Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Daugavpils treneri Žavoronkovs un Sipailo tiek apsūdzēti diplomu viltošanā

Rolands Eliņš

Daugavpils treneri Žavoronkovs un Sipailo tiek apsūdzēti diplomu viltošanā
Vladimirs Žavoronkovs. Foto: bfcdaugava.lv

LETA. Pēc Daugavpils Sporta pārvaldes iesnieguma policija sākusi pārbaudes par vairāku sporta skolu darbinieku, tostarp treneru, viltotiem diplomiem par augstāko izglītību, aģentūrai LETA apstiprināja pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš.

Pārbaudes sāktas pēc tam, kad no augstākās izglītības iestādēm saņemti apliecinājumi, ka konkrētie darbinieki augstāko izglītību nav apguvuši, un diplomi viņiem netika izsniegti. Stivriņš apgalvoja, ka pieprasījumus iestādēm nosūtījis, jo bijušas aizdomās par konkrētiem darbiniekiem.

Savā atbildē Maskavas fiziskās kultūras valsts akadēmija pārvaldi informējusi, ka pilsētas Futbola skolas treneris Vladimirs Žavoronkovs nav studējis augstskolā un viņam arī netika izsniegt diploms. Līdzīga informācija sniegta arī no Smoļenskas fiziskās kultūras, sporta un tūrisma akadēmijas par otru skolas treneri Andreju Sipailo un Bērnu un jaunatnes sporta skolas metodiķi Ellu Ļaksu.

Stivriņš pauda, ka treneri ar neatbilstošu izglītību aizskāruši bērnu tiesības, un, lai pārliecinātos, ka pārējie pedagogi un citi darbinieki, kuriem nepieciešama augstākā izglītība, patiesi to ir apguvuši, viņš izdevis rīkojumu par visu šo darbinieku diplomu autentiskuma pārbaudi, kurai jānoslēdzas 18.aprīlī. Pārbaude attiecas uz abām minētajām izglītības iestādēm, kā arī Daugavpils Individuālo sporta veidu skolu un Daugavpils Ledus sporta skolu.

Sporta pārvaldes vadītājs atzina, ka izglītības iestāžu vadītājiem nav uzlikts par pienākumu pārbaudīt darbinieku sniegtās informācijas patiesumu, taču pieļāva, ka šāda kārtība būtu jāiedibina.

Daugavpils sporta sistēma nonākusi pastiprinātā uzmanības lokā pēc nu jau bijušā futbola skolas direktora Naura Mackeviča atstādināšanas no amata, kas izvērsa arī plašas vietējās politikas diskusijas. Mackevičs portālam Sportacentrs.com par Žavoronkova un Sipailo lietu pastāstīja, ka sporta pedagogam nepieciešamo sertifikātu izsniedz centralizēti, un viņš pats personīgi nebija papildus pārbaudījis abu minēto personu diplomu leģitimitāti.

"Viņi paši man mutiski nesen pauda pārsteigumu par Krievijas universitāšu sniegto informāciju," teica Mackevičs. "Teica, ka vērsīsies pēc skaidrojumiem, kāpēc universitātes raksta, ka viņi nav tur mācījušies. Apgalvoja, ka viņiem vēl ir palikuši studiju materiāli, sesiju grafiki utt. Ja šie diplomi ir bijuši viltoti, tad, protams, tas ir liels pārkāpums, un viņiem nevajadzētu turpināt darbu izglītības iestādē. Par pārmetumiem manā virzienā - futbola skolu sāku vadīt tad, kad viņi abi šeit jau strādāja, un vairākus desmitus gadus vecus diplomus Krievijas skolās nepārbaudīju."

Par iegūto informāciju Stivriņš ziņojis policijai, un, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, jau ir sākts kriminālprocess saistībā ar Žavoronkova iespējamiem pārkāpumiem. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošanu, ja pārkāpums izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to veikusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Ļaksa, kurai par pārbaudi un vēršanos policijā neesot zinājusi, aģentūrai LETA atzina, ka diploms tiešām ir viltots, un šāda dokumenta izmantošana savulaik bijis izmisuma solis, jo nav bijis darba un trūcis iztikas līdzekļu. Sporta metodiķe stāstīja, ka bija iespējams iegūt tieši Smoļenskas augstskolas "diplomu", taču viņai saistības ar otrā šīs iestādes diploma īpašnieku Sipailo šajā jautājumā neesot.

Ļaksa sporta jomā darbojas kopš 1979.gada, viņas diploms datēts ar 1993.gadu. Jautāta, kāpēc nav ieguvusi augstāko izglītību vēlāk, sporta skolas darbiniece apgalvoja, ka pasliktinājusies veselība.

Ar Žavoronkovu un Sipailo aģentūrai LETA pašlaik sazināties nav izdevies. Jāpiezīmē, ka gan Sipailo, gan Žavoronkovs ir saņēmuši LFF treneru licenci. Sipailo ir UEFA A līmeņa licence, tāda pati ir arī Žavoronkovam.

     [+] [-]

, 2019-02-20 19:55, pirms 5 gadiem
😁

     [+] [-]

, 2019-02-20 20:53, pirms 5 gadiem
Ģīmis tāds viltiigs un naglijs.

  +2 [+] [-]

, 2019-02-20 21:20, pirms 5 gadiem
Jau kad pirms gadiem sešiem Sipailo nočakarēja visu Latgales jaunatnes čempju organizēšanu, nometot Babri no reģiona atbildīgā amata, zināju, ka glumajam tipam kkas ir neriktīgi.

     [+] [-]

, 2019-02-20 21:37, pirms 5 gadiem
Ar Žavoronkovu un Sipailo aģentūrai LETA pašlaik sazināties nav izdevies.

Sipailo ir Turcijā.
https://lff.lv/zinas/11560/virsliga...

     [+] [-]

, 2019-02-20 22:05, pirms 5 gadiem
Ak,Jēziņ ! Maskavas metro stacijās pie Džamšuta šos diplomus var sapirkt kādus un cik grib.

     [+] [-]

, 2019-02-21 06:25, pirms 5 gadiem
Savukārt Stivriņām, kurš divus mēnešus izpildīja DFS direktora pienākumus nav pedagoģiskās izglītības un viņš nedrīkstēja ieņemt šo amatu. Bez tam, Stivriņam nekad nav bijis darīšanas ar sporta sfēru, jo viņš visu karjeru bija robežsargs.
Toties četras reizes izmestais no mēra krēsla Rihards Eigims visur deklarē, ka viņš ir dienējis Melnās jūras kara flotē un pabeidzis Latvijas policijas akadēmiju. Ne tur, ne tur Eigims nekad nav bijis!