Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Kovaļenko izcīna augsto 9. vietu ātrā šaha pasaules čempionātā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Kovaļenko izcīna augsto 9. vietu ātrā šaha pasaules čempionātā
Igors Kovaļenko (pa kreisi) pasaules čempionātā
Foto: berlin2015.fide.com

Latviju pārstāvošais Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko šonedēļ izcīnīja augsto 9. vietu ātrā šaha pasaules čempionātā, kas risinājās Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Pēc desmit kārtām mūsu sportists bija pat trešais, atpaliekot tikai no izcilā norvēģa Magnusa Karlsena un kāda baltkrieva.

Kovaļenko izcīnīja astoņas uzvaras, četras partijas noslēdza neizšķirti un piedzīvoja trīs zaudējumus. Pēc desmit kārtām viņš bija neticami augstajā 3. vietā, taču tad sekoja divi zaudējumi un noslīdēšana uz 23. pozīciju. Pēdējās trijās spēlēs veiksmīgs sniegums viņam ļāva finišēt 9. vietā. Kovaļenko nopelnīja 10.0 punktus un par nieka tiesu atpalika no pjedestāla.

Uzvaru izcīnīja varenais norvēģis Magnuss Karlsens (11.5 punkti), kurš sekmīgi aizstāvēja iepriekš izcīnīto titulu. Otro vietu ieguva krievs Jans Ņepomņaščijs (10.5), bet trešajā vietā ierindojās azerbaidžānis Teimurs Radžabovs (10.5).

Vienas partijas ilgums bija 15 minūtes + 10 sekundes par gājienu. Šajās sacensībās startēja 158 šahisti.

Ātrā šaha pasaules rangā Igors Kovaļenko ieņem 54. vietu, otrs mūsu labākais ir Aleksejs Širovs, kurš atrodas 78. pozīcijā. Klasiskā šaha pasaules rangā viņi pozicionējas attiecīgi 46. un 33. pozīcijā.

Starp mūsu sievietēm klasiskā šaha rangā visaugstāk kotējas Laura Rogule (#227), otrā ir Katrīna Šķiņķe (#363), kura nesen apsteigusi Ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (#391).

Izmantotie resursi:
berlin2015.fide.com
chess-results.com

     [+] [-]

, 2015-10-14 19:27, pirms 4 gadiem
...un baltkrieva?
Fascinējoša skaidrība!