Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Trīs Virslīgas klubi apsūdz LFF komitejas par plāniem lobēt RFS intereses

Rolands Eliņš

Trīs Virslīgas klubi apsūdz LFF komitejas par plāniem lobēt RFS intereses
"Spartaka" ģenerāldirektors Edgars Gauračs, "Riga" direktors Romāns Lajuks un "Ventspils" īpašnieks Adlans Šišhanovs. Foto: Romāns Kokšarovs/F64, Zigismunds Zālmanis/Riga FC, FK "Ventspils"

Trīs Latvijas Virslīgas vadošie klubi – „Riga”, „Ventspils” un Jūrmalas „Spartaks” – savās mājaslapās izvietojuši gandrīz identisku paziņojumu, kurā vēršas pie Latvijas futbola līdzjutējiem, paužot savu neapmierinātību par LFF Klubu sacensību komitejas un Elites futbola attīstības komitejas darbību. Trīs klubi uzskata, ka sagatavotais piedāvājums par leģionāru limitu Virslīgā ir nepieņemams un atklāti lobē viena kluba – RFS – intereses.

Dažas stundas pirms savstarpējās spēles Latvijas kausa finālā „Riga” un „Ventspils” kopā ar valsts čempionvienību „Spartaks” publiski paziņoja, ka LFF valde 29. oktobrī plāno apstiprināt jaunos noteikumus par leģionāru ierobežojumu Virslīgā nākamajā sezonā. Trīs klubi norāda uz savā rīcībā esošu informāciju, ka tiks piedāvāts un apstiprināts variants par pieteikumu pēc sistēmas 17+8, proti, 17 vietējie spēlētāji un astoņi leģionāri.

Trīs minētie klubi uzskata šādu priekšlikumu par absurdu un destruktīvu, norādot, ka tas lobē tikai un vienīgi RFS intereses. Paziņojumā atgādināts, ka Virslīgas klubi augustā nobalsoja (balsojumā 7:1) par lūgumu vērsties par leģionāra statusa nepiemērošanu ES pilsoņiem, bet Virslīgas deleģētais pārstāvis LFF komitejās Maksims Krivuņecs esot iestājies par pretēju, savam kluba vēlmēm atbilstošu piedāvājumu.

„Ventspils”, „Riga” un „Spartaka” kopīgi izplatītais, bet atsevišķi parakstītais paziņojums tiek pārpublicēts pilnā apjomā.

Cienījamie Latvijas futbola līdzjutēji, mēs vēršamies pie visiem, kuriem ir svarīgs Latvijas futbols, kuri patiesi jūt līdzi Latvijas klubiem gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Visus pēdējos gadus Latvijas čempionāts acīmredzami ir progresējis. Lai gan ne tik ātri kā mums visiem gribētos, tomēr izaugsme ir redzama un ir cēlies gan komandu, gan futbola līmenis kopumā. Visiem klubiem ir izdevies cienīgāk pārstāvēt Latviju Eirokausos. Tas sniedza prieku un daudz pozitīvu emociju jums, dārgie līdzjutēji! Šobrīd diemžēl arī mēs steidzam ziņot par to, kas notiek Latvijas Futbola federācijas (LFF) Komitejās. Notiek neproduktīvs darbs, un mums nav šaubu, ka tas izjauks visas pēdējo gadu pozitīvās tendences un kārtējo reizi atmetīs Latvijas futbolu un tā attīstību vairākus soļus atpakaļ.

Tātad, kas īsti notiek? Nav noslēpums, ka jau ilgāku laiku Latvijas klubi kopā ar LFF un biedrību "Latvijas futbola Virslīga" diskutē par leģionāru limitu. Šis jautājums ilgāku laiku ir nobriedis un ir ļoti aktuāls. Acīmredzami, ka pašreizējā situācijā, kurā leģionāri ir arī futbolisti no Eiropas Savienības (ES), tiek pārkāptas ES pilsoņu tiesības, kā arī citi juridiskie punkti pieņemtie mūsu valstī un ES kopumā.

Diemžēl šis process un lēmuma pieņemšana rit ļoti lēni. Vienlaikus tas šobrīd pat nav pats galvenais. Mums ir kļuvis zināms, ka šis process tiek virzīts uz priekšu tikai viena Latvijas kluba interesēs (RFS). Netiek ņemts vērā pārliecinoši lielākā skaita klubu viedoklis. Šobrīd viss virzās uz to, lai sagrautu visu Latvijas klubu futbolu.

Divu LFF Komiteju iekšienē, kurām LFF valde lūdza sagatavot šo jautājumu izskatīšanai nākamajā sēdē, radās priekšlikums, kurš piedāvā nākamajā sezonā katram klubam pieteikumā iesniegt 25 futbolistu sarakstu, no kuriem 17 būs vietējie spēlētāji un 8 leģionāri. Pat neiedziļinoties sīkāk detaļās, ir pilnībā skaidrs, ka šis ir absurds variants, kas būtiski ierobežo lielu daļu Latvijas klubu. Nekavējoties pārējie seši Latvijas Virslīgas klubi noraidīja šādu variantu, norādot, kas tas ir destruktīvs un radīs kaitējumu Latvijas futbolam.

Jāatgādina, ka augusta beigās Latvijas Virslīgas klubi nobalsoja (7 pret 1) par lūgumu griezties pie LFF par limita atcelšanu ES pilsoņiem. Vienlaikus Virslīgas pārstāvis M.Krivuņecs (RFS ģenerāldirektors), kurš ir Virslīgas deleģēta persona dalībai LFF Komiteju sēdēs, ne tikai neiestājās par klubu viedokli, bet gluži pretēji izteikti atbalstīja 8+17 variantu. Mainot savas domas vairākas reizes, par viņa ideju atbalstītāju kļuva arī ‘’Metta/LU’’ pārstāvis Ģ.Mihelsons. (aut.p. - pēdējais teikums rakstīts tikai "Riga" paziņojuma versijā.)

Pēc mums pieejamās informācijas pārējo 6 Virslīgas klubu viedoklis nemaz netiks ņemts vērā, un 29. oktobrī LFF sēdē šāds variants tiks apstiprināts, jo tādu priekšlikumu ir apstiprinājusi LFF Elites futbola attīstības komiteja un Klubu sacensību komiteja, kurās ietilpst cilvēki cieši saistīti ar RFS, bet daži cilvēki ir locekļi un balso gan vienā, gan otrā komitejā (!).

Pie kā tas viss novedīs? Spriediet paši. Acīmredzami ir tas, ka pašreizējā situācijā Virslīgas sastāvā iekļaut 17 nopietna līmeņa Latvijas futbolistus nav iespējams. Visi būtu priecīgi, ja tas būtu iespējams, bet mums šobrīd valstī nav tāda skaita kvalitatīvu futbolistu. Par kādiem rezultātiem Eirokausos šādā situācijā vispār var runāt? Tas lielākai daļai klubu nozīmēs momentālu izkrišanu no Eirokausiem un liegs nopelnīt papildus finansiālos līdzekļus kluba attīstībai. Nav noslēpums, ka tieši Eirokausos nopelnītā nauda ir viens no galvenajiem finanšu līdzekļiem klubu pastāvēšanai. Vienlaikus šāds lēmums būs milzīgs trieciens tiem klubiem, kuriem jau tagad ir vienošanās ar konkrētiem spēlētājiem uz vairākiem gadiem. Tas novedīs pie tā, ka būs jālauž līgumi, sāksies tiesu darbi starp klubiem un spēlētājiem ar FIFA un UEFA, kas attiecīgi nozīmēs lielus finansiālo līdzekļu zaudējumus.

Par citām katastrofālām sekām, kas būs, ja tiks apstiprināts šis lēmums, varētu turpināt, bet arī tāpat jau ir redzams, ka virkne investoru pazaudēs interesi ieguldīt naudu Latvijas futbola klubos, kas nozīmēs strauju kritienu klubu līmenī. Attiecīgi Latvijas Virslīga kļūs par izteiktu otrās šķiras turnīru un absolūti nebūs konkurētspējīga. Turnīrs būtībā pārvērtīs par viena kluba (RFS) spēļu laukumu, kas interesanti būs tikai RFS un nevienam citam.
Īpaši ņemot vērā pēdējā laika neveiksmes gan nacionālajai, gan U-21 izlasei, vietējā čempionātā ļoti svarīgi ir paaugstināt konkurenci vietējiem futbolistiem, nevis vienkārši viņiem garantēt vietu sastāvā. Šobrīd Latvijas klubiem kā vēl nekad ir iespējas izlauzties Eiropā un godam nest Latvijas vārdu Eirokausos.

Mēs nesaprotam, kā var iet viena konkrēta kluba pavadā. Klubs, kurš NEKAD nav spēlējis Eirokausos, kurš Latvijas Virslīgā spēlē trešo (!) gadu, kurš savā pastāvēšanas laikā ir sasniedzis tieši NEKO? Nesaprotam, kā var ar šādu attieksmi izturēties pret visiem pārējiem klubiem, kuri ir veidojuši un veido Latvijas futbola vēsturi, kuri ar godu un vairākas reizes ir pārstāvējuši Latvijas klubu futbolu starptautiskā līmenī, pateicoties kam par mūsu futbolu cilvēki zina un ciena arī Eiropā. Nesaprotam, kā var šādi ņirgāties par lielāko daļu Latvijas klubu līdzjutējiem, liedzot viņiem vērot nopietnu un kvalitatīvu futbolu. (aut.p. - šī rindkopa "Riga" mājaslapā ir izņemta no kopējā teksta).

Aicinām LFF Valdi šajā jautājumā ieņemt konstruktīvu pozīciju, ar cieņu izturēties pret lielākās daļas klubu pozīciju, nepieļaut patvaļību un Latvijas futbola sagraušanu. Un patiešām cienīt Latvijas futbola līdzjutējus, kuru dēļ futbols arī eksistē. Vienmēr esam gatavi konstruktīvam dialogam, jo mums ir viens mērķis – celt Latvijas futbola un klubu konkurētspēju un sniegt līdzjutējiem kvalitatīvu futbolu, kas radīs prieku skatītājiem un klubiem palīdzēs sasniegt panākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Nedrīkst pieļaut Latvijas futbola gremdēšanu!

Klubu paziņojumos novērojamas nelielas stilistiskas atšķirības, kā arī dažas izlaistas rindkopas. Ar katra kluba paziņojumu pilnā apjomā iespējams iepazīties zemāk pieejamajās saitēs:
FK Ventspils
https://rigafc.lv/oficials-riga-fc-...
https://www.fkspartaks.lv/jaunumi/n...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 316 komentāri
Slēpts komentārs: crosbijs87
Slēpts komentārs: FUNS
Slēpts komentārs: biskaps

  +3 [+] [-]

, 2018-10-24 16:23, pirms 2 gadiem
Ventiņu mahinatoram nervi beigti

  +6 [+] [-]

, 2018-10-24 16:23, pirms 2 gadiem
Tad jau no bLFV vajadzēja atcelt Krivuņecu, nevis Lajuku?

 +15 [+] [-]

, 2018-10-24 16:29, pirms 2 gadiem
Trauksmes zvani, kas liecināja, ka atgriežas/atgriezīsies Skonto laiki:
1) RFS pārņem Skonto kodolu pēc bankrota.
2) Izlase nerāda sniegumu, Indriksons ar Mežecki saka, ka redz Skonto laikā bija labāk, jo bija izlases BĀZES klubs, tad saspeletība bija labāka utt.
3) Otrajā gadā RFS sitās pa 5-6 vietu, no RFS uz izlasi sauc 4-6 spēlētājus (SAKARĀĀA??)
4) Verpakovskis tiek pie labas vietas LFF, izfraktē FK valdi, un atdod/pārdod krievam.
5) Pārādās ziņas, ka Verpakovskis varētu aiziet pavisam no Liepājas un ieņemtu labu vietu RFS.

Viss iet uz to, lai atkal būtu bāzes klubs (RFS), tātad čempionāta ciņa notiks tikai par atlikušajām eirokausu vietām.

Pilnīgi piekrītu, ka tiek lobētas tikai un vienīgi RFS intereses.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-24 16:29, pirms 2 gadiem
FUNS rakstīja: Laikam esmu dzimis gadus 50 par ātru bet varbūt tieši tādus šobrīd vajag.
Tu esi dzimis 50 gadus par vēlu, kopā ar PSRS jau vajadzēja nomirt!

  +1 [+] [-]

, 2018-10-24 16:34, pirms 2 gadiem
Ferdinands Lieliskaisss rakstīja: Ventiņu mahinatoram nervi beigti
Kur tad ņems tos neleģionārus? Jātīra MettaLU. Citur nav kur ņemt. Vai tad to vajag? Atkal Mettai izmisīgas cīņas par palikšanu virslīgā.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-24 16:36, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: Tu esi dzimis 50 gadus par vēlu, kopā ar PSRS jau vajadzēja nomirt!
ja, vecais komunists gatavs naturalizēt katru sev līdzīgo vatesgalvu jo "te ilgi nodzīvojis" un vienalga ka "ilgi te nodzīvojot" valsts valodu piemirsis iemācīties.

     [+] [-]

, 2018-10-24 16:39, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: Tu esi dzimis 50 gadus par vēlu, kopā ar PSRS jau vajadzēja nomirt!
Es pat teiktu, ka lielākā bēda tajā, ka vispār ir dzimis...

  +7 [+] [-]

, 2018-10-24 16:43, pirms 2 gadiem
Liepāja nē, jo Verpakovskis pats skatās uz RFS klubu,ja?
Nožēlojami

  -2 [+] [-]

, 2018-10-24 17:03, pirms 2 gadiem
Ja neieviesīs segregācijas sistēmu, tad LV klubu futbolā spēlās gandrīz tikai slāvi un negroīdi. Kam tas ir vajadzīgs?

     [+] [-]

, 2018-10-24 17:15, pirms 2 gadiem
Finālā FC Riga, Ventspils. Virslīgā 1. un 2. FC Riga un Ventspils. Kuri tad māk labāk futbolu spēlēt? Leģionāru piekritēji vai RFS utt.? Ko klubu Eirokausos iesāksim ar 18+7?

  +2 [+] [-]

, 2018-10-24 17:18, pirms 2 gadiem
FUNS rakstīja: Par leģionāra limits pilnīgu atcelšanu. Ir klubi un ir izlase. Klubā kaut vai visi melnie dzeltenie vai kā savādāk. Izlasē pret mākslīgu naturalizāciju. Atbalstu Torresa gadījumu pēc būtības - spēlē Latvijā gadus 10, precējies šeit.
Būs smagi,, būs liela pretestība no sabiedrības, bet jāiet uz to ka klubi ir klubi un kaut vai visi leģionāri tajā. Protams tas ir pakāpeniski un uz doto brīdi mani dzīvu apēdīs par šo domu. To es labi saprotu bet pēc gadiem 20 tas būs jau pašsaprotami. Laikam esmu dzimis gadus 50 par ātru bet varbūt tieši tādus šobrīd vajag.
Un kur spēlēs vietējie? Izlasi vāksi no 1. līgas un junioriem?

  -1 [+] [-]

, 2018-10-24 17:20, pirms 2 gadiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Un kur spēlēs vietējie? Izlasi vāksi no 1. līgas un junioriem?
Vietējie ārzemēs, virslīgā.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-24 17:27, pirms 2 gadiem
Ja tas izies cauri, tad nav jau problēmu klubiem sarunāt, ka viņu atlaižamie leģionāri ar ES pasēm vēršas tiesā. Rezultāts ir prognozējams, jo šis ir acīmredzams pastāvošās likumdošanas pārkāpums, kurš pastāv jau gadiem, tikai neviens nav vērsies tiesā, tāpēc arī nekas nav mainījies.
Tāpēc nedomāju, ka kāds šo pieņems, ja sapratīs, ka tiesāšanās ir pavisam reāla.

  +3 [+] [-]

, 2018-10-24 17:32, pirms 2 gadiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Un kur spēlēs vietējie? Izlasi vāksi no 1. līgas un junioriem?
Vietējiem vajag konkurenci! Sorry, bet tas nav normāli, ka tiec sastāvā tikai tāpēc, ka esi vietējais. Jā, es saprotu, ka vajag tad kaut kādu minimālo, teiksim U21 vecuma spēlētāju skaitu pieteikumā. Teiksim, 3, nezinu, whatever! Taču bez leģionāriem nebūs izaugsmes, nebūs konkurences. Kāda jēga tādam jaunajam raut pakaļu pušu un dzīvot par 110% futbolā, ja var ar visiem 80% tikt sastāvā?!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs: FUNS

     [+] [-]

, 2018-10-24 17:56, pirms 2 gadiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Un kur spēlēs vietējie? Izlasi vāksi no 1. līgas un junioriem?
Ļoti daudzi šeit priecājās ka vietējie kļūst par leģionāriem . Tā tas ir basketbolā, futbolā, hokejā utt. Ja nopietni, tad daudz leģionāri ir ļoti labi. Vietājam jābūt vidējā sava čempionāta līmenī, lai tiktu sastāvā. Var būt pat nedaudz zem vidējā līmeņa. Ja vietājais ir tik vājš ka nespēj tikt līdzi leģionāriem , tad lai meklē citu līgu. Klubi kļūs spēcīgāki.

  -2 [+] [-]

, 2018-10-24 17:59, pirms 2 gadiem
zaipis rakstīja: Tu esi dzimis 50 gadus par vēlu, kopā ar PSRS jau vajadzēja nomirt!
Nu bet protams. Pēc tavām domām es dzīvoju un augu tikai ar mīlestību pret visu kas saistās ar PSRS.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -3 [+] [-]

, 2018-10-24 18:16, pirms 2 gadiem
artemijs_alusbruveris_107512646908626 rakstīja: Jaa, tas butu interesanti zinaat kur legjis varetu buut pavlopis, manekenes,batna,razgalis un veel virkne pelavu Situaacija identiska
Slovākija, Alpu līga, Francija, Polija utt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -3 [+] [-]

, 2018-10-24 18:22, pirms 2 gadiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Un kur spēlēs vietējie? Izlasi vāksi no 1. līgas un junioriem?
Izlasi jāveido no labākajiem.

  -3 [+] [-]

, 2018-10-24 18:24, pirms 2 gadiem
artemijs_alusbruveris_107512646908626 rakstīja: Sanmariino,POL2 liiga, RUS 1.liiga utt...
Kenija, DĀR, Mongolija, Indija utt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2018-10-24 18:27, pirms 2 gadiem
Banss rakstīja: ja, vecais komunists gatavs naturalizēt katru sev līdzīgo vatesgalvu jo "te ilgi nodzīvojis" un vienalga ka "ilgi te nodzīvojot" valsts valodu piemirsis iemācīties.
Bŗīnums būtu ja tu domātu un izteikties savādāk. Kas ir dzimis kā krievs, tas arī lamāsies pie pirmās iespējas. Neesmu vainīgs ka tevī sēž padomju krieviskā dvēsele,kura mīl nolamāt cilvēku uzreiz ja viņš domā savādāk.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2018-10-24 18:54, pirms 2 gadiem
artemijs_alusbruveris_107512646908626 rakstīja: par tavu PSRS dveeseli jautajumu nav, tik ko tgd klausies kobzona vietaa???
Savatage, Kingdom Come, Primal Fear, Lacrimosa, Gravedigger, U.D.O., nupat jaunais Nazareth iznācis. Lūk , ko klausos.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 316 komentāri