Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Jelgavas" jaunais treneris Kurtejans: "Ļoti vēlējos atkal strādāt klubā"

"Jelgavas" jaunais treneris Kurtejans: "Ļoti vēlējos atkal strādāt klubā"

Aleksandru Kurtejans ar Moldovas U-21 izlasi finišēja 3. vietā grupā
Foto: MFF

Virslīgas starpsezona 2016./17.g.

29. decembra pēcpusdienā RFS aizvadīja savu otro pārbaudes spēli, turpinot gatavošanos nākamajai sezonai. Pretiniekos rīdziniekiem bija pērnās sezonas otrā labākā komanda "Jelgava". Šī bija pirmā spēle, ko jelgavnieki aizvadīja Aleksandru Kurtejana vadībā, kuru pēc spēles uz interviju aicināja portāls Sportacentrs.com. .

Kādi iespaidi par šodienas spēli?
- Šī spēle bija ļoti noderīga man pašam, jo es vēl neesmu iepazinies ar jaunajiem futbolistiem, kā arī ar spēlētājiem, kuri pašlaik ir pievienojušies uz pārbaudes laiku. Informācijas ziņā šī spēle bija ļoti lietderīga.

Cik ilgi jau esat kopā ar komandu?
- Kopā esmu Latvijā aptuveni vienu nedēļu. Dažus treniņus esmu jau novadījis. Pašlaik ir sagatavošanas posms, nekas būtisks nenotiek. Treniņos, protams, piedalās gan iepriekšējās sezonas pamatsastāva futbolisti, gan jaunieši, gan pārbaudāmie spēlētāji. Kopā sanāk 24 cilvēki.

Kurš šodien atstāja vislabāko iespaidu?
- Es negribētu kādu izcelt. Visi centās. Domāju, ka laika gaitā sapratīsiet, kuri futbolisti mums ir iepatikušies.

Kad "Jelgava" jums piedāvāja galvenā trenera amatu?
- Šis variants parādījās decembra sākumā. Jelgavā es ierados 8. decembrī, kur iepazinos un ar komandas direktoru Jāni [Vugulu]. Tajā pašā dienā aizbraucu atpakaļ, bet pēc 3-4 dienām saņēmu oficiālo piedāvājumu.

Var teikt, ka pārrunas nebija sarežģītas?
- Man bija interesanti. "Jelgavas" vadība arī bija ieinteresēta mūsu sadarbībā. Mums ir līdzīgs redzējums futbola jautājumos, kas sekmēja ātru pārrunu gaitu.

Vai prasījāt padomu kādam draugam?
- Esmu pieradis pats pieņemt lēmumus, kuri attiecas uz mani pašu. Man iepatikās cilvēki gan vadībā, gan komandā. Izlasīju, ka komandā ir pieci nacionālo izlašu spēlētāji, bet pats klubs ir kā ģimene. Ja viss patīk, tad kāpēc gan nepamēģināt?

Ko darījāt pēc tam, kad aizgājāt no Moldovas izlases [2015. gada rudens]?
- Aktīvi. Biju sporta direktors kādā privātajā futbola skolā. Nodarbojos ar futbolu attīstību. Taču man tas nav tik interesanti, kā trenēšana vai spēlēšana.

Kādas ir jūsu zināšanas par Latvijas futbolu?
- Zināšanas nav lielas. Šodien iepazinos ar jaunu komandu, par kuru līdz šim neesmu dzirdējis. Zināju "Skonto" un Jelgavas RAF, pret ko man sanāca uzspēlēt eirokausos [1995. gadā "Zimbru" komandas sastāvā]. Zinu "Ventspili", kā arī ir priekšstats par Latvijas izlasi.

Kādi ir mērķi 2017. gada sezonai?
- Komanda ir izcīnījusi 2. vietu, trīs gadus pēc kārtas spēlē Eiropā, kā arī ir pašreizējā kausa ieguvēja. Skaidrs, ka mērķis noteikti nevarētu būt zemāks par esošajiem sasniegumiem.

Kāds ir plāns starpsezonai?
- Ir izveidojies ļoti labs kodols. Domāju, ka vēl viens vai divi futbolisti konkrētajās pozīcijās nebūtu lieki. Ir puiši, ar kuriem var sasniegt labus rezultātus. Daudz jaunu spēlētāju nebūs.

Kāpēc atnācāt bez palīgiem?
- Man piedāvāja strādāt ar jau esošo treneru kolektīvu. Esmu komunikabls cilvēks. Kopā darīsim vienu darbu. Taču nebija striktu nosacījumu, kuri liegtu man pieaicinātu vēl kādu.

Cik grūti atkal atgriezties pie darba klubā?
- Pirms tam esmu strādājis "Zimbru" komandā, ar kuru uzvarēju Moldovas kausā. Tāpat esmu bijis asistents Krievijas 2. līgas komandā "Smena-Zenit". Klubā ir interesantāk un labāk. Izlasē tev nav tik daudz laika būt kopā ar spēlētājiem.

Šogad par Latvijas čempionu kļuva Konstantins Bogdans, ar kuru jūs strādājāt Moldovas U-21 izlasē. Esat ar viņu runājuši?
- Runājis vēl neesmu. Domāju, ka viņš vēl ir atvaļinājumā siltajās zemēs. Bogdans ir ļoti labs centra aizsargs, kurš savā karjerā jau ir paguvis gūt dažus ļoti svarīgus vārtus.

Kāds ir jūsu iespaids par Latviju?
- Esmu bijis, protams. Laba valsts, patīkami iespaidi, pozitīvas emocijas. Izņemot Jelgavu, Rīgu, lidostu un centrālo staciju vēl neko neesmu apskatījis.

Cik daudz ir sanācis iepazīties ar Jelgavas futbola specifiku?
- Man ļoti daudz tika stāstīts. Skatījos vairākus ierakstus un arī turpināšu to darīt. Asistenti noteikti atklās visus noslēpumus.

Kuras spēles redzējāt?
- Eirokausus, kā arī Latvijas kausa finālu. Turpināšu skatīties, lai varētu rast konkrētu iespaidu par komandu.

Vai "Jelgava" ir solis uz priekšu, ja salīdzināt ar "Zimbru"?
- Grūti pateikti. Čempionāti ir līdzvērtīgā līmenī. Man tas ir solis uz priekšu no tādas perspektīvas, ka tā ir iespēja atkal strādāt kā galvenajam trenerim. Pēc Moldovas izlases ļoti vēlējos atkal strādāt klubā.

"Zenit" nepiedāvāja kādu amatu?
- Es varētu visu dzīvi būt kā ģenerālais vai sporta direktors. Kādreiz varbūt arī šajā klubā. Es neturpināju savu administratīvo karjeru, jo vēlos būt par treneri.

  +2 [+] [-]

, 2016-12-29 20:45, pirms gada
Kāpēc netika pieminēts ka Jelgava ar 0:4 kapitulēja RFS ?

  +1 [+] [-]

, 2016-12-29 23:18, pirms gada
Dinamo Fans1234123 rakstīja: Kāpēc netika pieminēts ka Jelgava ar 0:4 kapitulēja RFS ?
Jelgavai esot bijis otrais sastāvs, acīmerdzot skatās, kurus pievienot kodolam.

     [+] [-]

, 2016-12-30 02:31, pirms gada
būšu palaidis garām, kāpēc ar Širmeli nepagarināja līgumu?

     [+] [-]

, 2016-12-30 04:14, pirms gada
bļāviens-nu rakstīja: būšu palaidis garām, kāpēc ar Širmeli nepagarināja līgumu?
Širmelis pats negribēja, man liekas;
'Protams, ka līdz pēdējam cerējām, ka spēsim vienoties ar Širmeļa kungu, taču tas neizdevās.

     [+] [-]

, 2016-12-30 10:33, pirms gada
oxa rakstīja: Širmelis pats negribēja, man liekas;
'Protams, ka līdz pēdējam cerējām, ka spēsim vienoties ar Širmeļa kungu, taču tas neizdevās.
Tā runā, ka Širmelim šogad esot bijusi operācija, pēc kuras bija ieteikts atturēties no lidmašinu izmantošanas. Tāpēc Širmelis piekritis strādāt ar netālu esošo Jelgavu. Apārstējās, tagad var lidot ar cita līmeņa klubiem.

Tev jābūt autorizētam,