Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Par krāpšanu lūdz apsūdzēt četrus "Skonto" stadiona pārdošanā iesaistītus cilvēkus

Rolands Eliņš

Par krāpšanu lūdz apsūdzēt četrus "Skonto" stadiona pārdošanā iesaistītus cilvēkus
"Skonto" stadions. Foto: rigafc.lv

LETA. Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu par "Skonto" stadiona pārdošanas darījumu, lūdzot par krāpšanu apsūdzēt četrus cilvēkus, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Stadiona pircējs "Adventika Group" 2016.gadā nāca klajā ar paziņojumu, ka darījumos esot apkrāpts, turklāt pārdošanā arī neesot nomaksāti nodokļi. Tā paša gada aprīlī policija sāka kriminālprocesu.

Šobrīd izmeklēšana lietā ir pabeigta un par krāpšanu policija lūdz apsūdzēt ar Latvijas nekustamo īpašumu kompāniju "Ordo" saistītos Ivaru Rudzīti, Nataļju Rudzīti un Jeļenu Rudzīti, kā arī Igaunijas pilsoni Alanu Selteru, kurš darījuma noslēguma fāzē bija stadionā saimniekojošās, šobrīd jau likvidētās firmas "SSA" īpašnieks, bez kuras ziņas īpašumu pārdot nevarēja, jo tai bija pirmpirkuma tiesības.

Tāpat raidījums noskaidrojis, ka pircējs, kurš par 35 miljoniem eiro 2015.gadā iegādājās šo īpašumu, ir Krievijas uzņēmējs, Orlas apgabala lielākās būvkompānijas direktoru padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Rogačovs, kura vectēvs bijis Orlas apgabala gubernators, savukārt tēvs - Federālās Drošības dienesta ģenerālis.

Rogačovs pats 2014.gadā esot vērsies Latvijas nekustamo īpašumu kompānijā "Ordo", kura tieši pirms tam bija saņēmusi piedāvājumu atrast stadionam pircēju par 35 miljoniem eiro.

Belizas ofšors ar nosaukumu "Silvertone Enterprises Limited", kurā Rogačovs bija norādīts kā patiesais labuma guvējs, bez nodrošinājuma četros aizdevumos pārskaitīja 35 miljonus eiro ar mākleru Rudzīšu ģimeni saistītai Latvijas kompānijai "Mani Group".

Mākleri par šo darījumu saņēma piecus miljonus eiro.

Darījumā iesaistītā māklere, "Ordo" līdzīpašniece Jeļena Rudzīte neatzīst savu vainu. Viņa uzskata, ka cena bija adekvāta, jo tā bija noteikta par zemi, kas ir atbrīvota no visām būvēm. Turklāt Rogačovs esot vēlējies stadionu nojaukt. "Tādēļ pārdevējam bija jāgarantē, ka stadiona nojaukšana tiks saskaņota. Un šīs detaļas tiešām tika iekļautas pirkšanas-pārdošanas līgumā," viņa norādīja.

Taču pārdevējs "SSA" stadionu nenojauca. Šobrīd jau likvidētās firmas bijušais īpašnieks igaunis Selters uz jautājumiem atteicās atbildēt.

Policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska skaidroja, ka izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi, ka cena varētu būt bijusi sadārdzināta.

Par to, vai ir pamats lietu par krāpšanu sūtīt uz tiesu, tagad jālemj prokuroram Agrim Skradailim. Viņš šobrīd par saviem plāniem nekādu informāciju nesniedz.

Lai netraucētu izmeklēšanai, arī stadiona pircēja advokāte Alla Juraša atteicās "de facto" sīkāk skaidrot, kurā tieši darījuma posmā pircējs uzskata sevi par apkrāptu.

Vai arī šobrīd uzņēmējam Rogačovam ir saistība ar "Skonto" stadionu, nav zināms. Oficiāli kā patiesā labuma guvēji aiz Belizas kompānijas "Silvertone Enterprises Limited" uzņēmumu reģistrā norādīti divi Šveices iedzīvotāji.

Kā atzīmē "de facto", pārdošanas darījumu uzbūvēja ļoti sarežģītu. Tas ilga aptuveni gadu un nauda izgāja cauri septiņu kompāniju kontiem - no "nodokļu paradīzes" Belizas līdz Igaunijai. Garo ķēdi lielā mērā noteikusi Rogačova nevēlēšanās darījumā izgaismoties.

Turklāt raidījuma rīcībā nonākušie dokumenti liecinot, ka aptuveni 15 miljoni no darījuma konta netika pārskaitīti pārdevējam "SSA", bet divām citām firmām, kuru saikne ar stadionu nav saprotama. Mazāko daļu saņēma Latvijas uzņēmums "Sun Garden", bet lielāko daļu Igaunijas kompānija "Fumox". Abām firmām patiesā labuma guvēja tagad ir kāda igauniete Kristīna Lohmusa.

Policija vēl izmeklē to, kur palikuši minētie 15 miljoni eiro. Izmeklē arī to, vai nav notikusi naudas atmazgāšana.

Neoficiāla informācija par izmeklēšanu liecina, ka Selters esot izņēmis skaidru naudu no Igaunijas firmas "Fumox" konta un vedis atpakaļ uz Latviju.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-12-08 22:11, pirms 10 mēnešiem
Izskatās pēc situācijas - zaglis apzaga zagli.

  +1 [+] [-]

, 2019-12-08 23:07, pirms 10 mēnešiem
Kad kādus notiesās tad arī raxtiet...
Šitos jau tik LŪDZ apsūdzēt ... ka tik pēc tam valstij naf pavēle kompensos izmaxāt pāris miljonus ...
Reāli tiekuzmesta Levita Valsts...
🐰

     [+] [-]

, 2019-12-08 23:49, pirms 10 mēnešiem
Izskatās, ka šī darījuma dalībniekiem katram ir savs skelets skapī

  +2 [+] [-]

, 2019-12-09 00:31, pirms 10 mēnešiem
Rasstreljatj ))

     [+] [-]

, 2019-12-09 07:26, pirms 10 mēnešiem
Un kuram vispaar kasa kurs kuru tur uzvilka ????? Vispaar maznoziiimiiga informaacija tik aiznem vietu blin pa pus ekraanu un staavees ar drosi meenesi .

  +2 [+] [-]

, 2019-12-09 07:55, pirms 10 mēnešiem
Vairāk par 90% futbola sabiedrības kongresā atbalstīja lēmumu piešķirt šim kadram LFF goda prezidenta statusu. Tas izsaka visu par futbola sabiedrību.

  +2 [+] [-]

, 2019-12-09 08:32, pirms 10 mēnešiem
Lff=miskaste

  +1 [+] [-]

, 2019-12-09 10:07, pirms 10 mēnešiem
Ivars Rudzītis - kādreizējais ''Valmieras/ORDO'' basketbola kluba prezidents?