Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kārkliņš: "Sevi cienošs futbolists Latvijā naudas dēļ uz soliņa nesēdēs"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Kārkliņš: "Sevi cienošs futbolists Latvijā naudas dēļ uz soliņa nesēdēs"
Krišs Kārkliņš valmieriešu pirmajā spēlē pret "Daugavpili". Foto: Jānis Līgats.

Svētdien "Valmiera Glass"/ViA izbraukumā sensacionāli ar 1:0 pārspēja čempioni "Riga", pārtraucot tās 21 nezaudētās spēles sēriju Virslīgā. Pēc mača Sportacentrs.com uz sarunu aicināja uzvarētāju labās malas aizsargu Krišu Kārkliņu, kurš pirms sezonas tieši no "Riga" pārcēlās uz Valmieras komandu, kā arī minētajā mačā pēc Mārča Ērgļa nomaiņas kļuva par savas jaunās vienības kapteini.

Braucot uz šejieni, plāns bija skatīties, ko "Riga" darīs un ķert pretuzbrukumos?
Nē, mums nav tāda uzstādījuma spēlēt uz pretuzbrukumiem. Mēs spēlējam agresīvu aktīvu spēli ar presingu. Domāju, pirmajā puslaikā mums ļoti labi tas izdevās, otrajā, protams, jau iestājās nogurums. Lai cik muļķīgi tas neizklausītos, bet otrajā puslaikā traucēja arī spēlēšana pret vēju - diezgan daudz spēku tas prasa.

"Riga" sevišķi spoži gan nespēlēja arī pirmajās divās uzvarās, taču šodien gaidīji no savas bijušās komandas kaut ko vairāk?
Domāju, viņi vienkārši nenovērtēja mūs, tā bija viņu lielākā problēma. "Riga" sapulcējušies meistarīgi spēlētāji, bet viņi vairāk spēlē uz pieredzi, nevis cenšas izlikt spēkus uz visiem 100%. Tur tā atšķirība.

Seši punkti divās spēlēs - pelnrušķītes stāsts? Neviens ko tādu neprognozēja.
To redzēsim sezonas beigās. Skaidrs, ka cīnīsimies katrā spēlē par uzvaru.

Spēles gaitā kļuvi par kapteini, kad nogāja Mārcis Ērglis. Kāds ir tavs statuss komandā?
Man tas pašam bija diezgan liels pārsteigums. Taču principā tas neko daudz nedod - centies atdot sevi pilnībā komandai, to droši vien arī treneris redz, tāpat man jau ir kaut kāda pieredze. Saku paldies trenerim, ka novērtēja mani.

Sezonas sākumā bieži tiek runāts par mākslīgā seguma laukumiem, pāreju uz lielajiem stadioniem. Valmieras gadījumā tam varētu būt kāda nozīme?
Mums ir diezgan ātri spēlētāji, tāpēc, domāju, pēc pārejas uz stadioniem mēs vēl tikai atvērsimies. Pats arī gaidu tos laikus, kad varēs spēlēt uz zālītes. Uz sintētikas nevienam nepatīk spēlēt. Vēl kāds mēnesis jāpaciešas un tad jau redzēsim īsto futbolu.

Jums bija labs gatavošanās posms Turcijā. Vai snieguma ziņā vēl redzi, ka komanda var jūtami pielikt?
Domāju, ka vēl noteikti ir, kur progresēt. Pēdējās nedēļas laikā mums pievienojās vēl kādi trīs četri spēlētāji. Arī es pievienojos tikai pēdējā nedēļā pirms sezonas. Tā ka vēl slīpēsim gan saspēli, gan tehniku - domāju, pēc pāris mēnešiem būsim vēl labāki.

Esi spēlējis arī balstā, arī aizsardzības centrā, tagad spēlē labās malas aizsarga pozīcijā. Kur pats sevi redzi?
Lai cik negribētos to atzīt, bet tagad laikam vairāk esmu malējais aizsargs, nevis balsta pussargs. Bet, kur treneris man liks spēlēt, tur arī spēlēšu. Man galvenais ir spēlēt.

Kas konkrēti ir par iemeslu tam, ka spēlē malā, nevis balstā?
Ja ikdienā netrenējies konkrētā pozīcijā, ir grūti tajā aizvadīt vairāku spēļu kopumu. Pēdējos divos gados vairāk trenējos par malējo aizsargu, tur tagad ir pierasts.

Pastāsti, kas tev notika ar "Riga"! Izgāji visu sagatavošanās posmu un še tev...
Īstenībā neizgāju visu sagatavošanās posmu - no Dubaijas atbraucot ["Riga" pirmā no divām silto zemju nometnēm pirms sezonas - aut.], jau zināju, ka mainīšu komandu ["Riga" par sadarbības pārtraukšanu paziņoja vien 2. martā, krietni pēc otrās nometnes noslēguma - aut.]. Vienkārši, vienojoties ar Valmieru, sanāca aizķeršanās ar papīriem. Tāpēc sanāca mēnesi pašam patrenēties. Visādi citādi man grūti spriest, kas ar viņiem bija Kiprā, jo es pēc Dubaijas vairs nebiju ar "Riga".

Kas notika Dubaijā? Kā tev tika paziņots?
Portugāļu treneris [Pimenta - aut.], kurš atnāca, neredzēja man vietu sastāvā. Esmu vēl jauns [23 gadi - aut.], man ir jāspēlē. Izdomāju, ka man nav jēgas sēdēt un gaidīt, kad kāds varbūt notraumēsies vai kļūdīsies. Aizgāju uz komandu, kur gribu spēlēt un kur man dod spēlēt. Galvenais ir spēlēt.

Tad ārā dzīts netiki, vienkārši pateica, ka nespēlēsi?
Viņš teica, ka man labāk meklēt citu komandu. Arī viņš saprata, ka man kā jaunam futbolistam labāk ir spēlēt. Tā bija tāda abpusēja vienošanās.

Ir futbolisti, kas turas pie līguma, ir gatavi to atsēdēt.
Te Latvijā nav ne tādas summas, ne arī jēgas, lai tā darītu. Čempionāts ir diezgan līdzīgs. Varbūt pat labāk ir spēlēt komandā, kas, iespējams, ir nenovērtēta, nevis komandā, kas ir čempione un kas domās, ka tagad viss ir skaisti, viss ir labi. Šodien pirmajā puslaikā to arī redzējām - viņi mūs nenovērtēja, mēs iesitām golu, otrajā puslaikā izturējām viņu spiedienu.

Minēji par summām. Runā, ka "Riga" tās ir lielākās Latvijā.
Nezinu, kādas tās ir citās lielajās komandās, bet "Riga" ir normālas summas Latvijas līmenim. Taču tas arī nav nekas tāds, lai sevi cienošs futbolists paliktu tikai tās dēļ.

Valmiera naudas ziņā noteikti ir solis atpakaļ.
Protams, jā, taču es uz to šobrīd neskatos. Man šobrīd nauda nav galvenais. Svarīgākais ir spēlēt. Ja es spēlēšu un darīšu to labi, pēc tam nāks arī labāki līgumi, gan nauda, gan viss pārējais.

Portugāļu treneris galu galā pats nepalika "Riga". Vai čaļi tev ir stāstījuši, kas tur notika?
Mazliet zinu to virtuvi, bet tas lai paliek kluba iekšienē. Nav jēgas cilāt to, kas vairs nav aktuāls.

Bija šodien divkāršs niknums spēlēt pret "Riga", kas būtībā tevi nepaturēja?
Varbūt. Es gan katrai spēlei gatavojos vienādi. Drīzāk man šodien bija interesanti spēlēt pret tādu spēlētāju kā Artūrs Karašausks [abi cīnījās vienā flangā - aut.] - vienu no labākajiem uzbrucējiem Latvijā. Tas mani drīzāk stimulēja, nekā spēle pret bijušo klubu.

Kā parādījās variants pāriet uz "Valmiera Glass"?
Caur aģentiem. Man liekas, bija arī piedāvājums no "Ventspils", taču tur ir cita konkurence - nolēmu pāriet uz komandu, kas ir spēlējoša, kas būs tā saucamais underdog [potenciālā pastarīte - aut.], cīnīšos kopā ar viņiem. Man vairāk ir cīnītāja raksturs, šāda komanda man piestāv.

Valmiera šogad izskatās pavisam citādi, notikušas lielas pārmaiņas. Tev kā futbolistam svarīga drošības sajūta, ka finansējums nepazudīs, ka klubā būs stabilitāte?
Jā, svarīga, bet šai gadījumā diezgan lielu lomu nospēlēja treneris. Tamazs Pertija tomēr Latvijas līmenī ir pietiekami labs treneris. Ja viņš mani gribēja redzēt sastāvā, tad ar lielāko prieku spēlēšu tādā komandā. Esam kopā jau strādājuši Liepājā.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-01 02:45, pirms 10 mēnešiem
Cik ir vidējais kāposts?

     [+] [-]

, 2019-04-01 08:39, pirms 10 mēnešiem
Tas principaa ir trakaakais, ka Latvijas futbolaa, cik nu kaa vinji tur speele, un kaads vel par to maksaa algas... Shad tad skolas parkaa ir gan inchigaaks gan labaaks futbols nekaa Virsliigaa...

     [+] [-]

, 2019-04-01 09:24, pirms 10 mēnešiem
FC varēja būt 22 uzvarētu spēļu sērija. Bet nu tās nav.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-01 09:53, pirms 10 mēnešiem
Valmiera ir labs piemērs. ka virslīga ir jāpaplašina, varēja jau šogad būt 10 komandas un Supernova tāpat būtu konkurētspējīga!

  +6 [+] [-]

, 2019-04-01 11:48, pirms 10 mēnešiem
Būs interesanti kā Pertja +Valmiera vai izturēšanās tādu līmeni līdz sezonas beigām?

  +2 [+] [-]

, 2019-04-01 12:01, pirms 10 mēnešiem
Ndeki rakstīja: Būs interesanti kā Pertja +Valmiera vai izturēšanās tādu līmeni līdz sezonas beigām?
Jauno daudz Valmierai spēlētāju. Varbūt ar kas sanāks.

  +2 [+] [-]

, 2019-04-01 12:02, pirms 10 mēnešiem
Es ceru, ka šosezon šādu interviju vēl būs daudz.

  +4 [+] [-]

, 2019-04-01 13:15, pirms 10 mēnešiem
Prieks,ka čalim ar galvu vis kārtībā ,Kārkliņš,Punculs,Bogdaškins,Ērglis utt
ir spēlētāji kas dažādos laika posmos ir izkrituši no dažādu komandu aprites. Bet šādi klubi ,kā Valmiera,Daugavpils,Meta , dod iespēju atgriezties apritē un pierādīt sevi,ja ir gribēšana un tiek ieguldīts darbs,vis ir iespējams.

  +2 [+] [-]

, 2019-04-01 13:17, pirms 10 mēnešiem
Hm, no Liepājas aizgāja prom, jo Kamazs marinēja uz soliņa, bet tagad cer, ka tas pats Kamazs dos lielu spēles laiku. Iespējams, ka īsā soliņa dēļ tas arī izdosies.
Lai Krišam veicas!

  +3 [+] [-]

, 2019-04-01 13:30, pirms 10 mēnešiem
Ja tu sēdi uz soliņa Latvijā, tad mazs procents, ka tu esi futbolists.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-01 14:34, pirms 10 mēnešiem
Šim puisim es ieteiktu pasekot līdzi, vienmēr ir simpatizējis, bet kaut kā līdz galam nav sanācis aizķerties, noteikti dotu iespēju uzspēlēt izlasē viņam, pašlaik Savalnieks un Karklins virsligas starta ir labakie malejie aizsargi. Ja turpinās progresēt arī labāki līgumi neizpaliks. VALMIERA!