Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

FIDE uz diviem gadiem atstādina leģendāro Kasparovu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

FIDE uz diviem gadiem atstādina leģendāro Kasparovu
Garijs Kasparovs
Foto: ITAR-TASS / Scanpix

Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) Ētikas komisija šonedēļ atstādināja Gariju Kasparovu, kurš pērn mēģināja iegūt Latvijas pilsonību. Divus gadus viņam liegta jebkāda darbība saistībā ar FIDE šahu.

Tāpat atstādināts arī bijušais Singapūras šaha federācijas prezidents Ignatiuss Leongs. FIDE Ētikas komisija saskata korupcijas pazīmes Kasparova darbībās. Konstatēts, ka Leongs solījis Kasparovm nodrošināt vairāku Āzijas valstu atbalstu (presē parādījās neoficiāla informācija, ka šāds darījums tika noslēgts par 500 tūkstošiem ASV dolāru). Kasparovs un Leongs no šaha atstādināti līdz 2017. gada 20. oktobrim.

Kā jau ziņots, 2014. gada augustā FIDE prezidenta vēlēšanās līdzšinējā vadītāja Kirsana Iļumžinova galvenais konkurents bija Garijs Kasparovs. Kandidēšanai uz šaha pasaules prezidenta amatu Kasparovs vēlējās pieņemt Latvijas pilsonību, taču pēc neveiksmes viņš šajā sakarā sasniedza rezultātu Horvātijā. Prezidenta vēlēšanās Kasparovs (Horvātija) saņēma 61 balsi, bet Iļumžinovs (Krievija) ieguva 110 balsis. Iļumžinovs šo organizāciju vada kopš 1995. gada.

Izmantotie resursi:
rsport.ru
fide.com

     [+] [-]

, 2015-10-24 16:49, pirms 3 gadiem
Atkal kaut kāds murgojums -atstādina pilsonības tīkotāju. Atstādināt no kautkā var kautkādu amatpersonu vai tamlīdzīgi. Šeit nekas tāds nav pateikts.