Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas vīriešu šaha izlase pakāpjas uz 8. vietu Eiropas čempionātā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas vīriešu šaha izlase pakāpjas uz 8. vietu Eiropas čempionātā
Latvijas šaha izlase dodas uz Reikjavīku
Foto: sahafederacija.lv

Islandes galvaspilsētā Reikjavikā turpinās šaha komandu Eiropas čempionāts. Pēc septiņām kārtām Latvijas vīriešu izlase pakāpusies uz augsto 8. pozīciju, savukārt mūsu dāmas šobrīd ieņem 20. vietu.

Latvijas kungu izlase pretēji prognozēm vakar prata atņemt punktu pašreizējai Eiropas čempionei Azerbaidžānai (2:2), bet mūsu dāmas ar 4:0 sagrāva Zviedriju un pārtrauca neveiksmju sēriju. Jāatzīmē, ka tikai septītā kārtā kāda no abām mūsu izlasēm pirmo reizi dalīja punktus uz pusēm, līdz tam 12 divcīņās nebija kompromisu.

Turnīrs iegājis finiša taisnē, priekšā tikai divas kārtas, tādēļ atgādināsim, ka spēlētāju gaitām var sekot līdzi vairākos interneta resursos. Eiropas čempionāta mājaslapa - etcc2015.com, partiju translācijas pieejamas chessbomb.com un chess24.com.

Pēc septiņām kārtām Latvijas vīru izlase ar 9 punktiem atrodas augstajā 8. vietā (otrajā vietā esošajiem frančiem ir par punktu vairāk), pirmspēdējā kārtā mūsējie cīnīsies ar Nīderlandi. Sieviešu komanda ar 6 punktiem ieņem 20. vietu (trešajā vietā esošajām gruzīnietēm ir par pieciem punktiem vairāk), turpinājumā mūsējās sacentīsies ar Lietuvu.

Čempionu titulus faktiski nodrošinājušas favorītkomandas - abas Krievijas izlases, kurām tikai fatāla neveiksme var liegt triumfēt turnīrā.

Latvijas vīriešu izlase pirms starta kotējās 13. vietā (no 36), sastāvā ir lielmeistari Aleksejs Širovs (2689), Igors Kovaļenko (2694), Arturs Neikšāns (2602), Normunds Miezis (2496), kā arī starptautiskais meistars Toms Kantāns (2514).

Sieviešu izlase pirms starta kotējās 21. vietā (no 30), sastāvā ir lielmeistares Laura Rogule (2277), Dana Reizniece-Ozola (2209), Ilze Bērziņa (2207) un starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (2222).

Izmantotie resursi:
chess-results.com
sahafederacija.lv