Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas šaha izlases devušās uz Eiropas komandu čempionātu

Jānis Freimanis

Latvijas šaha izlases devušās uz Eiropas komandu čempionātu
Aleksejs Širovs
Foto: Kaspars Krafts/f64

Uz Reikjavīku (Īslande), kur ceturtdien, 12. novembrī sāksies Eiropas čempionāts šahā komandām, šodien devās Latvijas vīru ("Open") un dāmu izlases. Līdz 22. novembrim ar vienu brīvdienu tiks aizvadītas deviņas spēļu kārtas.

Turnīrs ir pulcējis faktiski visus Eiropas vadošos šahistus, arī pasaules čempionu klasiskajā un ātrajā šahā norvēģi Magnusu Karlsenu (reitings – 2850). No 176 pieteiktajiem "Open" dalībniekiem 133 ir lielmeistari un 32 – starptautiskie meistari. Ne mazāk iespaidīga statistika šajā ziņā ir sieviešu sacensībās.

Latvijas vīriešu izlase pēc spēlētāju vidējā starta reitinga ir 13. vietā (no 36.), un to pārstāvēs lielmeistari Aleksejs Širovs (2689), Igors Kovaļenko (2694), Arturs Neikšāns (2602), Normunds Miezis (2496), kā arī starptautiskais meistars Toms Kantāns (2514).

Sieviešu izlase pēc starta reitinga ir 21. vietā (no 30) un tajā spēlēs leilmeistares Laura Rogule (2277), Dana Reizniece–Ozola (2209), Ilze Bērziņa (2207) un starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (2222).

Vīriešiem ("Open") Eiropas čempionāts notiks jau 20. reizi, bet sievietēm tikai vienpadsmito. Latvijas stiprā dzimuma pārstāvju komanda ir piedalījusies piecas reizes. Labākais rezultāts ir bijis 17. vieta, ko šogad noteikti tai ir par spēkam uzlabot.

Komandas kapteinis Arturs Neikšāns: "Esam ļoti motivēti cīnīties par augstu vietu. Būtu labi tikt labāko desmitniekā, un mums tas ir pa spēkam. Centīsimies spēlēt savu labāko šahu un tad rezultāti neizpaliks. Latvijas izlase ir savā labākajā sastāvā, vāju posmu mūsu komandā nav. Līdz lielmeistara līmenim jau ir izaudzis Toms Kantāns, un šajā turnīrā viņš centīsies iegūt savu pēdējo, vēl trūkstošo lielmeistara normu. Man pašam tas izdevās tieši Eiropas čempionātā pirms četriem gadiem."

Arī sieviešu komanda līdz šim piedalījusies piecas reizes un labākā bijusi 14. vieta. To šogad būs grūti atkārtot, jo šahs vairumam no izlases dalībniecēm nav pamatnodarbošanās.

Lielmeistare, ekonomikas ministre Dana Reizniece–Ozola: "Šogad Latvijas svētkus svinēsim īpaši – pie šaha galdiņa Eiropas komandu čempionātā. Manuprāt, labākā dāvana valstij ir darīt ar prieku to, kas vislabāk padodas. Un mūsu sieviešu izlase tieši to arī darīs – ar centību un lepnumu pārstāvēs Latviju Eiropas nozīmīgākajās sacīkstēs. Turiet īkšķus un piedomājiet!"

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš: "Kaut arī Īslande ir viena no pasaulē dārgākajām valstīm, man prieks, ka Latvijas šaha federācija pēc četru gadu pārtraukuma radusi iespēju sūtīt abas Latvijas izlases uz Eiropas komandu čempionātu. Tas pēc šahistu vidējā reitinga ir pat spēcīgāks turnīrs nekā šaha olimpiāde. Reikjavīkā viegli apspēlējamu komandu faktiski nav. Visas cīņas solās būt sīvas, tāpēc vēlēsim abām komandām panākumus gan komandu cīņā, gan individuāli."

Individuāli Latvija ir ieguvusi trīs sudraba medaļas, un visas pie trešiem galdiņiem. Tatjana Voronova to paveica 1997. gadā Pulā, Normunds Miezis – 1999. gadā Batumi, bet Māris Krakops – 2001. gadā Leonā. Noteikti jāatzīmē, ka sešas reizes par Eiropas čempionu PSRS izlases sastāvā kļuva 8. pasaules čempions, leģendārais rīdzinieks Mihails Tāls. Viņam arī trīs individuālās zelta, viena sudraba un bronzas medaļa.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2015-11-11 14:07, pirms 3 gadiem
Vēlu sekmes, izdošanos un veiksmi! Sekošana tiešsaistē ChessBomb
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-11-12 12:25, pirms 3 gadiem
raksta sākumā
12.novembrī sāksies , līdz 22.11. notiks , 1 brīvdiena , 9 spēļu kārtas
nav pazudusi 1 diena vai neprecīzi datumi ?

     [+] [-]

, 2015-11-12 17:08, pirms 3 gadiem
Dinamo'1988 rakstīja: raksta sākumā
12.novembrī sāksies , līdz 22.11. notiks , 1 brīvdiena , 9 spēļu kārtas
nav pazudusi 1 diena vai neprecīzi datumi ?
Sāks spēlēt 13.11.2015 plkst. 15.00 pēc vietējā laika. Šodien atklāšana. Vairāk European Team Chess Championship 2015 Open |...