Nākamā lapa

''SynotTip'' futbola Virslīgas klubs ''Liepāja'' sagatavojies video par komandas jauno galveno treneri Tamazu Pertiju, kurā gruzīnu speciālists pastāsta, ko sagaida no liepājniekiem.

Otrdien, 17.janvārī, Elektrum Olimpiskā centra hallē tika aizvadīta “Ziemas kausa” spēle starp FK “Liepāja” un SK “Babīte” komandām. Mačs noslēdzās ar 2:0 liepājnieku uzvaru. Liepājnieki ar vārtu guvumiem izcēlās katrā puslaikā pa reizei. Vispirms Oskars Kļava 26.minūtē atklāja spēles rezultātu, savukārt 54.minūtē Dario Tomič pārsvaru dubultoja. Tāpat šajā spēlē tika piešķirts pirmais noraidījums “Ziemas kausa” ietvaros - par sitienu pretiniekam sarkano kartīti savā priekšā ieraudzīja SK “Babīte” spēlētājs Vladislavs Kuzmins.

Pirmdien, 16.janvārī Skonto hallē tika aizvadīta ''Ziemas kausa'' spēle starp diviem SynotTip Virslīgas klubiem - FK “METTA/Latvijas Universitāte” un FK “Ventspils”. Uzvaru ar 2:0 (1:0) izcīnīja ventspilnieki. Spēles rezultātu vēl 1.puslaika ietvaros atklāja šīs dienas vienīgais pārbaudāmais spēlētājs ventspilnieku rindās, savukārt pašā spēles galotnē Igors Savčenkovs pārsvaru dubultoja, kad bumbu vārtu tīklā raidīja pēc veiksmīga centrējuma no standartsituācijas.

Futbola treneris Artūrs Zakreševskis pat 45 gadu vecumā vēl nav zaudējis ticību labajam un ir viens no Latvijas futbola ideālistiem. Kurš grib sakārtot futbola vidi un izaudzināt labus futbolistus. Droši vien viens no retajiem sava laika varoņiem, kurš, spēlējot Latvijas virslīgā un Latvijas izlasē, pabeidza arī augstskolu - Latvijas Universitāti. Nu jau devīto gadu strādā par treneri Jura Docenko futbola skolā "Alberts". Kā prasīja Mihaila Gorbačova ēras sākumā - ar aktīvu dzīves pozīciju un joprojām uzskata, ka "mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties" nav nepareizs uzaicinājums. Varbūt tāpēc arī redz un nebaidās runāt par visu, kas notiek futbolā - neloģiski agro specializāciju, izlasi, kas mokās starp 1. un 4. numuru, stadionu neesamību Rīgā, vecāku spiedienu uz jaunajiem futbolistiem un citām nejēdzībām.

Sarunas garums: 68 minūtes

Šodien FK "Liepāja" prezidents Māris Verpakovskis Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku iepazīstināja ar komandas jauno galveno treneri Tamazu Pertiju.

Šogad pirmoreiz par Latvijas futbola čempionu kļuva Jūrmalas "Spartaks", kura kapteinis sezonas otrajā pusē bija tikai 21 gadu vecais pussargs Jevgeņijs Kazačoks. Sarunā ar Sportacentrs.com liepājnieks stāsta gan par aizvadīto sezonu, kurā no viņiem zelta godalgas negaidīja neviens, gan par ambīcijām spēlēt Latvijas izlasē, gan arī par iespējamo nākotni. Intervijas ilgums: 46 minūtes.

Bijušais Latvijas U21 izlases pussargs Iļja Šadčins kopā ar savu muzikālo projektu "Sidereal" izdevis singla "Все изменится сегодня" ("Viss izmainīsies šodien" - no krievu val.) video versiju. 22 gadus vecais Šadčins pārstāvējis Latvijas U17, U19 un U21 izlases. Aizvadīto sezonu iesāka "Riga" sastāvā, bet sezonas laikā pārgāja uz RFS.

Dalībnieki - Iļja Šadčins,Kristaps Liepa,Aleksejs Grjaznovs.
Direktors - Evgenijs Mankovs.

2016.11.13 FS METTA/LU - AFA Olaine/SK Super Nova pēcspēles komentārs

13. novembrī Hanzas vidusskolas stadionā, Rīgā, norisinājās SynotTip futbola Virslīgas pārspēļu otrās kārtas mačs starp FS "Metta/LU" un AFA "Olaine"/SK "Super Nova" komandām. Mājinieki vairāk kontrolēja bumbu, tomēr kopumā bīstami momenti bija abām komandām. Mača sākumā viesiem bija nosacīts pārsvars un pāris labas iespējas gūt vārtus, tomēr tieši "Metta" spēja gūt vārtus, kad pēc veiksmīga rikošeta bumbu vārtos trieca Rendijs Šibass. Turpinājumā mājinieki pakāpeniski pārņēma spēles grožus savās rokās, tomēr vairs nespēja atslēgt viesu vārtus, neskatoties uz lieliskām iespējām Dāvim Indrānam un Robertam Uldriķim. Tikmēr viesu sastāvā neapšaubāmi bīstamākais vīrs bija azerbaidžānietis Vugars Askerovs, tomēr šoreiz leģionāram izcelties neizdevās, neskatoties uz vairākām lieliskām izdevībām. Mača rezultāts 1:0, divu spēļu summā - 2:1, un "Metta" jau ceturto gadu pēc kārtas saglabā vietu Virslīgā pēc pārspēļu mačiem.

SynotTip futbola Virslīgas pārspēle: FS Metta/LU - AFA Olaine/SK Super Nova. Spēles ieraksts

9. novembrī norisinājās SynotTip futbola Virslīgas pārspēļu pirmais mačs starp AFA "Olaine"/SK "Super Nova" un FS "Metta/LU" komandām. Viesi vairāk spēja kontrolēt bumbu un arī radīja vairāk bīstamu momentu, kamēr mājinieki atbildēja ar biežiem, asiem pretuzbrukumiem. Tomēr vārtu izteiksmē komandas nevarēja izšķirt - gala rezultāts 1:1. Viesus otrā puslaika sākumā vadībā izvirzīja Roberts Uldriķis, bet, par prieku vietējiem līdzjutējiem, mača izskaņā rezultātu izlīdzināja azerbaidžānietis Vugars Askerovs.

2016.11.09 SynotTip futbola Virslīga: AFA Olaine/SK Super Nova - FS Metta/LU

2016.11.09 AFA Olaine/SK Super Nova - FS Metta/LU

SynotTip futbola Virslīga. FK Jelgava - FS Metta/LU. Spēles ieraksts

5. novembrī Daugavas stadionā, Liepājā, norisinājās SynotTip futbola Virslīgas pēdējās, 28., kārtas spēle starp FK "Liepāja" un BFC "Daugavpils" komandām. Mājinieki dominēja šajā mačā, daudz vairāk kontrolēja bumbu un izveidoja praktiski visus spēles bīstamos momentus, tiesa, spēja gūt tikai vienus vārtus. Šajā spēlē uzvaras vārti (arī vienīgie vārti) tika gūti pirmajā puslaikā, kad Marks Kurtišs aizskrēja pretuzbrukumā un no soda laukuma robežām precīzi pārmeta bumbu pāri viesu vārtsargam Jevgeņijam Ņerugalam. Rezultāts 1:0, un ar šo maču noslēdzas abām komandām neveiksmīgā 2016. gada sezona.

5. novembrī Ventspilī norisinājās SynotTip futbola Virslīgas pēdējās, 28., kārtas, spēle starp FK "Ventspils" un RFS komandām. Mājiniekiem piederēja izteikts pārsvars, ventspilnieki daudz kontrolēja bumbu, kamēr viesi atbildēja ar pretuzbrukumiem un labu spēli aizsardzībā. Neskatoties uz to, mačs noslēdzās neizšķirti, un abas komandas guva vārtus pirmajā puslaikā - vispirms "Ventspils" izvirzījās vadībā, kad no gaisa bumbu vārtos trieca Aleksejs Aleksejevs, bet jau pēc piecām minūtēm RFS atbildēja ar savu vārtu guvumu, kad rupju kļūdu mājinieku aizsardzībā izmantoja Ensa Ndžī, sitot bumbu tukšos vārtos. Spēle beidzās ar rezultātu 1:1, un galu galā šī kļūda aizsardzībā "Ventspilij" maksāja ne tikai uzvaru, bet arī sudraba godalgas Virslīgas turnīrā.

Pēcspēles komentāri pēc FK "Liepāja" un BFC "Daugavpils" spēles 2016.gada 5.novembrī, Liepājā.

2016.11.05 Pēcspēles komentāri no FK Ventpils galvenā trenera Pola Ašvorta un RFS galvenā trenera Jurija Ševļakova