Rakels: "Polijas 1. līga ir divreiz spēcīgāka nekā Latvijas Virslīga"

Rakels: "Polijas 1. līga ir divreiz spēcīgāka nekā Latvijas Virslīga"

Deniss Rakels
Foto: zaglebie-lubin.pl

Deniss Rakels šobrīd atrodas savas īpašnieces, Ļubinas "Zaglebie", rīcībā. Mūsu uzbrucējs par to ir priecīgs, taču uzsver, ka arī Polijas 1. līgā, kura pēc Rakela domām ir divreiz spēcīgāka nekā Latvijas Virslīga, iegūta laba pieredze.

19 gadus vecais uzbrucējs Deniss Rakels pagājušo sezonu tika izīrēts Polijas 1. līgas klubam Katovices GKS, bet šobrīd starpsezonu periodā ir atgriezies pie savas īpašnieces - Polijas Ekstraklases kluba Ļubinas "Zaglebie" (9. vieta pagājušajā sezonā 16 komandu konkurencē). Mūsu futbolists intervijā sava kluba oficiālajai mājas lapai par šo faktu neslēpj prieku.

Šobrīd jau nav problēmu komunicēt poliski?
Nav nekādu problēmu, visu saprotu un varu sarunāties poliski.

Vai pagājušo sezonu GKS komandā uzskati par veiksmīgu?
Sezonas pirmā puse man padevās - spēlēju katrā mačā un guvu vairākus vārtus. Tomēr sezonas otrajā pusē laukumā tiku tikai sešas reizes un guvu tikai vienus vārtus, jo mocījos ar muskuļa savainojumu. Tā rezultātā nespēlēju kopš aprīļa sākuma. Tomēr kopumā Katovicē pavadīto laiku vērtēju ar plus zīmi, jo ieguvu pieredzi.

Vai esi uzlabojis savas kvalitātes?
Domāju, jā. Uzspēlēju 1. līgā, kas līmeņa ziņā ir augstāka nekā Ekstraklases jauniešu (dublieru) turnīrs. Kā jau minēju, esmu uzkrājis pieredzi un cīnīšos par vietu Ļubinas "Zaglebie".

Vai Polijas 1. līga ir spēcīgāka nekā Latvijas Virslīga?
Daudz stiprāka, var teikt, divreiz stiprāka (smejas). Latvijā varbūt ir divas trīs komandas, kuras var pielīdzināt Polijas 1. līgas līmenim.

Kā juties Katovices komandā?
Jutos ļoti labi, komandā mani pieņēma draudzīgi, un arī līdzjutēju attieksme bija simpātiska.

Rudenī guvi piecus vārtus, un visi teica, ka pavasaris būs tavs. Tai brīdī guvi savainojumu...
Biju nikns, vēl jo vairāk tāpēc, ka pirmās divas spēles pavasarī manā izpildījumā bija labas, bet trešajā guvu vārtus un šķita, ka viss ies uz augšu. Taču tad guvu muskuļa savainojumu un var teikt, ka pārējās spēļu kārtas zaudēju.

Uz Katovici pārcēlies sezonas gaitā un, lai gan pirmos vārtus bija jāgaida 10 spēles, saņēmi labas atsauksmes.
Treneri man uzreiz sāka uzticēties un jau nākamajā dienā pēc atbraukšanas aizvadīju pirmo spēli. Treneri man visu laiku uzticējās. Faktiski var teikt, ka spēlēju labi, taču nekādi nespēju izmantot vārtu gūšanas iespējas. Sāku sist iekšā oktobrī.

Tagad esi atgriezies Ļubinā. Domā, spēsi pārliecināt "Zaglebie" treneri Pāvelu Hapalu?
Man grūti spriest, viss ir atkarīgs no trenera - ja nolems, ka man jādodas uz treniņnometnēm, tad, protams, došos līdzi. Jūtos labi, esmu jauns, man jāspēlē. Ja tomēr treneris mani neņems līdzi, būs jādomā par vēl vienu īri.

Tava prioritāte ir iekļūt "Zaglebie" komandā?
Man šeit patīk un neslēpšu, ka priecājos par atgriešanos Ļubinā. "Zaglebie" ir mans pirmais poļu klubs un gribētos šeit nostiprināties. Atceros savu pirmo dienu Ļubinā, un mani mērķi nav mainījušies joprojām gribu spēlēt šai klubā, man pret to ir īpašs sentiments. Darīšu visu, lai treneris Hapals dotu man iespēju.

Izmantotie resursi:
Splash | Klub Piłki Nożnej Zagłębie Lubin

Kā vērtē Rakela Polijas 1. līgas un Latvijas Virslīgas salīdzinājumu?

  • 75

  • 45

  • 141


1 2 38 komentāri

  +4 [+] [-]

, 2012-07-03 23:59, pirms 6 gadiem
Nu nevajag parspilet!

  +3 [+] [-]

, 2012-07-03 23:59, pirms 6 gadiem
Virslīgu grūti nepārspēt..

     [+] [-]

, 2012-07-04 00:00, pirms 6 gadiem
Nāves ēnā rakstīja: Nu nevajag parspilet!
viņš nepārspīlē

  +3 [+] [-]

, 2012-07-04 00:08, pirms 6 gadiem
skaļi teikts!!

  +3 [+] [-]

, 2012-07-04 00:11, pirms 6 gadiem
laigan varbūt var teikt, ka līga, tāpat kā komanda, ir tikpat vāja, cik tās vājākā komanda..

     [+] [-]

, 2012-07-04 00:14, pirms 6 gadiem
Nu no Virslīgas tiešām šobrīd tik kāādas 3 tur turētu līmeni.

  +6 [+] [-]

, 2012-07-04 00:24, pirms 6 gadiem
Es domāju, ka neviens no mums, kuri tagad šeit komentē, nav spēlējuši ne Latvijas virslīgā, ne Polija 1. līgā, tāpēc mēs nekādi nevaram salīdzināt. Bet es domāju, ka Latvijas virslīga peļama arī. Vismaz top komandas ir pietiekami zolīdas. Kaut vai kā dažus gadus FK Ventspils ļoti cienīgi cīnījās UEFA kausā grupu turnīrā. Protams, pēdējos pāris gados nav tik spoži mūsu klubi spēlējuši, bet tomēr domāju, ka tik traki kā daudzi uzskata un izsakās, arī nav.

  +9 [+] [-]

, 2012-07-04 00:25, pirms 6 gadiem
Virslīgā šogad ir ļoti labs līmenis, tā kā nevajag nu tā teikt, ja pats nezina.

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 00:26, pirms 6 gadiem
gercis89 rakstīja: Es domāju, ka neviens no mums, kuri tagad šeit komentē, nav spēlējuši ne Latvijas virslīgā, ne Polija 1. līgā, tāpēc mēs nekādi nevaram salīdzināt. Bet es domāju, ka Latvijas virslīga peļama arī. Vismaz top komandas ir pietiekami zolīdas. Kaut vai kā dažus gadus FK Ventspils ļoti cienīgi cīnījās UEFA kausā grupu turnīrā. Protams, pēdējos pāris gados nav tik spoži mūsu klubi spēlējuši, bet tomēr domāju, ka tik traki kā daudzi uzskata un izsakās, arī nav.
forši, pats sev pierādīji faktu

 +15 [+] [-]

, 2012-07-04 00:29, pirms 6 gadiem
Atceros, reiz viens futbolists, nokļūstot anglijas 5. līgā, mēģināja iestāstīt, ka arī tā ir spēcīgāka par virslīgu. Saprotama ir cilvēka vēlme sevi mierināt, ka tik slikti jau viņš nespēlē, bet vai tiešām kādam tam ir jātic?
Mans vērtējums - mūsu līderi=Polijas ekstra klases viduvējības. Mūsu Virslīgas vidus=Polijas 1.līgas augša. Virslīgas vājākās komandas, iespējams pat neturētos Polijas 1. līgā. Mums vienkārši trūkst viduvēju komandu "masa", kā tas ir, piemēram, Polijā.

  +4 [+] [-]

, 2012-07-04 00:31, pirms 6 gadiem
Nu redesim ka musejiem veiksies eirokausos un tad varesim spriest. nav jau ta polu liga nekada uberliga.

     [+] [-]

, 2012-07-04 00:34, pirms 6 gadiem
Noteikti līmenis ir augstāks. Tur cīnās par vietu ekstraklasē, kur vispār līmenis ir augstākajā līmenī, vismazs top klubiem.
Polijā vispār futbols ir sportaveids nr1. Un spēlētāju resursi pietiekami, lai uzturētu labu līmeni arī 1. līgā ar vietējiem spēlētājiem, kas Lv nav iespējams.
Pēc euro 2004 bija sajūtas, ka tagad visam jāiet uz augšu, bet notika otrādi.. Līmenis ir krities gan izlasei, gan virslīgai.

Šaubos vai kāds futbolists ar augstiem mērķiem un talantu ilgi vēlās uzkavēties virslīgā.. Vienīgi dedzīgi amatieri un neatlaidīgi veterāni, parādās pa kādam eiropas līgu durvju meklētājam, tas arī viss.
Pirms gadiem 10 bija gods spēlēt tajā pašā Skonto, līmenis bija labs, skauti bija daudzās spēlēs..
Manuprāt vaina ir tur, ka futbolistu skaits eiropā ir stipri vien palielinājies pēdējā desmitgadē, vairumā valstu ir profesionāla attieksme, iespējas, treniņi utt. Lv vienkārši nevar konkurēt profesionālā līmenī. Ir jau pozitīvie piemēri, un lietas tiek pamazām kārtotas.. Lai arī ir tas demokrātiskākais sportaveids, par ko šaubos, tad tikai amatieru līmenī. Lai audzinātu talantus ir jāiegulda nauda, arī izglītībā, medicīnā utt.

  +7 [+] [-]

, 2012-07-04 00:35, pirms 6 gadiem
1.līgā ir 18 profesionālas komandas, mums tikai dažas. Jāpiekrīt iepriekšminētajam, ka ir grūti objektīvi spriest, jo nav redzētas 1.līgas spēles.

  +1 [+] [-]

, 2012-07-04 01:21, pirms 6 gadiem
Latvijā varbūt ir divas trīs komandas, kuras var pielīdzināt Polijas 1. līgas līmenim.
Absurds pilnīgākais..

  +3 [+] [-]

, 2012-07-04 02:49, pirms 6 gadiem
Nu ja sodien Gulbene nospeleja 1-1 ar Polijas ekstraligas 10 klubu.Kaut vai parbaudes spele,bet laikam nav tik traki.Domaju puikam ar galvu nav kartiba,redzes ka veiksies.

  +2 [+] [-]

, 2012-07-04 07:33, pirms 6 gadiem
Pats smieklīgākais ir tas,ka noteikt spēku samērus tiek dota iespēja mums, parastiem līdzjutējiem ,kuri Polijas 1.līgas spēles pat savās acīs nav redzējuši.Ir zināma viena lieta,jebkurš leģionars slavēs to vietu un līgu ,kurā viņš spēlē.Būtībā šāda salīdzināšana nekam neder,jo gluži vienkārši tas nav pārbaudams.Polijas 1.līgas komandas eirokausos nespēlē,bet Polijas vadošo komandu spēku neviens neapstrīd.Līmeņa starpību redzējam nesen,kad Skonto spēlēja ar poļu klubu.Tiesa šī brīža virslīgas līmenis tiešām ir viens no zemākajiem ,kāds pēdējos 20 gados ir redzēts.Tieši tāpēc būs interesanti pavērot eirokausos mūsu klubu sniegumu.

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 08:13, pirms 6 gadiem
Puisītis pats ceļ savu asti augstāk.

  +2 [+] [-]

, 2012-07-04 08:27, pirms 6 gadiem
Pats paliek vājš un tāpēc izliekas ka līga stiprāka. Diez vai tiktu Līvānu Vanagos!

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 08:32, pirms 6 gadiem
alguns rakstīja: zemākajiem ,kāds pēdējos 20 gados ir redzēts.
Galīgi nepiekritīšu. Jā, 2000. gadu sākumā varbūt vadošās komandas bija spēcīgākas, bet tad nevienam, izņemot Skonto, pēc tam sāka iejaukties arī FKV un LM, nebija šansu vinnēt. Tagad līmenis ir izlīdzinājies un tā saucamās vājākās komandas ir riktīgi pielikušas gan līmenī, gan spēlētāju piesaistē. Tas ir tieši labāk un interesantāk. Vai tad tev labāk patika skatīties, kā Skonto visus vienmēr izliek? Tas tikpat prognozējami kā F1, kad Šumahers ziedu laikos brauca...

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 08:35, pirms 6 gadiem
Kā jau alguns raksta, katrs leģionārs slavēs līgu, kurā spēlē. Tad, kad Rakels spīdēja LM, viņa vienīgais konkurents vārtu gūšanas ziņā bija Karašausks. Es gribētu redzēt, vai arī tagad, LM šī brīža situācijā, viņš spētu tāpat spīdēt un apsteigt Gongadzi un Saito. Neesmu nemaz tik pārliecināts.

Bet, neskatoties ne uz ko, novēlu palikt Zaglebie sastāvā.

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 08:42, pirms 6 gadiem
Japiekrit Denisam,virsligas limenis ar katru gadu tikai KRIT! Varat likt minusus cik gribat,bet Latvijas speletaji nekur tikt nevar,tiek tie kuri spele musu smiekligaja izlase.

  +4 [+] [-]

, 2012-07-04 08:44, pirms 6 gadiem
Tā runājot "puisīts " attaisno savu kritumu no virslīgas uz pirmo līgu !!! Vairāk trenējies un tad nevajadzēs attaisnoties!

  +2 [+] [-]

, 2012-07-04 09:07, pirms 6 gadiem
Grebim arī Anglijas 5. līga bija spēcīgāka par Virslīgu

  +1 [+] [-]

, 2012-07-04 09:38, pirms 6 gadiem
Smaikli jau nāk par šiem līgu salīdzinājumiem ar Virslīgu... lai kur mūsējie spēlētu viņi vienmēr teikts, ka tā līga kur viņi ir tagad ir spēcīgāka par Virslīgu! Nebrīnītos, ja arī Čekulajevs intervijā pateiktu, ka Maltas čempionāts ir spēcīgāks par Virslīgu!!!

  +5 [+] [-]

, 2012-07-04 10:00, pirms 6 gadiem
Čalim tur ne visai labi sokas, tāpēc viņš meklē muļķīgus attaisnojumus..

     [+] [-]

, 2012-07-04 10:23, pirms 6 gadiem
Rakels par šiem skaļajiem vārdiem var tā arī neuzspēlēt augstāk par poļu pirmo līgu...Varēs pie paniem dzīvot...

  +2 [+] [-]

, 2012-07-04 10:46, pirms 6 gadiem
Interveja tachu polu portals , vajadzeja paslavet . Tikai diemzhel Kozlovs ( Virsligas 9. komandas speletajs) tiekt uz izlasi , bet Rakels , Rakels ne. Ar to laikam viss pateikts?

  -1 [+] [-]

, 2012-07-04 11:11, pirms 6 gadiem
Nāves ēnā rakstīja: Interveja tachu polu portals , vajadzeja paslavet . Tikai diemzhel Kozlovs ( Virsligas 9. komandas speletajs) tiekt uz izlasi , bet Rakels , Rakels ne. Ar to laikam viss pateikts?
Protams... Tukshi vaardi - ja grib veel Polijaa uzzspeeleet, tad jaaziepeejaas cik tik var - neies jau staastiit ka galiigi suudiigs liimenis bija un speeleeja pa kartupelju lauku.

     [+] [-]

, 2012-07-04 12:13, pirms 6 gadiem
* kaads lec augstaak par savu pakalju, ne?

  -2 [+] [-]

, 2012-07-04 12:39, pirms 6 gadiem
Jums taču skauž (ka vienmēr)

  -1 [+] [-]

, 2012-07-04 12:43, pirms 6 gadiem
Intelligent Gentleman rakstīja: Jums taču skauž (ka vienmēr)
Jaa, rikttigi, trakaak nevar but.

  +1 [+] [-]

, 2012-07-04 13:49, pirms 6 gadiem
es arī viņa vietā tā teiktu, varbūt par 3x vai 5x.

pēc ārzemēs spēlējošo leģionāru viedokļa Virslīga ir vājākā līgā pasaulē (nav dzirdēts ka kāds atzītu ka spēlē vājākā līgā).

savukārt pēc Virslīgas esošo pārstāvju domām tas ir gandrīz top10 līmenis un stabili Championship līmenis ..

  +1 [+] [-]

, 2012-07-04 15:40, pirms 6 gadiem
nu vai tad mēs spēlējam sliktāk par polijas valstvienību???nēē!tad kur virslīga sliktāka par polijas pirmo līgu????

  -1 [+] [-]

, 2012-07-04 15:56, pirms 6 gadiem
ironhead rakstīja: nu vai tad mēs spēlējam sliktāk par polijas valstvienību???nēē!tad kur virslīga sliktāka par polijas pirmo līgu????
Ja godīgi, mēs daudz sliktāk spēlējām par Polijas izlasi.
Uz doto brīdi Latviajs izlase neuzvarētu pat Igaunijas izlasi, var būt arī Lietuvas izlasi.

     [+] [-]

, 2012-07-04 16:00, pirms 6 gadiem
Intelligent Gentleman rakstīja: Ja godīgi, mēs daudz sliktāk spēlējām par Polijas izlasi.
Uz doto brīdi Latviajs izlase neuzvarētu pat Igaunijas izlasi, var būt arī Lietuvas izlasi.
5-0 Baltijas Kausa neskaitas.
1 2 38 komentāri

Tev jābūt autorizētam,