-]

, 2018-10-25 20:49, pirms 2 gadiem
SC pirms klubu vēstules par 17/8 sistēmu nebija informēts par šo ieceri (vai izlikās, ka nebijs informēts).

  +1 [+] [-]

, 2018-10-25 21:19, pirms 2 gadiem
Dainis1998 rakstīja: Tev pilnīgi noteikti nav skaidrs, ko tu runā.
Spartaks-8
RFS-8
Jelgava-5
Liepāja-9
Valmiera-2
Metta-6
Riga-7
Ventspils-12
Tik leģionāru (Ne ES pilsoņu) bija pieteikti virslīgai šai sezonai. Pa lielam, nevienam (izņemot Ventiņus) šis lēmums neko neizmainīs. Pie nosacījuma, ja viss notiks likumīgi ar leģ statusa atcelšanu ES pilsoņiem
Pārsteidz, Liepāja izmanto 9 leģionārus. Otrs lielākais rādītājs starp virslīgas komandām. Iespējams leģionāros vīlušies.

     [+] [-]

, 2018-10-25 22:30, pirms 2 gadiem
Leģionārs pēc "jaunās sistēmas" būs jebkurš, kas nav "vietējais" (kam ir Latvijas pilsonība vai kas ir "pašu audzināts") un nebūs svarīgi vai viņš dzimis Eiropā, Āzijā, Amerikā, Āfrikā, Austrālijā, Antarktīdā vai jebkur citur

  +3 [+] [-]

, 2018-10-26 12:10, pirms 2 gadiem
Kā parādīja arī šodienas Virslīgas sēde, tad pieci klubi, kuriem ir pašmāju investori, atbalsta tieši šādu versiju, bet visi trīs, kuriem ir ārzemju investori, pameta sēdes norises vietu. Ceru, ka pareizo lēmumu pieņems arī LFF valde.”

Tad jau pareizi es rakstīju,ka notiek cīņā starp pašmāju un ārzemju investoru klubiem.Iztrieksim ārā ārzemju investorus un tie trīs klubi var pāriet amatieru ,jeb pusprofesionāļu statusā ,ja laimēsies atrast sponsorus.17/8 ,jeb cita shēma,kāda šķirba,galvenais novākt konkurentus.Bija 5 leģi laukumā,tagad būs 7-8 un mūsu jaunieši progresēs,sēžot uz bankas un trenējoties ar "spēcīgiem" ārzemju kolēģiem.Pārsmieties var ,ja nebūtu tik skumji.Paskatīsimies kā izrullēs no šīs situācijas LFF,jo abu pušu piedāvātās sistēmas paredz palielināt ārzemnieku skaitu futbola laukumā un jāpaskaita vēl cik komandām jau šodien neskaitīsies leģionāri ar to piedāvāto "homegrown player".Riktīgi demagogi un nekas vairāk.Latvijas izlases un jaunatnes futbols šiem klubiem ir tikpat interesants,kā pārējiem.

  +1 [+] [-]

, 2018-10-26 15:28, pirms 2 gadiem
Leģionāru problēmu var atrisināt arī vienkāršāk, proti, samazinot klubu finansējumu. Par velti vjetnamietis Obefejeveme Muhamedašvili Mazpisānos bumbu nespārdīs.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-26 20:42, pirms 2 gadiem
KAUT PASTALĀS , BET BRĪVĀ LATVIJĀ....????????
kam tas krūmu līmenis? kam līmenis kur patreiz atrodas Latvijas izlase???? kam...???
jāaug vietējiem??? nevar izaugt spēlējot šajā līmenī mūžīgi!
NU NEVAR , PATREIZĒJĀ TRENERU PAAUDZE , IZAUDZINĀT KVALITATĪVUS SPĒLĒTĀJUS!!!!

     [+] [-]

, 2018-10-28 16:26, pirms 2 gadiem
vilibalds123 rakstīja: KAUT PASTALĀS , BET BRĪVĀ LATVIJĀ....????????
kam tas krūmu līmenis? kam līmenis kur patreiz atrodas Latvijas izlase???? kam...???
jāaug vietējiem??? nevar izaugt spēlējot šajā līmenī mūžīgi!
NU NEVAR , PATREIZĒJĀ TRENERU PAAUDZE , IZAUDZINĀT KVALITATĪVUS SPĒLĒTĀJUS!!!!
Un nevar mūsdienu jaunā paaudze piespiesties būt gudra un fiziski attīstīta vienlaikus.